Daha net ifade edeyim

Benim cemaatimin müesseselerinde, Türkiye içinde olsun, Türkiye dışında olsun hiç fark etmez, hiçbir hukuksuzluğa müsaade edilmeyecek.

Benimle iyi geçinmek ve benimle yoluna devam etmek kararlılığında olan bütün taraflar, bu müesseselerdeki suçlu kişileri çekip alacaklar. Bunları adalete teslim edecekler. Hak ettikleri cezaları almalarını sağlayacaklar. Suçsuz, günahsız ve gerçekten benim davamın/yolumun samimi mensubu olup da insanlığa samimiyetle hizmet edenleri ise el üstünde tutacaklar. Bu samimiler, bulundukları ülkelerdeki halkların dertlerine ilaç olurlar. Maddi karşılık beklemeden, onların iyiliği için ömürlerini vakfederler.

Lakin bu kadar asilce hizmet verilen bu yolda da kötüler hep çıkar. Son zamanlarda ise sayıları çoğaldı ve bir temizlik gerekiyor. Zimmete para geçirmekten, taciz ve tecavüze kadar, her ne suçlar işleniyorsa gözlerinin yaşına, aman dilemelerine bakılmayacak.

Türkiye dışında hizmet verdiğimiz ülkelerde bulunan müesseselerimizde, kurban hizmetleri sırasında son yıllarda çok büyük yanlışlar yapılıyor. Toplanan kurban hissesi bedellerine karşılık olarak o kurbanların bir kısmı kesilmiyor. Paralar zimmete geçiriliyor. Hiçbir ülke, kendi topraklarında böyle adice suçlar işlenmesine izin veremez, vermemelidir. Önümüz kurban ve denetlemeler sıkılaştırılmalı.

Alihan Kuriş’in, kurban ve zekat paralarıyla at yarışı dahil olmak üzere türlü kumarlar oynamasına artık izin verilmemeli.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın