Felaket tellalından son dakika haberleri: para yok

Bankacılık sektöründeki sıkıntılar daha da artacak. Nakit sıkıntıları da teknik sorunlar da artacak.

Müşterilerin işlem taleplerine cevap verilemez olacak. Hatta öyle ki ATM’lerden para çekmeye gidenler hep elleri boş dönecekler. Nakit sıkıntısı hat safhaya ulaşacak. Bankaların içi hızla boşalıyor.

Gerçekten büyük arızalar da yaşanmıyor değil ama bazı hallerde arıza varmış numarası oynayarak zaman kazanmaya çalışacaklar. Arızaları da fırsat görüyorlar. Bu, onlara fayda vermeyecek. Türkiye çok büyük bir mali kaosa, gözleri kapalı ve koşar adımlarla gidiyor.

Bankacılık sektöründe yaşanan büyük arızaların bir kısmı kendileri tarafından kasten çıkartılıyor, bir kısmı siber saldırılar neticesinde yaşanıyor, epeyi bir kısmı da metafizik çatışmalar nedeniyle yaşanıyor.

Kara para işleri daha da darbe alacak ve bu da ayrıca mali kaosu hızlandıracak, şiddetlendirecek. Üstüne zaten işsizlik, sağlıksızlık, açlık, kuraklık/kıtlık, yokluk da artacak. ATM’den ya da şubeden nasıl olur da para çekemediğine yanan millet, çeşmelerden su içemediğini de görünce, artık ne yapar, nasıl yapar, memlekette neler yaşanır, hep beraber izleyeceğiz.

Felaket tellalından son dakika haberleri: kurban bayramı zehir olacak

Kara para işlerini bu derece bozduğumuz şu dünyada, hususiyle şu Türkiye’de, meşru dairede dönen para işleri de çok bozuldu ve hızla daha da bozuluyor. Kurban paralarını ağızları sulanarak bekleyen dolandırıcılar var. Bunların başında gelenlerinden biri de Alihan Kuriş…

Lakin Alihan Kuriş’in evdeki hesabı çarşıya uymayacak. Bu seneki kurban hizmetlerinde, aramızdaki münafık hırsızlardan çok kişi suç üstü olacak. Bunun haricinde başka cemaat ve tarikatlarda da benzer şeyler yaşanacak. Zaten son üç beş senedir Akademi Dergisi olarak bu sahaya çok dikkat çektik ve çok sayıda müslümanın bu sahadaki yanlışları fark etmesini sağladık. Bu sene ise çok daha farklı olacak. Ben kurban bayramında ve hemen sonrasında kamuoyu uzunca süre meşgul eden ve sarsıcı değişikliklere sebep olan gelişmeler bekliyorum.

Mehmet Fahri Sertkaya