Etiket arşivi: Tayyip

Özrü, kabahatinden beter


Bir lise talebesi, bir kompozisyonda böyle cümleler kursa, kalır o dersten…

Şunlar, yanlarında bir Türkçe öğretmeni bari bulundursalar… O kadar kara para işleri yapıyorlar, üç kuruşu düzgün bir işe harcayamıyorlar. Yaklaşık son bir sene içinde Akademi Dergisinden iyi besleniyordu bu Gültekin Uysal ve çetesi ama taklidi bırakıp da kendi hallerine döndüklerinde, işte böyle şeyler yaşanıyor.

Aslında yazıp da sildiği o paylaşımını, biraz alkol, biraz da ot/toz tesiriyle yazdığı da düşünülüyor.

Memleketin idaresi, kala kala, bunlar gibi omurgasız, çift kimlikli, ahlaksız, kara paracı kütüklere mi kalmış…

Gültekin beter, Ümit Özdağ ondan da beter… Sorsanız, ikisi de üniversite mezunu hatta Gültekin, Bilkent mezunu… Niye sadece Tayyip’in diploması tartışılıyor, anlamıyorum. Bu ülkedeki binlerce ünlü kişinin, etkili ve yetkili kişinin diplomaları hep sahte…

Kaşlar, saç, alın, çene, kulaklar, dudaklar ve gözler… Hepsi de orta Asya Türk kodlarına sahipler. Yanı sıra araya girmiş ve yer yer baskın olmuş Çingene kodları da var.

“Ermeni” diye bir ırk yok ama kendilerine “Ermeni” diyorlar. İran’da Acem, Türkiye’de Türk ya da Kürt rolü oynuyorlar. Pisliğe, inkara, şeytanlığa sarıp, Çingene yanlarına çekip yollarına devam ediyorlar.

Şu Gültekin Uysal’ın eline güç, imkan geçse, firavunlardan beter bir firavun olur. Bebek, çocuk, kadın, masum, sivil, ihtiyar demez, günde milyonlarcasını kırar geçer.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Kemal Kılıçdaroğlu ölmüş ve cehenneme gitmiş…


Zebanilerin karşısında, kan ter içinde, korkudan titreye titreye cehennemin giriş bölümünde dururken, arkasında saatlerle dolu çok büyük bir kapı görmüş ve sormuş:

– Buuu, bu saatler ne böyle?
Zebaniler cevap vermişler:
– Bunlar yalan saatleri. Dünya hayatindaki herkesin bir yalan saati vardır. Kişi her yalan söyleyişinde saatteki ibre hareket eder.


Kemal:

– Yaaa, öyle ise şu kimin saati?
– O Adıtürk’ün saati… Dünya hayatında iken her gün yüzlerce kere ibresi oynadı.
-İnanılmaz, demiş Kemal, Ya şu kimin saati?
Zebaniler cevap vermiş:
– O ismet İnönü’nün saati. Dünya hayatında iken onun ibresi her gün onlarca kere hareket ederdi.
En sonunda Kamal dayanamamış ve sormuş:
– Çok merak ediyorum, benim saatim nerede?
– Siyasi hayatın boyunca danışıklı dövüştüğün Tayyip’in burada çok özel bir yeri var. Bütün şartları en ince detaylarına kadar adaletle ve hususiyetle hazırlandı. Orada bir dakika durabilmek bile mümkün değil ama senin yalan saatinin yanında durmasını istedi. Biz de kabul ettik. Vantilatör olarak kullanıyor. Sormadın ama söyleyelim, yanında bir de Devlet Bahçeli ile Deniz Baykal’ın yalan saatleri var. Onlardan da faydalanmaya çabalıyor. Biz dahi zaruret olmadıkça oraya girmiyoruz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

İktidarda kalmalarına izin vermeyeceğim


Ankebut Ağı, son zamanlarda Esed ve Suriye üzerinden benim sayemde kazandığı paralarla da CHPKK’yi ve altılı çeteyi maddeten destekliyor ve gerektiğinde iktidara getirmek için fonluyor, hazırda tutuyor. Bir avuç satılmıştan, haramzadeden ibaret olan altılı çete, bu paralarla elde tutularak hala Tayyip’le danışıklı dövüşüyor. Bu nedenle Anayasa ihlalini bile umursamaz tavırlar sergileyebildiler. Sorna sert kayaya çarpınca da çıkıp yalandan açıklama yaptılar. O açıklamalarının da arkasında durmamak için her şeyi deneyecekler. İşler yine kontrollerinde olmazsa, bu defa İngiltere bunları bir oldu bitti ile iktidara getirmeye oynayacak.

Ne AKPKK-MHPKK çetesinin iktidarda kalmasına izin vereceğim ne de onlardan farkı olmayan altılı çeteye meydan vereceğim. Hususiyle iş dünyası bunun farkında olmalı.

Metafizik usullerle görüşme yaptığım bütün taraflara samimiyetle, dürüstlükle aynı şeyleri söyledim…

Şartlarımdan biri de “Sizin ülkenizin Türkiye’deki sermayesini hatta mafyaların kontrolündeki kara paraları bile geçici süre için buradan çıkartacaksınız. Ben işleri düzene koyunca, tekrar gelecek ve daha iyi şartlarda çalışacaksınız. Daha çok da kazanacaksınız” maddesi idi…

Ankara hükumetinin yanında durmamaları gerektiğini, bunun Türk milletine yapılan çok büyük bir kötülük olduğunu da her fırsatta söyledim… Buna rağmen buradan paralarını çekmeyerek Ankara’dan yana duran bütün ülkelerin, buradaki bütün sistemlerini, gelirlerini şimdi hızla bozmaya başlıyorum. Çok çok büyük sorunlara sebep olacağım. Sadece metafizik bile bellerini büküyor, her şeylerini bozabiliyor ama ben çok yüksek teknolojiler ile fabrikaları, makineleri, arabaları, ofisleri, çalışanları, bankalardaki nakit paralarına kadar her şeylerini hedef alacağım. Özel uçakları ve helikopterleri bile uçamayacak. Depoları, ürettikleri ürünleri bile sürekli çıkan yangınlarda yanacak. Burada imal ederek Türkiye içinde ve dışında sattıkları arabalar, cihazlar, her şey bozulacak. Çıkartmadıkları o paraları burada tamamen kaybetmiş olacaklar. Çok büyük bir batağa da düşecekler. Büyük seviyede hukuki sıkıntıların içine de düşecekler.

Çin’de, ÇKP içinde, İstanbul ile yoluna devam etmek isteyen güçlü bir grup var. Bu grubun da arka planda uzaylılarla bağlantıları var.

Çin’in idaresini elinde tutan uzaylı gruplar, yeraltında da yer üstünde de ihtilaf halindeler. Aralarında ciddi seviyede mücadele var. Bu da siyaset yorumcularının Çin’e dair yorumlarında büyük aldanmalarına sebep olabilir. Çünkü Çin’de yer üstündeki dengeler aslında yer altındaki tarafların dengelerine bağlı. Kore’nin kuzeyi ve Güneyi ile Japonya ve Tayvan için de aynı dengeler var. Bunlar hep yerin altındaki dengelerle idare edilen yerler.

NATO’nun, Kore’nin kuzeyi ile anlaşarak, Kore’nin kuzeyini Çin’in üzerine gönderme ihtimali var. Bu savaşta nükleer bombalar kullanılması ihtimali de var ve eğer bu yaşanırsa, buna da aslında yerin altındaki dengeler sebep olacak.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

İktidarda kalabilmeleri için suni krizlere ihtiyaçları var

Şu Kur’an-ı Kerim yakma danışıklı dövüşünün devamında, Türkiye’de gayr-i müslimlere ve ibadethanelerine karşı terör saldırıları olursa…

Herkes bilsin ki arkasında Putin karakteri, Lavrov karakteri, Tayyip karakteri, Netanyahu karakteri, Macron karakteri, Scholz karakteri ve benzerleri var…

Bunların hepsine de iktidarda/makamda kalabilmek için suni krizler lazım.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Netenyahu’yu ayakta tutmak için sivilleri öldürüyorlar

İsrail’de hükumet devrilmesin diye yine siviller öldürülüyor, kan dökülüyor.

Netanyahu bunu daha önce iktidar olduğunda da yapmıştı. Son defasında da devrilmemek için bunu yapıyordu ve ifşa etmiştim. Planları bozulmuştu.

Şimdi de aynını yapıyor. Filistinlilerin öldürülmesi emrini Netanyahu verdi. Devamında İsraillilerin öldürülmesi emrini de Netanyahu verdi.

Bunların hepsi böyle… İktidarda kalmak, daha fazla sömürmek, çalmak, peşkeş çekmek, vurgun vurmak ve insanları maddi/manevi felaketlere sürüklemek için, her yolu meşru görürler. Tayyip de böyle, Putin de böyle, Scholz da böyle, Macron da böyle, diğerleri de böyle…

Şu anda Filistinlilerin intikamını almak iddasıyla Filistin halkını ayağa kaldıran liderlerin hepsi, dikkat edilsin hepsi, İsrail’in ve dolayısıyla Netenyahu’nun piyonları…

Dünya, vahşi hayvanlardan daha vahşi bir mahluk olan Netenyahu’yu acilen durdurmalı.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi