Etiket arşivi: Milli Görüş

Kimi kastediyor?

Kimi kastediyor?

Fuhuş sektöründe faaliyet gösteren Adnan Oktar’ı ve şürekasını mı? Diğer yandan attığı taş Erbakancı millet vekillerine mi gidiyor?

Öyle ise şu meşhur Adnan Oktar davasında, Sabetaycı gizli Yahudi Adnan Oktar’ın fuhuş çetesi lideri olduğu meydana çıkartıldı mı?

Mehmet Fahri Sertkaya

Zilli Görüş’tekilere neler oluyor, bilen var mı?

Zilli Görüş’tekilere neler oluyor, bilen var mı?
Bunlar bilinenlermiş ve arka planda çok daha fazlası ölüyormuş, doğru mu? Almanya’da bile kayıpları çokmuş diye konuşuyorlar.

Bunlar endişe verici gelişmeler. Neler olduğunu bilen birileri varsa, konuşmalılar.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bu nasıl bir terbiyesizliktir

Kahrolsun

“Zelenskiy’den gövde gösterisi. Tehlikeli sınıra kadar ilerleyip boy gösterdi.” başlığı atılması gereken bir habere “Zelenski zikzak çizerek kaçtı” başlığını atmak ve algıları değiştirip gerçeği çarpıtmak gazetecilik ise, kahrolsun gazetecilik. Yıkılsın, viran olsun, en küçük bir parçası dahi kalmasın.

Bu nasıl bir terbiyesizliktir. Bir devlet sistemi, vatandaşlarını bu kadar aleni şekilde kandırmak isteyen ve başka ülkelerin menfaatleri icabı mühim konularda algı yönlendiren sözde gazetelere nasıl tepkisiz kalabilir. Sözde Milli Gazete, Ortodoks Hristiyan dünyasına ve dolayısıyla Ruslara mı çalışıyor. Büyük bir tepki alacağını bildiği halde neden şu kritik anda Ukrayna’yı ve Zelenski’yi küçük düşürmek için çırpınıyor. Başlıktan “kaçtı” deniliyor ama haber metni içinde bunu tekrar edemiyor. Zelenski’nin Rus yanlısı ayrılıkçıların keskin nişancı ateşlerine hedef olabileceği bir bölgeye kadar gittiği, oradan daha güvenli bir alana geçene kadar zikzak çizerek koşmaları gerektiği ifade ediliyor. Yani olması gerekeni yapan bir Zelenski var, yazılması gerekeni haber metni içinde yazan ama üst başlıkta algı oyunları yapan bir Zilli Gazete var.


İçi tıka basa gizli kimlikli vatan hainleriyle, en çok da gizli ortodoks hristiyanlarla dolu olan Zilli gazetenin son zamanlardaki tavırları, zamanında “kartel basını” denilen gizli Yahudi basınının Müslümanlara karşı sınır tanımaz tavırlarından hiç farklı durmuyor. Anlaşılan o ki şu sözde Milli Görüş denilen pisliğin gerçek yüzünü iyice gün yüzüne çıkartmanın ve önde gelen aktörlerini dosyaları ile birlikte toplayıp almanın vakti gelmiş.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Refah Partisi İlçe eski Başkanı Mahir Kadıoğlu…

Trabzon’un Tonya ilçesinde, Refah Partisi İlçe eski Başkanı Mahir Kadıoğlu (69), yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

Mahir Kadıyan da gizli bir Rum ve Hristiyandı. Tıka basa gizli Ermeni, gizli Rum, gizli Süryani, gizli Hristiyan hainlerle dolu olan Zilli Görüş teşkilatındandı. Zaten yaşı ileriydi ve rahatsızlıkları vardı, bir süredir metafizik tekniklerle çarpılıyordu.

Çukuru derin, azabı elim olsun. Amin.

Mehmet Fahri Sertkaya

Etkisiz eleman

Gizli Hristiyan Karamollaoğlu, HDPKK’nin artık kapatıldığını, buradan geri dönüşün olmadığını, bundan sonra HDPKK’nin kapatılmaması için mücadele etmenin, varlık göstermenin, restleşmenin manasız olduğunu ifade eden konuşmalar yaptı.

Gizli Hristiyan Davudoğlu da bu gerçeği kabullendiğini ifade etti ama “Yine de bizimle beraber olmalısın. Bu noktaya gelmişken bizi yalnız bırakamazsın. Mücadele etmelisin.” tarzı çıkıştı.

Neticesiz ve faydasız bir görüşme oldu. Karamollaoğlu’nun Davudyan’a, Kılıçdaryan’a hiç güveni yok. Kendisini kullanmak istedikleri kanaatine sahip. Ben de neyi kullanmak isteyeceklerini uzun süredir anlayamıyorum. Karamollayan’ın Türk siyasetinde bir nüfuzu, tesiri yok. Tabanı yok, oyu yok. Milli Görüş dedikleri ve bizim uzun zamandır Zilli Görüş dediğimiz şey çoktan buz oldu, eridi, bitti. Erbakan hayatta iken bile son zamanlarında vaziyet buydu. Bu gizli Ermeni çetesi, sözde Müslüman özde İslamcı bir avuç lüzumsuzu muhatap alarak siyaset yapan Karamollayan’ı elinde tutmak istiyor. Onu varlıkta tutmaya çabalıyor, onu sürekli mevzu ediyor. Yoksa onu duyan, bilen olmayacak.

Bu, gizli kimlikli ve hain emelli bu şahısların köklerinden gelen bir birlik mücadelesi gayretinin tezahürü olsa gerek. Yoksa siyasi sahaya bakanlar, tuhaflığı hemen görebiliyorlar. Etkisiz elemanın siyasetin olağan akışı dışında çok tuhaf şekilde sürekli muhatap alındığını görebiliyorlar.

Bu gerçeği, Karamollayan’ı lider tanıyan o bir avuç lüzumsuz zilli görüşcü tabanı göremiyor mu? Görüyorlar da rahatsız mı olmuyorlar?

Mehmet Fahri Sertkaya