İşte saha…

İran’da çıkan karışıklıklarla eş zamanlı olarak elektrikli araçların, kamyonların, TIR’ların tanıtımlarının artması, hep birbirleriyle bağlantılı. Hatta elektrikli araçlar için pil imal edileceğine dair haberlerin artması ve de 10 dakika şarjla yüzlerce kilometre yol gitmeye yarayacak pil teknolojisinin geliştirildiğinin duyurulması da hep birbirleriyle bağlantılı. Koç ailesi, tepeden aldıkları talimatlarla elektrikli araçlar için pil imal etme işine giriyor. Tayyip de zaten aynı yerden aldığı talimatlarla bu işlere giriyor. Bunlar ve benzerleri, İran’da karışıklıkların arttığı şu günlerde üst üste “müjdeli” haberlerini duyurdular, yayınlattılar.

Dünya üzerinde aslında petrol ve gaz tedarik sorunu yok. Elektrik ve doğal gaz faturalarının bu kadar şişirilmiş halde gelmesine sebep olacak sorunlar henüz yok. Bu kriz de suni bir kriz. Aldatmalarla, yalanlarla, milletler arası dolandırıcılık yapan bir avuç mason tarafından kasıtlı olarak oluşturuldu. Bunu yapmalarında pek çok maksat var ama bir maksatları da elektrikli araçları yaymak, çok satmak.

Aslında uzun zamandır buna hazırlanıyorlardı, son zamanlarda ben elektrikli araçların aslında sorunlu araçlar olduklarını, anlatıldıkları gibi olmadıklarını, hala vahim seviyede pil sorunlarının devam ettiğini, yakın geleceğin araçlarının elektrikli/pilli araçlar olmayacaklarını v.s. anlattıkça işleri bozuldu. Sahayı istedikleri gibi kontrol edip yönlendiremediler ve hep zarar ettiler, ediyorlar. Şu andaki teknoloji seviyesiyle yapılmış elektrikli araçları satın almak, bir çeşit nitelikli dolandırıcılık faaliyetinden mağdur olmak demektir. Ankebut Ağının seve seve yaptığı şey de zaten dünya insanlığını her türlü zarara uğratan faaliyetlerdir. Gerçek hukuk devletlerinin, şu andaki pilleriyle ve sistemleriyle elektrikli araçların satışına izin vermesi mümkün değildir.

Zamanı geldikçe meseleleri daha da açar anlatırım. İyice bilinmeli ki Güney Azerbaycan’ın yer altı ve yer üstü zenginliklerinin bundan böyle batı dünyasına, İsrail’e ve yine Ankebut Ağına bağlı olan malum Asya ülkelerine peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğim. Putin’in, Tayyip’in, Paşinyan’ın, Aliyev’in bu bölgede Ankebut Ağının menfaatine olacak şekilde işler çevirmelerine izin vermeyeceğim. Bölge halkını daha fazla acılara, zulümlere sürükleyecek olan ve gerçekte olduklarından çok farklı şekilde insanlığa anlatılan projelere izin vermeyeceğim.

Trilyonlarca dolarlık şirketleri batırmam gerekiyorsa hatta ABD, Rusya ve Çin’i aynı anda parçalara ayırmam gerekiyorsa bile bunu yaparım ama söz konusu planların uygulanmasına izin vermeyeceğim.

Şimdi herkes aklını başına alsın, gerçekleşmeyecek planlar peşinde koşmaktan vazgeçsin, Güney Azerbaycan’dan da elini çeksin ve orayı Türkiye’ye dahil edeceğim. Bu hamlemin içinde ayrıca oyunlar kurmak isteyenlere de izin vermeyeceğim. Çatışmak ya da uzlaşmak isteyenler için işte saha…

isteyenle çatışacağız, isteyenle de karşılıklı olarak tansiyonu düşüreceğiz.

| Mfs – Plan bozan – Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın