Web Analytics

Yüzen suni adalar yapılacak

Bu günden sonra çatışmalar her geçen gün daha da artacak, şiddetlenecek ve insanlıktan da gizlenemeyecek. Dünyaya uzun süredir aslında İstanbul’un yön verdiği açıkça ifade edilmek zorunda kalınacak.

Sancılı, acılı, çatışmalı süreç bittikten sonra, hep söylediğim gibi Türkiye merkezli yatırım/proje fırtınaları esecek. Türkiye’den dünyaya dalga dalga yayılan projeler olacak bunlar…

Bu projelerden biri de devasa yüzen adalar projesi… Bu adaların en küçüğü 10 kilometre kare alana sahip olacak. 4 ya da 5 katlı olacaklar. Katlar en az 30 mt yüksekliğinde olacak. Her bir suni adada en az yüz bin daire olacak. En az 400 bin kişi aynı anda ve sıkışıklık oluşmadan tatil yapabilecek. Dairelerin en küçüğü 60 metre kare genişliğinde olacak. Dairelerden en az kırk bin tanesi deniz ve sahil/kumsal manzaralı olacak.

Her bir suni adada onlarca büyük spor salonu, onlarca büyük halı saha, onlarca devasa AVM, yüzlerce restoran, onlarca büyük havuz olacak. Suni adaların her katının dört bir yanı, gerçek sahilleri aratmayacak kalitede ve doğallıkta ve görünüşte olacak. Adaların hiçbirinde ve hiçbir yerinde metal/mekanik görüntü ağırlığı olmayacak.

Adanın en üst katı, bahçeli triplex villalar ile dolu olacak. Adaların bazılarında en üst kat dev bir saray gibi yapılacak. Adaya dışarıdan bakanların gözlerini kamaştıran bir görüntü oluşacak. Adaların bütün kısımlarını profesyoneller sanat eseri gibi çizecekler. Her şeyin detayı, şekli, rengi, işlemesi, kabartması, malzemesi özenle çalışılacak.

Bu adalar ihtiyaç duydukları elektrik enerjisinin binlerce katını sorunsuz ve gece-gündüz sürekli olarak üretebilecekler. Elektrik üretme sırasında suyu buharlaştırma tekniklerini ya da güneş enerjisi panellerini kullanmayacaklar. Bir şehrin sahiline geldiklerinde, talep olursa üç-beş büyük şehri aynı anda besleyebilecek kadar elektrik enerjisi satabilecekler. Aynı şekilde bol bol içme suyunu şehirlere de satabilecekler. Adaların, tatilcilere görünmeyen bodrum katında bol bol bitkiler yetiştirilecek ve günlük/taze olarak tatilcilere servis edilecek. Yine bu adalar tatilcilerin göremeyeceğ kısımlarında büyük çapta ve sürekli olarak balıkçılık yapacaklar. Bu sayede de tatilcilere günlük taze balık servis etmekte hiç zorlanmayacaklar.

Bu tür adaların battığı görülemeyecek. Okyanusun dev dalgalarından bile pek etkilenmeyerek yollarına devam edebilecekler. Herhangi bir ülkenin donanmasının önde gelen birkaç denizaltısı bu adalardan birine saldıracak olsa ve yüzlerce torpidosu adaya isabet edecek olsa bile batıramayacaklar. Çok özel tekniklerle ve malzemelerle yapılacak bu adalar… Uzaydan, havadan, denizden ve denizin altından yapılabilecek enerji saldırılarına karşı da korumaları olacak bu suni adaların. Mesela Elon Musk hep yaptığı gibi Starlink denilen uydu ağıyla ileri teknolojili saldırılar deneyecek olsa, bu adalar o uyduları peş peşe vurup düşürebilecekler. Bunlar yaşanırken tatilciler hiçbir şey fark etmeyecekler, rahatsız olmayacaklar.

İlk kalkışta yavaş hareket edecek olan bu adalar, kısa süre sonra büyük sehayat gemilerinden çok daha yüksek hıza kolayca ulaşabilecekler. Adalardan her biri milyarlarca dolara mal olacak ama devamındaki 3-4 sene içinde kendi masrafını amorti edebilecek. Üstelik kolay kolay bakım, tadilat gerektirmeyecek. Gerektiğinde ise düşük masraflı tadilat, tamirat yapılacak. İlk ada en fazla üç sene içinde her şeyiyle tamamlanıp kullanılır olacak. Devamında ise her altı ayda bir yeni suni ada tamamlanacak. Bir süre sonra bu adalardan dünyada yüzlerce adet olacak. Bazıları tatil adası olarak değil, sürekli ikamet adası olarak kullanılır olacak. İnsanlar bu adaları karalardan daha emniyetli, daha ferah, daha huzurlu bulacaklar. O vakit geldiğinde yüz milyonlarca dünya insanı, çok mutlu, mesut olarak bu adalarda ikamet ederek yaşayabilecekler.

Tatil adalarında dünyanın en iyi hastahaneleri de yer alacak. Tedavi olmak, şifa bulmak için de insanlar bu yüzer suni adalara akın edecekler. Yine adalarda tatil yapanlar, günde birkaç saatliğine türlü el sanatlarına dair atelyeli ve geniş imkanlarla donatılmış bir eğitim de alabilecekler. Tatil adalarında çok büyük düğün salonlarından da olacak ve isteyenler düğünlerini bu adalarda yapabilecekler.

Söz konusu adaların, anlatması çok uzun gidecek türlü türlü özellikleri, incelikleri olacak ve sancılı süreçten hemen sonra bunların inşasına da hemen başlanacak.

| mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Rusya’sız bir dünyaya doğru…

Önümüzdeki yakın süreçte, Rusya’nın siyasetinde, daha doğrusu Ankebut Ağının Rusya merkezli olarak oynattığı danışıklı dövüşlerde, planlarda ani çökmeler olacak. Bunun neticesi olarak pek çok mühim gelişme yaşanacak ama Rusya, doğal gaz ve maden sahalarında/sektörlerinde bile çok büyük kayıplar yaşayacak, zarar edecek. Danışıklı dövüştüğü taraflara da kaybettirecek.

Rusya, bu kadar büyük kayıpları yaşadığı halde, bu kayıpları yaşamasına sebep olan taraflara ciddi bir karşılık bile veremez hale gelecek. Rusya ile beraber kaybeden danışıklı dövüşçü taraflar da hiçbir karşılık veremeyecekler.

Rusya, Suriye’den de kısa sürede ve tamamen çıkartılacak ve Suriye’nin peşinden, dünyanın başka başka yerlerinde de büyük kayıplar, zararlar yaşayacak, yaşatacak. Bu süreç sırasında Rusya’nın ordusu da harp sanayii de çok büyük kayıplar yaşayacak.

Hiçbir şekilde öngörülemeyen bir sürpriz karşımıza çıkmazsa, kesinlikle kısa sürede Rusya diye bir federasyon kalmayacak. Belki adına Rusya denilen ve çok içeride, Türkiye’den epeyi uzakta bir küçük ülke bir süre için kalabilir.

Rusya, defalarca uzattığım dost elini her seferinde nankörce kırmaya kalkmasının bedelini, hak ettiği kadar ağır ödeyecek. Rusya, hala insan kaçakçılığı, organ kaçakçılığı, zorla fuhuş işleri yapan ve yaptıran bir devlet/millet olmanın, İstanbul’un hassasiyetlerini hiçe saymanın bedelini çok ağır şekilde ödeyecek.

Rusyayı uzaylı taraflar ve ellerinde bulunan elektromanyetik silahlar da koruyamayacak ve kurtaramayacak. Semud kavminin elindeki teknoloji Rusya’daki teknolojinin çok ama çok ilerisindeydi ama kurtulamadılar.

Rusya şirketi olarak görünen ve Ankebut Ağına bağlı olmayan bütün şirketler, Rusya sınırlarının dışına taşınmalılar. Gerekiyorsa hiçbir yere taşınmayıp faaliyetlerini durdurmalı ve sermayelerini Rusya dışına çıkartacak korumanın yollarına bakmalılar. Yakında peş peşe batacak olan Rus şirketlerinin daha doğrusu Ankebut Ağı şirketlerinin hisseleri de elden çıkartılmalı. Rus enerji şirketlerinin hisseleri ise en başta çıkartılmalı.

| mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Artıyor, artacak

Çin’in içindeki taraflar arasında gerilme daha da artıyor, artacak. Şi’nin ve Şi’nin içinde bulunduğu grubun iktidarı şimdiden bitti, yıkıldı. Bundan sonrasında erimeye, güç kaybetmeye de devam edecekler.

Çin’de yaşanan insanlık suçlarına, zulümlere, devlet terörüne karşı şu ana kadar dünyanın onlarca ülkesi sert tepki vermeliydi. Koca ülkede milyarla kişi, kendi devletinin gücünü ele geçirmiş bir kara paracı çete tarafından her türlü hukuksuzluğu görüyor ama dünya sessiz… Çünkü, her gün insan hak ve hürriyetleri, hukukun üstünlüğü gibi konularda nutuk atan ülkeler, Çin’de devlet gücü ile uygulanan kara para ve organcılık işlerinden pay alıyorlar. Bu sayede de bataklarını gizlemeye, iflaslarını açıklamayı ötelemeye çabalıyorlar. Çin ile kameralar ve insanlar önünde çatışıyorlar, restleşiyorlar ama arka plandan yedikleri içtikleri bile ortak… Tamamen danışıklı dövüşüyorlar.

Kara ve kanlı paralar üzerine oturtulmuş dünya düzeni, daha doğrusu Deccal’ın sistemi çöktükçe… Hormonla şişirilmiş, kanlı ve kara paralarla güya büyütülmüş/güçlendirilmiş Avrupa ülkeleri, İngiltere, ABD, Rusya, Çin, Japonya, Güney Kore, Tayvan ve benzerleri, akıl almaz krizlere giriyorlar. Şu ana kadar o kadar ileri seviyede krizlerin içine düştüler ki daha fazla yalanlarla, sahte göstergelerle, balon açıklamalarla, batak olduklarını gizleyemeyecekler. Kendi batakları tamamen açık olmasın diye el birliği yaparak Türkiye’ye sürekli kaynağı belirsiz, kara ve kanlı paralar gönderiyorlar. Biliyorlar ki Türkiye’de yaşanması kaçınılmaz olan dev gibi mali kriz yaşanırsa, kendileri de daha fazla oyunlar oynayamayacaklar ve kendi ülkelerinde de devasa mali ve toplumsal krizler yaşanacak.

Bu ülkelerin bazıları yok olacaklar, tarihin lanetlilere ayrılmış sayfaları arasında yerlerini alacaklar. Bazıları ise iç grupların mücadeleleri neticesinde kısa sürede parçalanacaklar. ABD’nin, Çin’in ve Rusya’nın şu andan sonra parçalanmama ihtimali yok. Bunun aksini söyleyenler, parçalanmayacak diyenler varsa, ya hiçbir şeyden haberleri yoktur, ya da aynı sisteme çalışan bir kişidir, yetkilidir, uzmandır…

Dünyada siyasi ve mali sahalarda mühim kararlar almak zorunda olanlar, aksi yöndeki yorumlara/değerlendirmelere aldanmayıp, büyük çalkalanmalara, büyük parçalanmalara/bölünmelere, büyük yıkılışlara, büyük iç çatışmalara, büyük halk hareketlerine hazır olmalılar.

| mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Ağlaşıyorlar

ABD bankaları nakit sıktınsından ötürü birbirlerini arayarak ağlaşıyorlar. Bir an önce Suriye, Pakistan, Hindistan, Libya, Yunanistan ya da her neresi kan gölüne dönecekse dönmesini ve kara para işlerinin hareketlenmesini istiyorlar. ABD’li siyasetçilere de baskı yapıyorlar. İngiltere’nin hali de ABD’den farksız…

Rusya ise büyük kısmı sulara batmış, kalan kısmının da kısa süre içinde batacağı bir gemi görüntüsünde… Çin ise çatır çatır çatlamaya devam ediyor. Son süreçte kara para için kendi insanlarını nakite çeviriyordu ama onda da ayar kaçtı ve kontrol iyice kaybediliyor.

Çin’in yaptığı gibi G20 ülkelerinin tamamı ortak kararla korona yalanlarını, yasaklarını dirilterek, arka plandan yine büyük çapta kara para işleri yapacaklardı, bunun ön hamlelerini yaptılar, konuştular ama arkasını getirmeye teşebbüs bile edemediler. İstanbul korona oyunlarını da bundan beslenenleri de çoktan bitirdi. Yeniden teşebbüs edenlere bu dünyada nefes bile aldırmayacak. Bunu çok iyi biliyorlar.

Baştan söylediğim gibi, parasını/sermayesini piyasalardan, bankalardan çekenler, büyük ülkelerden çekenler büyük kayıplardan korunacaklar.

Bu dünyanın kara ve kanlı para dengeleriyle dönmesine daha fazla izin vermeyeceğim. Aralık ayı çok büyük çatışmalarla, çok ani ve büyük gelişmelerle dolu dolu geçebilir.

| mfs – Oyun bozan – Akademi Dergisi