Obama ABD’nin nesi oluyor?

Hani ABD’de demokratik cumhuriyet rejimi vardı? Son seçimde Biden değil, Barack Obama aday olup kazandı da ABD halkının ve insanlığın haberi mi olmadı? 

O Obama’ya hala ABD başkanıymış gibi davranma ve ABD’nin resmi kurumlarına talimatlar yağdırma hakkını kim veriyor? Biri açıklasın, ABD’nin gerçek başkanı kim? Bay Bidon ve bay Kamala aslında necidir, kimdir, neyin nesidir. ABD halkının hizmetinde olmadıklarını herkes anladı da bu ikili ve çetesi aslnda kimlerin hizmetindedir. Ortada nasıl bir sistem, bir teşkilat var?

ABD’deki son seçimlerde, dünyanın gözleri önünde binbir türlü hile ve hukuksuzluk yapılarak, Biden/Kamala çetesinin güya seçimleri kazanmış gibi gösterildiğini, bu ikilinin o makamlarda hukuksuz şekilde oturduklarını zaten bütün insanlık biliyor. ABD halkı, ABD’ye ihanet eden ve bütün insanlığa da zararlar vermek için çırpınan Biden/Kamala çetesinden kurtulacak ama Obama her seferinde araya girerek neden müdaheleler yapıyor? Hangi hukuka, hangi resmi yetkiye göre yapıyor? ABD’nin bilinmeyen, ilan edilmemiş yasaları ve kurumları mı var? Obama aslında kim, kimlere hizmet ediyor? Haydi Obama tamamen hukuksuz bir şekilde ABD başkanı gibi davranıyor ve resmi kurumlara, resmi yetkililere talimatlar yağdırıyor, pekiyi onca kurum ve yetkili neden, hangi hukuka dayanarak/sığınarak Obama’ya itaat ediyor? Arka planda devlet içinde bir devlet sistemi mi, resmi makamları da ele geçirmiş bir gizli çete mi var, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi? Başından beri o sözde sosyal ağların, dünyanın gözleri önünde, hukuk tanımaz şekilde Trump’a dünyayı dar etmesinin, kendilerinin bütün devlet kurumlarının üzerinde gören tavırlar sergilemelerinin arkasında da aynı gizli ve hain çete/örgüt mü var? ABD’nin de bir “vatan kurtarma operasyonuna” mı ihtiyacı var?

ABD halkının demokratik tercihleri hem seçim sırasında çalındı, elinden alındı hem de yetmeyip şimdi Obama’nın yaptıkları üzerinden tekrar tekrar gasp mı ediliyor? Obama’nın dahil olduğu çetede başka kimler kimler var? Sahi, ABD’de bir adalet sistemi kaldı mı, bu konulara bakacaklar mı yoksa Türkiye’nin adalet sistemi gibi çetelerin emrine tamamen girdiler mi?

“ABD’ye demokrasi ihraç etmenin” vakti mi geldi? 

| Mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın