Etiket arşivi: YPG/PYD

Köşeye sıkışan Ruslar oyunun kuralını bozuyorlar.

Esed’i metafizikçilerle, büyücülerle, metafizik sinyal yayan cihazlarla ve tedavi etmek iddiasıyla verdikleri ilaçlarla bitirmek, yok etmek istiyorlar.

Çok tehlikeli oynuyorlar. Sonunu hesap edemiyorlar. Esed çok yıllardan beri benim sözlerime, görüşlerime itibar eden birisi… Esed, benim yönlendirmem sonrasında Rusya-Çin-İran ittifakını terk etmek üzereydi.

Esed, benim yönlendirmelerimle Tayyip’le ve Tayyip’in arkasındaki güç unsuruyla anlaşmak, ortak menfaatlerde buluşmak istiyordu. Suriye’den İran’ı, Rusya’yı, bunların kontrolündeki bütün grupları çıkartmak istiyordu. YPG/PYD’nin Suriye’de yok edilmesi meselesi üzerinden, bu güne kadar karşıt olduğu güç unsuruyla artık anlaşmalar yapacaktı. Dünya siyasetinde ve dengelerinde aniden çok büyük bir deprem olacaktı.

Akşamdan beri süren akıl almaz büyüklükteki metafizik çatışmaların mühim bir sebebi de işte bu… Özellikle dün akşamdan bu yana, bu şekilde Esed’i bitirmek planında ittifak halinde olanlardan Rusyalı, İranlı, Çinli, Vatikanlı devlet yetkililerini, gizli servis mensuplarını, metafizikçileri, din adamı olarak bilinen şeytanlaşmış o büyücüleri metafizikle şiddetli çarpıyoruz. Boşuna uğraşıyorlar. Hatları fazlasıyla geriyorlar. Şimdilik metafizik sahada çok ağır bedeller ödüyorlar ama her an gerçek sahada cehennemi bir manzara oluşabilir. Esed’i bitirmek için karısı üzerinden oyunlar kurmak da Esed’i bitirebilirlerse sonrasında karısı üzerinden Suriye sahasında işe yarar oyunlar kurabileceklerine inanmak da vahim hatalar arasında yer alıyor.

Mehmet Fahri Sertkaya

3 Mart 2021 tarihinde Akademi Dergisi’nin TamTam kanalında paylaşılan yazım.