Etiket arşivi: Rüya Tabirleri

Şu rüya yaşanıyor, hala anlamadınız mı?

Rüyamda istanbulun göbeğinde giriş kat bir apartman dairesindeyim. Annem babam kardeşim var. Ailemle konuşuyorum konu bir şekilde size geldi. Sizi istemediğini söylediler bende “ülkemizin güvenliğini o sağlıyor vs” anlatmaya çalışıyorum. Babamda “istanbulda bomba olsa o mu durduracak” dedi bende “evet bomba olsa o durduracak dedim.” Sonra 10 sn geçti siz sabit hattan beni aradınız “Emin, o evde bomba mı konuşuluyor” dediniz. Ben neye uğradığımı şaşırdım. Beni fırçaladınız “dünyanın gözü üzerimizde kriz mi çıkartacaksın aileni sustur” dediniz. Sonra aileme “ne olursa olsun susun adamın her yerde kulağı var” dedim camları kapattım dışarı ses gitmesin diye. Annemde “mfs Tayyip’e karşı, o mfs hain” dedi. Bende “Mfs neden hain olsun, geçenki gökdeleni patlatan abd değil mi, bunu kim buldu, mfs meydana çıkartmadı mı” diyorum. Annemde “gökdeleni Abdullah şahin patlattı dediler” dedi. Bende “Abdullah Şahin’in arkasında kim var anne? ABD yok mu? mfs abd ile savaşıyor.” dedim. Babama laf anlattımda annemi susturamadım o sıra bana kargo gelmiş salona koyulan cam vitrini, plak çalan pikap. Çok çok eskiler. Bende “pikabı alayım diğerini al” dedim adama. Pikabı aldığım gibi kamyonet gitmiş. Niğde’den mi Kayseri’den mi ne gelmiş bekliyormuşum bu kargoyu.

Şu rüya yaşanıyor, hala anlamadınız mı? Bir kısmı yaşanmışken bile rüyaları tabir edemiyor musunuz? Hala bu kadar mı vasıfsızsınız? Hala birkaç kişi bile olsa, etrafınıza vasıflı birilerini toplayamadınız mı?

Tat almıyoruz, tat…
Biraz da olsa çapınızı büyütseydiniz, bu işler bu kadar tatsız, zevksiz mi yaşanırdı?

Rüyanın sonu da çok net, çok açık…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Vakti geldi…

“En az altı ülkenin liderleri yoktu. Çünkü …”

(Takipçi tarafından gönderilen bir rüya)

Hocam selamın aleykum. Bugun ruyamda Fransa’da bir kilise gördüm. O kilisenin içinde küçük Müslüman bir kız vardı. Orda ki kilisenin içinde de bir tane şifrenin çözümü vardı. O Müslüman kız birden rahibe yle konuşmaya başladı ve ona “gel Müslüman ol sen de kurtul” dedi ona. O da bu lafı söylemeye devam edersen seninle çok buyuk dusman olmaya devam ederiz dedi ve dövüşmeye başladılar. Bu kilise aynı zamanda okul olarak da kullanılıyormuş. Sonra ruya ın devamında sözde dunya liderleri olan o soytarıları gördüm ve en az 6 tane ülkenin lideri yoktu. Çünkü ülkeleri batmış. Merkeli gördüm ve soluna baktı 6 tane ülkenin olmadığını gördü sonra tamam boşlukları dolduralım dedi ve siniri bozuldu. Fransa yı orda göremedim o da boşluk olanlardan biriydi. Sonra Merkel korktu ve acaba sıra bizede mi geliyor dedi. Önce ki ruyamda da İtalya paramparçaydı ve her parçasında bir şifre vardı ve o şifreyi çözemiyolardı çünkü çözünce italyayı parçalamaktan koruyacaklardı ve Fransa’da ki bir kilisede sadece bir tane şifre olduğunun ruyasını gördüm. Yani hocam iki ruyayı birleştirdiğimde nasıl yorumlayabiliriz bunu anlayamadım? O şifreler ne manaya geliyor? O parçalanma, kilise, Müslüman kız, liderler toplantısı ne manaya geliyor çözümleyemedim?

Aşağı doğru okuyun, tabir yaptığım kısımları da okuyun.

“Ölüm dalgası olacak”

https://mfs.tv/2023/01/13/olum-dalgasi-olacak-ruya-tabirleri/

“Dağ gibi bir gemi, her yeri taştan” dediği şey, bütün dünyanın bildiği ve beklediği yeni lider…

Hep dediğim gibi, rüyada görülen deniz, devlet sistemi demek. O lider sahaya yavaş yavaş inecek ama yine de dalgaları yani tesiri çok büyük/güçlü olacak.


“Dağdaki çobanlar bile anladılar ki Biden ve Kamala çetesini çok yakında devireceğiz hatta devirdik de boşuna direnip uzatmaları oynuyorlar. “Pislik çıkartmayın” da dedik anlamıyorlar, biz sükuneti muhafaza ederek yol alıyoruz. ABD’yi istediğimiz şekle sokacağız ve dünya genelinde büyük dalgalanmalara da sebep olacağız. Dünyanın siyasi, askeri, mali dengelerini yeniden yazacağız, belirleyeceğiz. Hep söylediğim ya da yazdığım gibi, bu süreç çok gürültülü, sancılı olacak. Bütün dünya genelinde karışıklıklar olacak. Arada kan da dökülecek ve vebali üstüme olmasın diye de ağırdan aldım süreci, defalarca ikazlar yaptım.”

https://mfs.tv/2022/07/25/istanbul-washingtoni-deviriyor/

Gecenin zifiri karanlığında doğan güneş, dünyanın bildiği ve beklediği yeni lider demek.

Onun önünde görünen, onunla aynı hizaya girdiği için varlığı seçilemeyen ya da çok zor seçilen kişi de Türkiye’nin yeni resmi lideri. Beklenen büyük lider ile adeta kaynaşmış, tek vücut olmuş gibi davranacak.

Rüyanın aynı şekilde ama bu defa ABD’de görülmesi de aynı şeyi anlatıyor. ABD’nin yeni resmi lideri de beklenen büyük lider ile sorunsuz uyuşarak görev yapacak.

Yani Türkiye’nin ardından ABD’de de idareci değişecek, sistem değişecek, çok şeyler değişecek. O halde, bu süreçte Rusya’da neler olacak? Rusya yok mu olacak?

https://mfs.tv/2023/03/01/ay-o-ay-ruya-tabirleri/

Artık bazı kısımlarını daha açıkça yazayım…

Bazı kısımları yine kapalı kalsın.

Yeni dünya düzeninde öne çıkan iki ülke ve onlara uyan beş güçlü ülke…

Toplam yedi ülke, yedi lider, dünyayı bambaşka bir hale dönüştürmeye başlayacaklar. Dünyanın siyasi, askeri, dini, mali dengeleri onlardan sorulacak. Terzi dükkanı projeler demek, yatırımlar demek, yeni yeni sistemler geliştirmek demek. Ceza evi, mutluluk demek, takdir edilmek demek, milletler arası bir takdir görmek demek, projelerin milletler arası seviyede yapılacak olması demek.

O iki ülkeden biri ve başta geleni Türkiye… Ya ikincisi hangi ülke? ABD mi, başka bir ülke mi?

Rüyada, saat sekiz yönündeki kişi, Rusya’yı temsil ediyor. Rusya, iki lider ülkeden biri mi ya da diğer beş ülkeden biri mi? Yoksa oyun dışı mı kalacak?

Rüyadaki tesettürlü kadın, müslüman bir ülke mi? Rüyada ağlamak ve göz yaşı dökmek tam tersine çıkar. Çok sevinmek demektir. Ama ben o kadının davranışlarını samimi bulmuyorum. Ona kıymet vermiiyorum. Kadının kocası var ve ceza evinde yani projeleri yapacak ülkelerin arasında… Ona ulaşmaya çabalıyor ama rüyadan anlaşılan o ki bu kadının temsil ettiği ülke oyun dışı kalıyor.

Pekiyi, dünya üzerindeki bu kadar büyük ve bu kadar ani değişikliklere ne, neler sebep oluyor? Kıyamet öncesi kıyamet denilebilecek seviyede afetler mi?

https://mfs.tv/2022/09/28/yuz-binlerce-yilda-bir-yasanan-gok-hadisesi-ruya-tabiri/

Fransa, Türk ve İslam düşmanlığından taviz veremiyor mu? Bu nedenle de yatırımları, projeleri yapacak ülkelerin yanında olamıyor mu? Dolayısıyla yeni dünya düzeninin içinde olamıyor mu?

Fransa’dan sonra Almanya da hatalı karar alarak oyun dışında mı kalıyor?

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Kursun yemekhanesinde | Rüya tabirleri

– Selamünaleyküm hocam hayırlı günler gece rüyamda bir kursumuzun yemekhanesinde kendimi gördüm idareci hocamız diyor ki işte çok büyük sıkıntılar yaşayacağız maddi anlamda senin çevrenden yararlanmak istiyoruz diyor ve işte kursun hangi yerinden geçsem talebe ışıkları kapatıyor çok elektrik parası gelmemesi için ve inali yıldırımı görüyorum işte diyorum kurslara bir müdahale mi söz konusu ne zaman olacak diyorum yarın işte bir saatte yapılacak diyor acaba rüyanın tabiri ne olabilir

= vas. Kurs rüyalarının çoğu hükumeti temsilen görülüyor. Hükumet batak vaziyette ve şu halden sonra bile iktidarda kalmanın yollarını arıyorlar. Zaten memlekette anayasa, kanun, mahkeme diye bir şey kalmadı. Onlar emir ediyorlar, herkes uyguluyor ve bunun adı da hükumet sistemi oluyor. Seçime izin vermeyeceğimi de biliyorlar. Bu çıkmaz sokakta bir çare arıyorlar. Sana da bu halleri malum olmuş. Benim çevrem ve itibarım üzerinden yatırımcı çekmek istiyorlar. Hayal aleminde yaşıyorlar, bittiler, yolun sonuna geldiler. Rüyada görülen yemekhane de işlerin planlandığı, iş anlaşmalarının yapıldığı yer demektir zaten…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

“İstanbul’da devasa patlamalar olacaktı.” |Rüya tabirleri

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: S.A.

Rüyamda gece yarısında kuş sesleriyle uyanıyorum. Dışarıya baktığımda çok sayıda kuşun sağa sola bağışarak kaçoştıklarını görüyorum. Sonra eşimi ve oğlumu uyandırarak acele etmemizi kuş seslerinin bu saatte deprem habercisi olabileceğini hemen evi terketmemiz gerektiğini söylüyorum. Dışarı çıkıyoruz aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen deprem olmuyor, daha sonra da uyanıyorum.

Mehmet Fahri Sertkaya:
v.a.s. Kuşların cinsi ne idi?

Rüyanda hatırladığın başka detaylar var mı?

Akademi Dergisi takipçisi:
kuşların cinsi ve ayrıntısına dikkat etmedim Serçe gibi çok sayıda küçük kuşlar idi.

Hatırladığım anlatabileceğim önemli detaylar yok

Mehmet Fahri Sertkaya: En doğrusunu Allah bilir ama yine gelecek bazı felaketler tehir olmuş gibi görünüyor.

Akademi Dergisi takipçisi: Allah razı olsun Hocam.

Mehmet Fahri Sertkaya: Rüya içinde rüya görmek demek, yaşanacağını gerçek hayatta duyduğun ve beklediğin bir şey demek… Ama rüyanda bir deprem bekliyorsun da yaşanmıyor. Bu da tehir olduğu şeklinde yorumlanıyor. Tehir olmasaydı İstanbul’da devasa patlamalar olacaktı. Belki de milyonla kişi ölecekti. Akademi Dergisindeki son yayınlar tehire sebep oldu.

Akademik rüya tabirlerinde bu gün

Akademik rüya tabirlerinde bu gün…

Gökten kan yağması…

– Hayırlı günler hocam
Bu gece sabaha karşı rüyamda bı okul bahçesinde insanlar toplanmış kalabalık düğün gibi ama düğüne benzeyen bişey yok sonra bi anda havadan iri kırmızı kan gibi damlalar yağmaya başladı, ben dahil çoğu kişi beyaz giyimliydik bunun lekesi çıkmaz üzerime gelirse bana değmesin diye saçaklarin altına girmeye çalışıyorum, etraftan birileri arkasından çok güzel yağmur yağacak heryer hem temizlenir hem toprak suya kanacak diye konuşuyorlardı.

= Hayırlı günler.

Okul bahçesi bu rüyada Türkiye’yi temsil ediyor olmalı. Bütün Türk milletini ya da Türkiye’deki bir sınıfı temsil ediyor olmalı.

Sanayiciler ve tüccarları temsil ediyorsa bile sonunda aynı manaya çıkıyor çünkü, onlar sebebiyle bütün millet sorun yaşayacak.

Kan damlaması, çok kısa süre içinde çok büyük maddi kayıplar yaşanmasına delalet ediyor

Kalabalık insan topluluğu görmek de çoğunlukla iyiye yorulmaz. Keder, acı, üzüntü, istenmeyen hadiseler demek.

Arkasından yağmur yağacak olması ise hayra delalet ediyor.

Büyük sıkıntıların çok uzun sürmeyeceğine, sıkıntıların şiddetli olacağına, kısa sürede büyük acılara sebep olacağına ama sonrasında çok hayırlar olacağına ve kısa sürede ayağa kalkılacağına delalet ediyor.

– Bizim aile için mi hocam

= Hayır herkes için…

Şöyle de tabir edilebilir ve aslında hemen hemen aynı manaya da gelir…

Çok büyük ve çok acı musibetler milletçe başımıza yağacak.

Bu sırada yüksek sayıda can ve mal kaybı olacak.

İnsanlar çok zorlanacaklar. Öyle ki afetlerin şiddetini, yıkıcılığını görünce ümidini kaybedecekler de olacak.

Lakin yine de bu ülke kısa sürede toparlanarak ayağa kalkacak.

Yaşananlar ilk başte şer görünüyorken, sonunda hayra dönecek.

Çok yüksek sayıda insan şeytanı da hızlıca oyundan düşmüş, ortalık temizlenmiş olacak.

Zaten bu kadar büyük pislikleri ancak peş peşe gelen ve her biri çok acı, çok büyük olan musibetler temizler.

– Allah razı olsun hocam, Rabbim ilminize ve gücünüze ziyadelik versin …

= Amin. Cümlemizin.

Bu rüyanın hayırlı bir şekilde tabir edilme ihtimali yok. Bir tabiri daha var ki o da kıtlık… Önce maliye açıkça çökse de çökmese de feci afetler gelse de gelmese de bir şekilde bu ülkede büyük bir açlık, kıtlık zamanı yaşanacağını haber veriyor.

Rüyada okul görmenin bir manası da zaten işlerin batmasına, yokluğa, iflasa, açlığa, kıtlığa çıkar.

Gökten kan yağması, milletin büyük kısmınının affedilmez manevi hatalar içinde olduğuna… Dinden, ahlaktan, dürüstlükten, merhametten tamamen uzaklaşıp taş kesildiğine… Artık onların geri dönülemez seviyeye geldiğine ve helakı hak ettiklerine delalettir.

Bu rüyanın bir tabiri daha var ve buna göre;

– Okul, AKPKK-MHPKK hükumetini temsil ediyor.

– Düğün gibi olan ama aslında düğün olmayan kalabalık, bu güne kadar hükumetle iş yapmış ve hükumetin çevresinde bulunmuş kişileri, çok yüksek sayıdaki kişiyi temsil ediyor. (Düğün, sosyal çevre, iş çevresi, siyasi çevre demektir rüyalarda. Evlilik ise anlaşma, boşanma ise ayrılık/anlaşmazlık demektir.)

– Kan yağmuru, hükumetin ve çevresindeki kalabalık kitlenin affedilmez suçlarının ifşa olması, bunun çok hızlı ve bir arada olması…

– Kalabalık içindeki çoğu kişinin beyaz renk giymiş olması, iki yüzlülükleri, çok ileri seviyede suçlarına rağmen temiz insanlar gibi görünmeleri…

– “Bana değmesin” diyerek saçakların altına kaçmaya çalışmak, ifşa olmamak için çırpınmaları, kaçışmaları

– Yağmur, çok büyük sıkıntılar yaşanacağına, bütün işlerin ve dengelerin bozulacağına, çok büyük maddi zarara delalet ediyor.

– Her yerin temizlenecek olması, bütün suçluların er ya da geç ifşa olup cezalarını bulacak olmaları…

– Toprağın suya kavuşması, suçluların bu sürecin devamında öleceklerine delalet ediyor.

– Selamun aleyküm hocam . Rüyamda dişim sallanıyordu. Sonra elime düştü. Bi sıkıldım önce , sonra daha iyi oldu kapanacak orası hemen ve daha güzel duracak dedim .

= v.a.s. Şayet bu rüyada kendini birinin yerine temsili olarak görmediysen… Lüzumsuz, sıkıntı veren bir akrabanla aranı açacaksın ve bundan pişman olmayacaksın. İsabetli bir karar vermiş de olacaksın

Anlaşılan o ki rüya sahibi bu rüyada kendisini başkasının yerine temsili olarak görmüş.

O halde… Artık tamamen lüzumsuz, faydasız ve sıkıntılı olan bir kişiyi ya da tarafı, kalıcı olarak silip geçeceğim.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi