Etiket arşivi: Rüya Tabirleri

Çok büyük bir mali kriz olacak | Rüya tabirleri

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: – Rüyamda deprem olmuş uyanmışım demişim ki size hocam deprem gördüm rüyamda. Sizde tamam gerçek manasına değil büyük bir olay olacak dediniz

Mehmet Fahri Sertkaya: = İşte bu… Geceden beri öncelikli mevzum bu… Bu gün neler olacağı… Ayın başından beri bana malumdu. Ocak ayının üçünde, altısında, dokuzunda ve on dördünde büyük gelişmeler olacağını rüyalardan çözüm anlamıştım. Birkaç kişiye de çıtlatmıştım. En büyük bomba en sona bırakılmış. 14’ünde olacak şey büyük bir mali krizmiş.

Hiç şüphe kalmadı ki çok çok büyük bir mali kriz olacak. Zaten bu vakte kadar olmaması, buraya kadar ötelenebilmiş olması, akıl alır iş değildi. Kim yaparsa yapsın, son derece mantıksız ve faydasız bir mücadeleydi bu vakte kadar yaşananlar. Sahanın hali belli, her şey, her yer çoktan çöktü, yıkıldı ama krizin açıkça patlamasına boş yere direndiler. Buraya kadarmış…

Zaten biraz daha direnirlerse, bütün Arap yarımadası maddi, ruhi ve tıbbi krizlerle savrulacak. Oralarda yerin altı, üstünden bin beter olacak.


Büyük bir ilaç krizi de bu krizin beraberinde gelecek. Acil ve sürekli kullandığınız ilaçları bir şekilde çok sayıda almayı deneyin.

Karaborsacılar krizi fırsata çevirmek isteyecekler. Karaborsaya karşı gücünüz, imkanız yettiğince dikkatli ve tedbirli olun.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Ülkede para kalmadı, sen ne konuşuyorsun? | Rüya tabirleri

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

“O arada rüyamda tayyibi gördüm ve bir kürsüde konuşurken biri ayağa kalkıp ona yeter sus ülkede para kalmadı sen ne konuşuyorsun dedi.”

Akademi Dergisi takipçisi: – Hocam selamınaleyküm.Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Ben bir rüya gördüm ancak önemli olduğunu düşündüğüm için atayım dedim.

Rüyamda;”Merkez bankasının önünden yürüyordum ve orda bir baktım ki insanlar koşuşturuyordu. Bunun üzerine alla halla acaba ne oluyor diyerek kapıları araladım. Orda ki insanlar artık sonumuz geldi bittik biz diyorlardı. Sonra biri çıkıp koskoca devlet kurumunda kala kala 206.70 küsür bin dolar para kaldı. Artık bitti. Kapatıyoruz dedi. O arada rüyamda tayyibi gördüm ve bir kürsüde konuşurken biri ayağa kalkıp ona yeter sus ülkede para kalmadı sen ne konuşuyorsun dedi. Sonra birden baktım ki sokaklarda ki caddelerde araçlar hareket etmiyordu. Çünkü araçların benzinleri yoktu. Ortam tam kargaşa halindeyken birden gökyüzünden acayip robotlar düşmeye başladı ve bu robotların koruma kalkanları ve ışın ateş eden silah mekanizmaları vardı. Sonra birden insanların üzerine ateş açtılar. Sonra ordan yüzünü göremediğim ama kafamın içinde sesini duyduğum biri insanlara “gölgelere sığının orda sizi göremezler” dedi. Dediğini yaptım ve kurtulmuştum. ” sonra da uyandım. Çok karmaşık bir rüyaydı anlayamadım

Mehmet Fahri Sertkaya: = v.a.s. Aynı şeyleri haber veren bu kaçıncı rüya etti. Ben önden haber verdim, yazdım ama yine de herkese rüyalarında malum oluyor. Merkez bankası temsili değil. Gerçekten çöküyor ve tutamayacaklar, açıkça çökecek. Özel bankalar da çökecekler. Yollardaki arabalar da gerçek manasına değil, onlar tüccarlar ve imalatçılar. Sözümü dinlemeyenleri ortada kalacaklar ve elbette hükumetin üzerine yürüyecekler. Araçların benzinlerinin olmayışı, tüccarların ve imalatçıların paralarını kaybetmeleri demek.

Gökyüzünden robotların inmesi de hayırlı değil.

Gerçek hayatta kısa sürede 90 milyar dolardan fazla para, kur korumalı mevduat hesabından çıktı. Son defasında muhataplarımı sert ikaz etmiştim, vaziyetin ciddiyetini anladılar ve bir kısmı yapmaları gerekeni yapıp Ankara hükumetinden ve sinsiliklerinden uzaklaştı

İşte beni dinlemeyenler Ankara hükumeti ve merkez bankası ile birlikte patlayacaklar

Borsayı da bu hafta zor ayakta tuttular. Lakin borsayı da daha fazla ayakta tutamayacaklar.

Çok büyük şeyler olacak çok. Ardından kısa sürede asker-millet el ele darbe yapacak.

Şer görünenlerden hayırlar çıkacak. Sonra da devasa projelere girişilecek.

Akademi Dergisi takipçisi: – Hocam peki robot ne manaya geliyor onu anlayamamıştım

Mehmet Fahri Sertkaya: = Başka rüyaların tabirinden anladığım o ki bu büyük mali kriz patlak verince, yine de toparlamak için uğraşacaklar. Lakin kısa süre sonra ikinci ve çok daha büyük, devasa büyüklükte bir mali kriz patlak verecek. 1900 bilmem kaç ekonomi buhranı denilenler falan bunun yanında çok küçük kalacak.


Rüyada robot görmek, iyi değildir ve zorluk yaşamaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin çok verimsiz bir döneme gireceğine, kötü günler yaşayacağına, bu durumu atlatmasının bir hayli zaman alacağına delalet eder. İkinci bir kişi nedeni ile yaşanacak olan sıkıntıya ve ondan gelecek olan ağırlığa yorulur. Maddi anlamda güç kaybetmeye ve yokluğa düşmeye, parasız ve kötü günler geçirmeye tabir edilir.

Akademi Dergisi takipçisi: – Anladım hocam ülke geneli kötü günler olacak o zaman

Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun

Rüya sahibinin kötü günlerden geçeceğine işaret eder. Çünkü rüyada gökyüzüne çıkmak kara haberler almaya, acı kayıplar yaşamaya, manevi anlamda çöküntü yaratacak olaylar yaşamaya işaret eder.


Mehmet Fahri Sertkaya: Rüyanda gökyüzü karanlık mıydı aydınlık mı?

Akademi Dergisi takipçisi: – Aydınlıktı

Sonra rüyamda biri kafamda duydum sesini hocam

Gölgeye sığının kurtulursunuz dedi kurtulmuştuk. Çünkü robotlar o yerleri göremiyorlardı. Kimin sesiydi bilmiyorum.

Mehmet Fahri Sertkaya: = Orada “gölgeye sığının” demek…
Güçlü olana, cesur olana, dürüst olana, aldatmayana sığının, kurtulun demek. Sen kendini yatırımcıları temsilen görmüşsün. Ben şimdi bu rüyayı ve yazışmayı paylaşacağım. Aralarından beni dinleyenler, bana uyanlar paralarını büyük oranda kurtaracaklar.

Akademi Dergisi takipçisi: – Çok teşekkür ederim hocam sağolun Allah razı olsun

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

“Ölüm dalgası olacak” | Rüya tabirleri

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: – Rüyamda bir astrologun yanındaymış eşim beni çağırmış kadın anlatıyor diyor ki ölüm dalgası olacak oyun oynayan çocuklar bile tesirlenecek felaketler gelecek. Bir sürü gazete küpürü falan yapıştırmış duvara. Haberler var orda güneşte patlama olacak vs. Ben dedim karaperi olabilirmi bu ölüm dalgası. Kadında türkçe az biliyor rus aksanı ile konuşuyor ama çekik gözlü biri. Türkmene benziyor. Ben karaperi deyince yüzünü çevirdi. Bilmediğini söyledi, bende hayır biliyorsun dedim. Mfs mi yapacak bu ölümleri dedim. Kadın konuşmamak için kafasını çeviriyor ama bildiğini biliyorum. Eşim dedi ki ne alakası var Hakan onu nerden bilsin dedi. Bende hayır biliyor o bu kadar şeyi bilen onu mu bilemeyecek. Akademi dergisini biliyorsun dimi dedim kadın tebessüm edip kafasıno çevirdi gazete küpürlerini toplamaya başladı. Eşimi dürtüyorum bak nasılda biliyor gerçekleri dedim.

Mehmet Fahri Sertkaya: = Mühim bir rüya…

Zaten bilinen ve beklenen şeyleri yeniden haber vermiş.

Bunu paylaşsam, astrologların ve medyumların çoğu şaşırmaz

Lakin hiçbiri de dürüstçe videolarda bildiklerini anlatmaz.


Oyun oynayan çocuklar: Bana düşmanlığında çok ileri gitmemiş, çok fazla gücü/imkanı zaten olmayan, kendi çapında oyalanan düşmanlarım.

Gazete küpurleri: Ülke ve/veya dünya gündemine oturacak büyük hadiseler.

Ölüm: İki manaya tabir edilir,

1- Kişiye/kişlere çok çok büyük destek vermek, taşıyamayacağı büyük zorluklardan onları kurtarmak.

2- Kişiye/kişilere çok çok büyük zararlar vermek, darbeler vurmak. Tıkır tıkır işleyen işlerini bile bozmak. Devam eden süreçte çökmelerine sebep olmak. Oyundan düşürmek.

Rüyanın bütününe bakınca, ikinci manaya geldiği anlaşılabiliyor. Aslında dostlarım için birinci manaya, düşmanlarım için ikinci manaya geliyor.

Karşımda ısrarla, inatla ve şiddetli düşmanlık yapan taraflar dalga dalga çökecekler. Büyük zararlar yaşayacaklar. Can kayıpları da çok yüksek sayıda olacak ama sadece can kayıpları ile sınırlı kalmayacak. Şiddetli düşmanlık etmeyenler bile çok büyük sorunlar ve zararlar yaşayacaklar.

“Felaketler gelecek” kısmından da anlaşılıyor ki Ankebut Ağına mensup ülkelere, liderlere, hükumetlere, iş gruplarına, metafizikçilere, medyumlara, büyücülere, astrologlara, peş peşe çok büyük sıkıntılar gelecek. Başlarına gelen sıkıntılar zaten onların çoğunu ölüme sürükleyecek. Pek çok liderin ve hükumetin devrileceği de anlaşılıyor.

Hala dürüst davranmayan astrologların ve medyumların da hak ettikleri felaketleri, cezaları yaşayacakları anlaşılıyor.

Rüyada güneş tutulması ya da güneşin halinde değişmeler görülmesi zaten o devletin/devletlerin içinde büyük karışıklıklar olmasına tabir edilir. Halk ayaklanır, asker darbe yapar, isyan çıkar, devlet reisi öldürülür. Bir şekilde idareciler değişir.

Rüyadaki güneş kısmı, rüya sahibi ya da temsil ettiği kişi için ise huzur, mutluluk, zenginlik, feraha çıkmak manasına gelir.

Yine muteber rüya tabiri kaynaklarına bakanlar hemen görebileceklerdir ki rüyada gazete görmenin bir tabiri de halkın devlet başkanına karşı ayaklanmasıdır. Bu rüyada, çok yüksek sayıda milletin, devlet başkanlarına karşı ayaklanacakları, bunun dalga dalga yaşanacağı da anlaşılabliyor.

“Rüyada felaket görmek, aile hayatında ve iş hayatı içinde çok sıkıntılı ve zor duruma düşüleceğine, sorunların ardı ardına geleceğine, işlerin çok kötü bir hale geleceğine, içine düşülen çıkmazdan kurtuluşa erilemeyeceğine, iş hayatında çok kısmetsiz olunacağına, türlü üzüntüler ile karşılaşılacağına, girilen bazı işlerden zararlı çıkılacağına ve kazanılan başarıları kıskanan kişiler tarafından sıkıntıya sokulacağına rivayet eder”

Çok sayıda millete çok büyük iyilikler yapacağım.

Tebessüm görmek, bugüne dek yapılan iyiliklerin de mükafatını almak anlamına geldiği gibi, kişinin İslami olarak da hayırlı bir kul olduğuna, yaptıkları ile herkesin sevgisini ve duasını kazandığına, hastalığın ve kötülüğün yanına uğramayacağına da delalettir. Gelecek iyi havadislerle bir anda tüm sıkıntıların dağılmasına ve kişinin üstündeki kara bulutların da yok olmasına işaret eder.”

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Şu rüyanın son kısmı yaşanıyor

Şu rüyanın son kısmı yaşanıyor

Rüyanın bozulma ihtimali hala var ama çok düşük bir ihtimal. Yine de ben, her şey yaşanana kadar tam olarak tabir etmeyeceğim ama şimdilik biraz tabir edeceğim.

Rüya Putin’in devrileceğini haber veren rüyalardan biriydi.

Yayın şurada: https://mfs.tv/2022/02/23/goge-merdiven-dayayan-akrobat/

Yol ve yolda yürümem: verdiğim mücadele, varmak istediğim bir hedefimin olması, bir menzilin olması ve devam eden yani yaşanmakta olan süreç…

Kavşak, bir yol ayrılığına gelmek. Pek çok yönden birini tercih etmek. Yoluma kimle ya da kimlerle devam edeceğime karar verme kısmı. Burası çoktan yaşandı ve rüyada görüldüğü gibi ben geri göndüm. Karşıya da geçmedim, sağa ya da sola da dönmedim ve gitmedim.

Bunun gerçek hayattaki karşılığı şu: Yoluma batı/NATO çetesi ile de devam etmedim, Rusya ya da Çin ile de devam etmedim. Kendi yolumu çizdim, bana uyanlarla birlikte yoluma baktım. Gerçek hayatta hala bu duruştayım.

Yolun sağında, maden kamyonu gibi kocaman bir kamyon var. O kamyon gerçek hayatta ABD… ABD’nin bana inat olarak yapmak isteyeceği hamlelerdi. Bu kısımların da neredeyse tamamı yaşandı.

Rüyada koca kamyonu dikkatle izliyorum, takip ediyorum. Şartlarına bakıyorum. Bunu gerçek hayatta da yaptım ve ABD’nin hareket sahasını çok daralttım. Rüya zaten bunu haber vermişti. Şimdi kamyonun yani ABD’nin, her şeye rağmen oradan dönüp kurtulabileceğini, hareket edebileceğini göstermek isteyeceği zamandayız. Şu anda gerçek hayatta zaten bu inatlaşma var. Yol bitmiş, o koca kamyon işe yaramaz metal yığını gibi orada sıkışmış. Dönebileceği alan yok. Bu işleri buradan sonra düzeltemez ama ille de düzeltmeye çalışıyor. Rüyada saniyeler içinde kamyon devriliyor. Yani gerçek hayatta da kısacık süre içinde ABD’de Biden ve Kamala çetesi devriliyor, üstelik bu güne kadar bana inat olarak öteledikleri, gizledikleri acınası halleri, devasa krizleri bir anda patlak veriyor. Kamyonun saniyeler içinde ve daracık alanda ters dönmesi bu manaya geliyor.

Kamyon devrilince meydanda görünen ve benim oradan uzaklaşmamı isteyen kişi, ABD’de sözü geçen bir siyasetçi…

Karşıdaki dağ Rusya… Tepesindeki kaya Putin ve çetesi/hükumeti… Kamyonun yani ABD’nin devrilmesi, krize açıkça girmesi, Rusya’ya da son darbem oluyor. Putin de hükumeti de etrafını sarmış olan Yahudi ve satanist kara paracılar da sözde iş adamları da topluca devriliyorlar. Rusya paramparça olmaya başlıyor.

O Yahudi hahamları bunları anladıklarından Rusya’daki Yahudilere “Acilen Rusya’dan çıkın” dediler.

Hep tekrarla söyledim. Şu Türkiye’deki AKPKK’yi, Bohçalıyı, Soysuzu, kara paracı holdingleri, kripto hainleri harcamak mesele bile değil… Öncelikle dünyanın şartlarını buna ayarlamak gerekiyordu. Bunca senedir bunun için çok zorlanarak sabır ettiğim, kısa sürede ezip geçeceğim halde müdahale etmediğim kişiler, gruplar oldu. Bu güne kadar bu maksatla zaten somut deliller de paylaşmadım.

Rüyanın bu kısmı, sonuca ulaşabileceğimi, ABD’yi ve Rusya’yı peş peşe devireceğimi, ardından çok kısa süre içinde Türkiye’yi gerçek hürriyetine kavuşturabileceğimi de müjdeliyor.

Dağdan kayanın düşmesi anında bazı tehlikelere de düşeceğim anlaşılıyor. Bir insan rüyasında neden kaçıyorsa, ondan kurtulur, korunur. Hiç zarar görmeyeceğim anlaşılıyor.

Dahası, bu güne kadar ilerlediğim bazı konularda, karar değişikliğine gideceğim ve aksine işler yapacağım anlaşılıyor. Bu sırada, ABD’deki o etkili siyasetçi de bana uyacak, sürekli peşimden gelecek ve benden hiç ayrılmayacak.

Bu rüya, Suriye’den ABD ve Rus işgal güçlerini çok kısa süre içinde çıkartacağımı da müjdelemiş oluyor. Bu kısımda da o ABD’li siyasetçi, üzerine düşeni yapacak. Beni uğraştırmayacak. Böylelikle ülkesini de az zararla kurtarmış olacak.

Yine bu rüya, bir anda bir kırılma noktası olacağını, şu andaki siyasi ve maddi gücümden çok ama çok daha güçlü hale kısacık sürede geleceğimi haber veriyor.

Zaten Rusya ve ABD’nin neredeyse aynı anda devrilmeleri, açıkça çökmeleri, dünya siyasetinde istediğim şartların/dengelerin nihayet oluşmasına sebep olacağı için… Bu rüya, İran’ı, Irak’ı, Kıbrıs’ı, Ege adalarını, Yunanistan’ı ve Bulgaristan’ı, ilerleyen kısa süreç içinde peş peşe Türkiye’ye dahil edeceğimi de haber vermiş oluyor.

Rüyada asfalt görmek, güzel ve hayırlı rüyalar arasında kabul edilir. Rüyayı gören kişinin, çok çalışkan ve hırslı olduğuna, bu meziyetleri sayesinde gelecekte kendisi için çok hayırlı işler yapacağına ve zenginliğe kavuşacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin bahtının ve önünün açık, hayallerine, isteklerine ve hedeflerine giden yolların da temiz olduğu anlamına gelir. Bu rüya, kişinin hayatta her alanda muvaffak olacağına delalet eder.

Rüyada Asfalt Yol Görmek

Rüyada asfalt yol görmek, rüya sahibinin hayatının yolunda, işinin gücünün de rast gideceğine işaret eder. Kişi, hiçbir işini yarım bırakmayan, aldığı sorumluluğu yerine getirme sağ duyusuna sahip olan böylece hayatında hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşamayacak kimse olarak tasvir edilir.

Rüyada asfalt yolda yürümek, rüyayı gören kişinin düzenli ve disiplinli bir hayatı olacağına ve iş hayatındaki düzenini oturtmayı başaracağına işaret eder. Kişi, özenli ve fedakâr çalışması sayesinde gelecekte mesleğinde çok ilerleyecek demektir.

Rüyada yola asfalt dökülmesi, rüyayı gören kişinin, yatırımlarının amacına ulaşacağına, hemen olmasa bile gelecekte kendisine mutlak suretle, başarı, kazanç ve kar getireceğine işaret eder.

Rüyada göçük görmek, kısa süre önce yapılan bir hatadan ötürü işlerin sıkıntıya gireceğine, büyük bir çaba gösterilmesine rağmen sorunların sürekli artacağına, maddi durumun yakında karşılaşılacak kötü bir sürpriz yüzünden çok bozulacağına, sert bir tutum sergilenmesinden ötürü büyük bir zarara uğranılacağına, iş hayatında ortaya konan çalışmaları kıskanan rakipler ile bazen münakaşa edileceğine ve personelle ilgili istenmeyen bir durumun ortaya çıkacağına delalet eder.

Rüyada Kamyon Görmek

Rüyada kamyon görmek, kamyona binmek, kedere, üzüntüye, uzun ve zahmetli bir yolculuğa başlayacağınıza, hasretinize kavuşacağınıza ve üzücü bir haber alacağınıza işaret eder.

Kamyona binmek işlerinizin iyiye gideceğine, geçim sıkıntılarından kurtulacağınıza ya da iş yerinizdeki pozisyonunuzda biraz daha yükseleceğinize delalet eder. Ağır yüklü kamyona binmek, güzel geçecek, sonunda güzel paralar kazanacağınız, ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Eğer bindiğiniz kamyonda yük yoksa sonunda eli boş döneceğiniz hatta zarar edeceğiniz ticari bir yolculuğa işarettir.

Rüyadaki her şeyin iki tabiri var. Birincisi benim için yapılacak tabiri… İkincisi ise düşmanlarım için yapılacak tabiri… Burada kamyon, ABD tarafı için yolun sonu ve büyük iflas demek iken benim için tam tersine çok büyük maddi ve siyasi kazanç demek.

Rüyada dağ görmek çok hayırlı bir rüyadır. Rüyada dağ gören kişi ülke yönetiminde söz hakkı bulunan üstün yetkilerle donatılır, işinde bulunabilecek en üst mevkie erişir, toplum içinde otorite, söz ve saygınlık sahibi olur. Rüyada bir dağın zirvesinde Allah’a el açıp ona şükreden kişi hayatı boyunca adaletli ve vicdanlı bir kişi olacak demektir.

Eğer bir kimse rüyasında bir dağın yamacında dini vecibesini yerine getiriyorsa devletin üst kademelerinde resmi bir görevde, geniş yetkilerle bir memurluk işine atanır. Bir kişi eğer rüyasında dağdan indiğini görürse maddi zarara ve kayıplara uğrar. Bir kişi dağda rampa bir yoldan çıktığını görürse bu onun yaşayacağı vicdan azabına delalet eder.

Rüyada dağdan yuvarlanmak ya da düştüğünü görmek kişinin yaptığı hatalar nedeni ile işini, kazancını ve koltuğunu kaybetmesi anlamına gelir.

Rüyada dağın yandığını görmek herkesin tanıdığı birinin öleceğine ya da ülke başkanın hezimete uğramasına delalet eder.

Rüyada kaya görmek, zor, sert ve kesin kararlı bir kimse ile tabir edilir. Rüya sahibi Nuh deyip, Peygamber demeyen kişi olarak tasvir edilir. Bir kere hayır dediği bir iş için, bütün dünya bir araya gelse onu caydıramaz ve kararından döndüremez, evet dediği işler için de aynı şey geçerlidir elbette. Rüya sahibi, sabit fikirlidir ve kendisine faydası olması konusunda azıcık şüphe duyduğu işe yanaşması mümkün değildir. Rüyada kaya görmek, aynı zamanda güç ve sağlamlık anlamına gelir. Rüya sahibinin rüyası, çelik gibi sağlam sinirleri olduğu ve kolay kolay manevi çöküntü yaşamayacağına işaret eder. Bu rüya, bir kaya kadar büyük ve sağlam mal varlığı edinmek şeklinde de tabir edilmektedir.

Rüyada Kayanın Düştüğünü Görmek

Başarıları ve iyi kalpliliği bilinen, şanlı ve şöhretli bir kişinin kaybına işaret eder. Rüya sahibinin çevresinde böyle bir kişinin kurtulamayacağı bir hastalığa yakalanmasına ve herkesi derin üzüntüye boğmasına işaret eder.

“Kısacık sürede meğer ne çok mesafe almışız, koşmuşuz. Kavşaktan ne kadar da çok uzaklaşmışız. Hayret, bu nasıl olabildi” diyorum.

Rüyamın bu kısmı, söz konusu devrilmeler peş peşe yaşandıktan sonra, peşimden gelen kişiyle birlikte kısa sürede büyük mesafe alacağımı, çok işler halledileceğini haber veriyor.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bazı yatırımcılar şu kuzey batı hattalar

Dere, kesintisiz gelir demek
Yol, devam eden süreç, hedefe doğru ilerlemek demek
Mekanım, burada İstanbul hükumetini, yapacağımız devasa projeleri, iş fırsatlarını temsil ediyor

“Rüyada Kara Bulutlar Görmek
Rüyayı gören kişinin, aile hayatını ve iş hayatını tamamen engelleyen kötü ve saçma kişilerin varlığına, yakın bir zaman içinde bu kişilerden kurtulacağına, çok büyük kazançlar elde edeceğine, üzüntülerin ve sıkıntıların yakında biteceğine ve çok büyük bazı projelerin gerçekleştirilmesi ile çok büyük kazanç elde edileceğine alamet eder.”

Buna göre, kara bulutlar da projeleri ve yatırımcıları temsil ediyor. Rüya, birkaç gün sonrasında paylaştığım deniz doldurmalı proje yayınlarının nelere sebep olacağını, yayınlar yapılmadan ve ben de yapacağımı bilmeden önce, önden haber vermiş.

Rüyada genç kızlar görmek, hevesle başlanan, kişiye mutluluk ve özgüven aşılayan işler sayesinde mutluluğu yakalamak anlamındadır. Her türlü vesveseden, hayal kırıklığından ve kederden kurtulmak, özellikle manevi anlamda yüklerden arınmış şekilde yola devam etmek demektir. Girilecek yeni ve eğlenceli bir ortamda kurulacak arkadaşlıkların kişinin ruh hali üstünde olumlu etkilerde bulunacağına, iş yaşantısındaki yoğunluğun etkilerini bu kimselerle görüşerek atan rüya sahibinin etrafına da neşe saçacağına tabir edilir. Özel hayatta motivasyonun yeterli şekilde sağlanmasıyla beraber kişinin iktidarının da artacağını, başkaları üzerinde bıraktığı izlenimin olumlu olacağını ifade ederken, her açıdan özgür hissedilen bu dönemde girişilen işlerden en iyi neticeleri almayı da işaret eder.

Rüyada Genç Kızlarla Konuşmak

Tanımadığı genç kızlarla konuşan kişiler iş değişikliği yaparlar ve bugüne kadar sergiledikleri çekingen tutumu üzerlerinden atarak, tüm meziyetlerini ortaya koyacakları fırsatlar elde ederler. Girilen her ortamda sevilmek ve saygı görmek manasına gelen rüya, ilgi duyulan tüm alanlarda gelişme kaydedileceğini, geleceğe atılan adımlarda verilen doğru kararların büyük paralar kazanmaya da neden olacağını bildirir. Tanıdığı genç kızlarla konuşan kişiler kendilerine fikir danışılan, akılcı ve mantıklı davranışları ile takdir toplayan, beğenilen, kısmetli kimseler olurlar.

Bir kez daha anlaşılmış oldu ki afet rüyaları görmek, her zaman gerçek hayatta da afet olacağını haber vermiyor.

Rüyada havuz görmek eli açık, geniş gönüllü, yardım sever ve yüce duygulara sahip olan bir kimse demektir. Rüyasında havuz gören kişi bu yüce gönüllü kişinin desteğini alacaktır. Havuzun içinde temiz su olması çok iyidir, bu rüya sahibinin şansının ve kısmetinin açık olduğuna, hep ileri gideceğine ve başarılı işler yapacağına delalet eder. Ve kişinin sıkıntılarından, yaşadığı üzüntü ve zorluklardan tamamen kurtulacağı anlamına gelir. Eğer bir kimse havuzdan dini bir vecibeyi yerine getirdiğini görürse tüm dertlerinden kurtulacaktır. Bazı rüya tabirlerinde havuz kadını simgeler. Eğer havuz doluysa hem hoş hem de aklı başında bir kadına delalet eder. Dolu bir havuzdan su içtiğini gören kişinin de bu özelliklerde bir hanımla izdivaç yapacağı yorumu yapılır.

Bütün bunlardan anlaşılan o ki son paylaştığım projelerle yakından alakadar olup içinde bulunacak bazı yatırımcılar şu kuzey batı hattalar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi