Etiket arşivi: Meloni

İtalya meselesine gelince…


27 Ocak 2023 Cuma günü, TSİ 17:00’ye kadar Meloni hükumeti devrilmişse ve yerine İstanbul’la yoluna devam etmek zorunluluğunda olduğunu kabullenmiş ve aklı başında bir hükumet gelmişse… Bu yeni hükumet acilen gerekli İstanbul yanlısı açıklamaları ve siyasi/mali hamleleri yapmışsa… İşte o şartlarda İtalya’nın bir şansı daha var.

Aksi halde, en büyük şirketleri bile kısa sürede batmış olan… Siyasi ve mali krizleri tsunami seviyede olan… Toplumsal sorunları ve halk ayaklanmaları dinmek bilmeyen… Sık sık silahlı iç çatışmalar yaşayan… Önümüzdeki 20 sene boyunca dertten derde düşecek, aç gezecek, sefilleri oynayacak, kimseden destek bulamayacak olan bir İtalya olacak… İhtimal ki bu sorunlar devleşerek devam ederken İtalya toprakları çok kısa sürede başka bir ülkenin hakimiyetine girecek. Bu, AB’ne de son darbelerden biri olacak. Detaylar değişebilir ama İtalya’nın önünde kesinlikle hayırlı bir süreç olmayacak.

İtalya’nın mevcut şartları gözler önünde ve zaten iki güne hükumet falan değişmez. Aslında sonuç şimdiden gözler önünde ama ben bürokratik teferruata da ayak uyduruyorum. Aslında biraz da işin tadını çıkartmak istiyorum. Zaten fark ediliyordur. Böyle liderlerin ve böyle ülkelerin sonunun nasıl olacağını bütün insanlık bir kez daha görsün diye de sözü, süreci uzatıyorum.

İtalya da ezilip geçilmeyi hak ediyor. İtalya’nın bünyesine de insanlık, iyilik, güzellik ters geliyor. Sorunlara, bünyenin tuhaflaşmasına ve sarsılmasına sebep oluyor. Her şey İtalya’da da o seviyede ters yüz olmuş.

İtalya’ya yapacaklarım zaten bana da uyar ve bu vesile ile de Vatikan denilen o çıbanı oradan yolar, söker atarım. İnsanlık bir rahat nefes alır. Çoluk, çocuk kurtulur.

Şu andan itibaren İtalya da yoğun sinyale girecek. Ankebut Ağına bağlı özel şirketleri, fabrikaları bile işlemez hale gelecek. Askeri, ordusu, donanması, hava kuvvetleri, hiçbir şeyi kalmayacak. Zaten batak haldeler ve zorlama ile ayakta duruyorlar, çok kısa sürede çökmüş olacak. Bir daha da oraya en iyi ihtimalle 20 sene insanca fırsatlar uğramayacak. 20 sene boyunca kendi kendini temizleyecek ya da ihtimal o ki bir başka el dışarıdan müdahale ederek orayı topluca kısa sürede temizleyecek.

Şimdi İtalya için de cenaze töreni hazırlıklarına başlayabilirler. Ankebut Ağına bağlı ülkelere şans/fırsat vermeye, kıymet bilmediklerinde ve yanlış safta kaldıklarında ezip geçmeye devam ediyoruz, edeceğiz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Mesai bitişine kadar bekleyeceğim

Bu akşam Türkiye’de mesai saati bitişine (Öğleden sonra 17:00) kadar bekleyeceğim.

O vakte kadar İtalya’daki Meloni hükumeti tarafını açıkça seçmemişse ve açıkça tarafını ilan etmek manasına gelen çıkışını da yapmamışsa… Onların da mühleti bitecek.

Oralara dair bütün projeler iptal edilerek rafa kaldırılacak. En az 20 yıl raftan inmeyecek ve başkalarının indirip yapma teşebbüslerine de asla izin vermeyeceğim.

Benim, projeler hususunda hiç acelem yok. Beklemem gerekiyorsa bin sene bile beklerim. Şu dünyada en iyi öğrendiğim şeylerden biri de sabır… Düşmanlarımın aklının alamayacağı kadar sabır sergileyebilirim.

İtalya, mesai bitişine kadar İstanbul’dan yana durmamışsa, sadece Meloni hükumetini değil, bütünüyle İtalya’yı sileceğim ve Avrupa’da en yoğun sinyale giren… Ayrıca siyasi, askeri ve mali dengeler üzerine en ağır şekilde çöken devlet İtalya olacak… Kısa süre içinde başına gelmeyen kalmayacak. Esed’den bile daha feci şekilde sert kayaya çarpacak.

Ben sıkıldım bu pis dünyanın pis tavırlarından, siyasetinden… Buraya insanlık getireceğim. Öyle ya da böyle, bu dünyayı temizleyeceğim, düzelteceğim. Herkesin omurgası olacak, omurgasızlar gibi yaşamak isteyenlerin başlarına gelmeyen kalmayacak. Benim onlarca alternatifli planlarım zaten var.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..