Etiket arşivi: Putin

Herkes kendi yoluna…


Türkiye, Rusya ve İran arasında yeni bir görüşme yapılmasının kimseye bir faydası yok. Zaman, emek ve para israfından başka bir şey değil. Şu manasız, faydasız, art niyetli, oyalamaya da dönük görüşmelerin artık son bulması şart. Putin, bir kez daha dünyanın gözleri önünde kendisine altın tepsi ile sunulmuş büyük fırsatları kullanmadı. Her zamanki yanlış kararlarıyla yanlış tavırlarına devam etti. Bundan böyle Putin’in ya da Şi’nin Türkiye’ye, İstanbul’a gelmesinin de kimseye bir faydası yok. Herkes kendi yoluna bakmalı…

Biz, şimdilik Türkiye’nin de menfaatine olduğu için, Rusya’nın Suriye’de bir süre daha kalmasına, boğazlardan ve hava sahamızdan geçmesine izin vereceğiz.

Ayrıca bilinmesini isterim ki sahada görünen Putin’in ya çoklu kişilik bölünmesi denilen rahatsızlığı var ya da o biyonik robotun içinde iki tane uzaylı insan var ve bunlar kendi aralarında çatışıyorlar. Güç mücadelesi yapıyorlar. Karar ayrılıkları yaşıyorlar. Şu yaşananın başka türlü bir izahı bende yok. Her neyse ne, bizim oyalanacak bir dakikamız bile yok. Kimsenin iç çatışmaları da bizim meselemiz değil. Hep söylediğim gibi ben herkesi iyi ve kötü diye sınıflandırıyorum. Dünya insanı, uzaylı insan, dünyalı cin, uzaylı cin diye sınıflandırmıyorum. Deri rengine, lisanına, kültürüne, dinine göre de sınıflandırmıyorum. Ben bu dünyada “iyi” olan her kesin, her gurubun, her türün barış ve huzur içinde yaşamasını sağlayacağım.

Bu güne kadar karşımda ve kötülüğün yanında saf tutmuş insanlar, topluluklar, şirketler hatta devletler bile, samimiyetle iyiliğin safına geçerlerse, onlarla da iyi geçineceğim.

| Mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Rusya ağır bedel ödeyecek

Ruslar, grup grup olmanın, birlik olmamanın, hala danışıklı dövüşlerde piyon olmanın, hala Kraliçenin emirlerine uymanın, hala Türk/İslam düşmanlığı ile hareket etmenin, hala sömürgeci bir imparatorluk olmaya çalışmanın bedelini daha da ağır ödeyecekler. Bu işin sonunda ne Biden/Kamala çetesi, ne Kraliçe ve kraliyet ailesi ne Putin ne de Şi kalacak. Şu anda bile dünya siyaseti kilitlenmiş vaziyette. Her gün daha da kilitlenecek.

NATO iyice hükmünü kaybetti, zaman hep aleyhine işliyor ve artık varlığı da yokluğu da bir. AB’nin de NATO’dan farkı yok, olmayacak.

Söz konusu ülkelerin, liderlerin, milletler arası teşkilatların zayıflamaları ve devrilmeleri ile devam edecek olan kısa süreç boyunca, bunların kurduğu ve kontrol ettiği terör ve kara para örgütleri de hızla yok olacaklar. Dünyada hızla bir iyiye, doğruya, güzele gidiş olacak. Lakin bu süreç çok sancılı, acılı bir süreç olacak. Arz insan şeytanlarını üzerinde taşımak istemiyor ve çok yakında on milyonlarcasını altına alacak.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Tiyatroda yeni perde: Azerbaycan


Hiç sözü uzatacak değilim. Yıllardır zaten herkes her şeyi anladı. Dünya üzerinde nasıl bir sistemin işlediğini, tarafların gerçek yüzlerini, gerçek hedeflerini, usullerini, oyunlarını, hilelerini herkes anladı, kavradı. Masonluğu, Satanistliği herkes anladı.

Birbirine hasım görünen pek çok taraf, Azerbaycan meselesinde de arka plandan danışıklılar. Yine aynı oyunlar oynanıyor. Yine kan dökecekler, yine sömürecekler, yine çalacaklar, yine çocukları, yine kadınları kaçıracaklar. Yine kara ve kanlı para işleri çevirecekler. Yine Putin, yine Tayyip yine İran, yine o devletten bile sayılmaz Ermenistan ve daha yanlarında irili ufaklı İslam düşmanı liderler ve ülkeler danışıklı dövüşecekler. Asıl hedef, bu dünyayı tam olarak şeytanlaştırmaya her devirde mani olan Müslüman Türkler….

Yine Kraliçe emirler veriyor, birbirine hasım görünen liderler, devletler de rollerini oynuyorlar. Yine Ankebut Ağının basın ve medyası, soysal medyası, sözde uzmanları, emekli subayları kitleleri oyunların içine çekiyorlar. Yine aynı, hep aynı…

Hiç umurlarında değil, Azerbaycan’ı da mahvedecekler. Azerbaycan’ın başındaki İlham Aliyev ve sistemde ondan daha üst seviyede bir kişi olan satanist Yahudi ve büyücü karısı Mihriban Aliyeva da rollerini oynuyorlar. Aldıkları talimatları yerine getiriyorlar. Her şeyin başında Türk/İslam düşmanlığıyla davranıyorlar.

Bu sistemin hedefi bütün insanlığı bu türlü oyunlar sayesinde maddi ve manevi felaketlere sürüklemek. İnsanlığın tamamına yakınını istedikleri ayara zaten uzun süre önce getirdiler. Şimdi İstanbul merkezli “insani” bir mücadele dünyayı sarıyor diye, çok yakında somut olarak da hamlelerini yapacak diye panik halindeler. Danışıklı dövüşlerle, suni krizlerle yine sahaya yön vermeye, kendilerince İstanbul’a karşılık vermeye çalışıyorlar.

Yine hiç uzatmadan yazıyorum. Azerbaycan halkı, başındaki o kuklalara, o gölgesinden bile korkan üç beş kripto haine itaat etmeye devam ettikçe, biz hiçbir şey yapmayacağız. Zaten Azerbaycan halkının epeyi bir kısmı, bu hainlerin idaresi ve asimilasyonu altında kala kala İsrail/Yahudi ve Avrupa sevdalısı olmuş vaziyette. Türklük, Müslümanlık hatta insanlık kalmamış. İtikatları, hayat tarzları, kıyafetleri, bakış açıları, her şeyleriyle çürümüşler. Geri kazanılması mümkün olmayan bir kitle Türkiye’de var, bunu tekrarla ifade ediyorum ama Azerbaycan’da da var.

Ankebut Ağı’nın usulleri belli… Terör, kan, kavga, gürültü, intikam, fitne, fesat, eziyet, cinayet, çıplaklık, dinsizlik, tecavüz, cinsi sapıklık, açlık, yokluk, hastalık ve şeytani olan her ne varsa hepsini yaymak. Her asırda hep aynı şeylere devam…


Azerbaycan’daki gerçek Türkler/Müslümanlar başlarındaki hainleri devirmek zorundalar. Birlik olacaklar, mücadele edecekler. Gerekiyorsa bedeller ödeyecekler. Başka yolu yok. Bunu görelim, en azından bunun için mücadele ettiklerini bir görelim, biz zaten yanlarında olacağız. Gerekiyorsa yanlarında olarak bedeller ödeyeceğiz. Gerekiyorsa eş zamanlı olarak Güney Azerbaycan’ı da ayağa kaldıracağız. Gerekiyorsa dünyayı karıştıracağız ama aksi halde Azerbaycan’ı acı akıbetlerine bırakacağız.

Acılar, katliamlar, açlık, hastalık, toplu ölümler bir süre yaşanır. Onurlu bir millet olmak yerine, sömürülen sürüler olmaya razı olanlar, şeytani sisteme itaat etmeye devam edenler cezalarını bulurlar. Allah, yoldan çıkmış kavimleri, şeytana uymuş nesilleri hangi vesilelerle ve nasıl şiddetli şekilde kahrediyor, herkes bir tekrarla daha görür. Sonra biz yine Azerbaycan’ı sınırlarımıza dahil ederiz. Netice değişmez ama bu süreçte çok canlar yanar.

Türkiye’den hiç kimse, Azerbaycan kendine gelmedikçe bir hamle yapmayacak. Hiç kimse danışıklı dövüşlere alet olmayacak. Hiç kimse adından başka hiçbir şeyi Türk kalmamış, Müslüman kalmamış kişilere, gruplara destek olmayacak. Askeri, siyasi, mali hiçbir sahada destek verilmeyecek. Hatta haber mevzusu bile yapmayacağız. Herkes ya doğru düzgün yaşayacak ya da müstahakını bulacak.

| Mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Ben artık çok daraldım.


Tayyip yine Putin’e gitti ama yakılan yakıta, yapılan masrafa yazık. Bu ikilinin bir şey yapacakları da yapabilecekleri de yok. “Benim oğlum Bina okur, döner döner bir daha okur” misali işler bunlar… Şu Perinçekgiller familyasından bile daha berbat siyaset yapar oldular. Onlar bile bu kadar çok tekrara düşmüyorlar. Ulusal kanalda bile bu kadar tekrar yok. Git gel, git gel ama ortada bir şey yok.

Sayelerinde biz de tekrar tekrar konularla ilgilenmek, konuşmak zorunda kalıyorduk. Belki bir gün düzelirler diye bakıyorduk. Sadece Tayyip’in değişmesi fayda etmeyecek, Putin de artık değişmeli.

Faydasız, netice vermeyecek, kazandırmayacak resmi temaslar bunlar. Bunların bu halleri sahada da gereksiz masraflar yapılmasına, morallerin bozulmasına, işlerin uzamasına sebep oluyor. Putin’de de para yok, Tayyip’te de para yok. Böyle cılız, böyle iddiasız, böyle çekingen, böyle samimiyetsiz resmi temasların yasaklanması ve devlete/millete daha fazla maddi ve manevi zarar verilmesinin önüne geçilmesi için kanun hükmünde kararname çıkacak değil ya… O halde şu Tayyip artık şu oyundan çıksın. Cehennemin dibine kadar da yeri var, nereye giderse oraya gitsin. Ben artık çok daraldım.

Bir karıştırıp baksak, imtihan etsek, mülakata alsak, Taliban isimli CIA üretmesi terör örgütünün içinde bile Tayyip’ten, Putin’den daha vasıflı ve faydalı kişiler bulunur. Yazık… Vaziyet o seviyede vahim… Rusya da Türkiye de devasa fırsatları, kazançları bunlar yüzünden elinden kaçırıyor.

Derhal yapılması gereken ve çok kazandıracak binbir türlü iş var ama oturur şimdi “Tahıl koridoru” dedikleri güzergahtan, Zengezur geçidi denilen yerden, Talibandan, Suriye’den nasıl kara para işleri yapacaklarını konuşurlar. O da ellerinde patlayacak, haberleri yok. Altlarındaki koltuklar çekiliyor ama oyalanıp dursunlar.

| Mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

O Putin’e bir bakın

Bir bakın, çöp kutusunu tekmelemiş mi? Masasını kırmış mı, etrafta camlar sağlam mı? İşe yaramayan o kafasını duvardan duvara vurmuş mu ve duvarlarda ya da eşyalarda zarar, ziyan var mı? Kafasını boş verin de kamu zararı oluşmuş mu, ona bir bakın.

Lavrov’u çağırtıp dümdüz sayıp sövmüş mü, Lavrov’a bir şeyler fırlatmış mı, “Ahmak herif, yapa yapa bunu yaptın. Sen bizi nasıl bir belanın içine attın” demiş mi… Hatta bakın o Lavrov hala hayatta mı…

Putin böyle bir süreçte bile kendini, gerçekte olmadığı hallerde/şartlarda görerek ahmaklık ötesi bir şekilde güya oyunlar kurdu. Evet, evet… Şu meşhur Putin, bunca senedir hiçbir güzellikten, asaletten tesirlenmemiş olan Putin, bu fırsatı da işte böyle kullandı. Hem de defalarca oyunlarını bozup kendisini adeta hiç etmiş, adeta ölmeden önce öldürmüş, adeta tarihten silmiş olan Mfs’ye tekrar oyun kurdu. Bunca şeyden sonra bu yaptığını, gerçekten sokaktaki seyyar satıcılar bile yapmazdı. Hatta 18 yaşındaki tecrübesiz seyyar satıcılar bile, bu vahim yanlışı bu anda bir daha yapmazlardı. Bu yaptığı ahmaklık değil, cahillik değil, aldanmak değil, bu yaptığı pislik… Hem pislik kere pislik… Bu yaptığı insanlık düşmanlığı. Bu yaptığı en başta da Rusya düşmanlığı.

O Tayyip’e ise gidip bakmaya bile değmez. Onun hükmü artık sadece Ankara içinde bile geçmez. Piyon geldi, piyon gidecek.

Biz yolumuza bakacağız. Her türlü çatışmaya hazır olacağız. Her türlü hileye, tuzağa, plana, pusuya karşı çok dikkatli olacağız.

Çantamda hala hiç kullanmadığım onlarca kartım var. Böyle düşük profilli, böylesine düşük ahlaklı hatta tamamen ahlaksız sözde dünya liderciklerliyle oyunda olmayı gerçekten hiç sevmiyorum.

Bazı ani karar değişiklikleri de olacak. Yarın da bizim için çok ama çok güzel bir gün olacak.

Burası İstanbul, başka İstanbul yok. Burası İstanbul, burası dünyanın merkezi, dünyanın başşehri ve bu dünyanın başka bir merkezi de yok.

Herkes ayağını yere sağlam ve tedbirli bassın, merkezin etrafından başka bir yörüngede dönmesin. Bu merkez bütün tarafları selamete, emniyete, afiyete, huzura, berekete, adalete, mutluluğa çıkartır. Lakin kendini merkez zan edenler bütün tarafları cehenneme doldurur.

Ruslar, bir taşla güya on kuş vuracaklardı. Şimdi değersiz bir av oldular ve ortada kaldılar. Dünya bilmeli ki Suriye’den çekileceğiz, Tayyip’i de istediğimiz zaman devireceğiz. Birileri planlar yaptığı ve ellerini ovuşturduğu zaman değil…

Mehmet Fahri Ezberbozan