Etiket arşivi: Kanada

Şimdi duhan vakti

Görüşmeler çok vakit alıyor. İlgilenmem gereken çok işler var. Daha fazla vakit ayırmam pek mümkün değil. Zaten herkes neyin ne olduğunu anladı, öğrendi ve şartları biliyor. Varlıkta kalmak isteyenler İstanbul’a uyacaklar. Bunu resmi açıklamaları ile de gösterecekler. Bu güne kadar durmaksızın bizimle çatışmış olanlar, tazminatlarını da ödeyecekler. Somut irtibat da kuracaklar.

Bu şartlar kendisine uymayanlar, ara bir çözüm bulmayı denemekten ve görüşmeye çalışmaktan vazgeçsinler. Ne boşa vakit kaybetsinler ne de bana boşa vakit kaybettirsinler. Büyük bir samimiyetle yazıyorum ki şunca iyiliğe rağmen hala fırsatı değerlendirmeyen hiç bir ülke ve taraf umurumda değil. Gelmesinler zaten öyleleri bana doğru…

Bu dünyanın altı da üstü de yanıp yok olacaksa bile bu şartlar değişmeyecek. Herkes bu şartlara uyarak İstanbul’dan yana duracak ve kurtulacak ya da inadına devam ederek çökecek, batacak, yok olacak.

Fazla yayın yapmaya da gerek kalmadı. Herkes her şeyi anladı, bildi. Beni dinleyenler kargo uçakları ile bile sermayelerini kaçırıp kurtardılar. Dinlemeyecek olanlar da zaten bundan sonra da dinlemezler. Şimdi ben metafizikçi ekibime daha çok vakit ayıracağım, destek vereceğim.

Şu Almanya’yı en başa alacağız. Rusya, ABD, Çin, İngiltere, Kanada, Hindistan, Yunanistan, İsveç, Finlandiya, Ukrayna, Avustralya, Japonya, Kuzey Kore, Tayvan, Güney Kore, İsrail, İran, Suriye derken… Onlarca ülkeyi, altıyla ve üstüyle birlikte ve eş zamanlı olarak çökerteceğiz. Zaten çökükler de son taaruzları da yapacağız.

Pakistan halini gizleyemiyor ama Hindistan hala gizleyebiliyor. Aslında sinyaller karşısında Hindistan’ın hali Pakistan’dan çok beter…

Hindistan’da yerin altı ise üstünden bin beter. Yerin üstündekiler “Çok çok fazla sayıda vatandaşımız ölüyor. Dehşetli şekilde ölüyorlar. Bütün sistemlerimiz, cihazlarımız bozuluyor. Arızalarla baş edemiyoruz. İmalat yapamıyoruz, işlerimiz de bozuluyor” diye çıldırıyorlar.

Orada yer altındaki uzaylılardan İmam-ı Rabbani hazretlerinin bile intikamını alacağım…

Ekber Şah karakteri vesilesiyle sebep oldukları maddi ve manevi zararların intikamını alacağım.

Mektubat-ı Rabbani’yi tahrif etmelerinin de intikamını alacağım…

Şehit ettikleri sayısız müslümanın ve İslam aliminin intikamını alacağım.

Sahipkıran Emir Timur’a yaptıklarının, biyonik robotla yerine geçmelerinin ve o biyonik robota katliamlar yaptırarak o büyük zatın şanını lekelemelerinin intikamını alacağım…

Saymakla bitmez zulümlerinin, cinayetlerinin, kasıtlarının intikamını alacağım.

Yerin altında ve üstünde toplamda milyarlarca kişi ölecek. Herkes görecek, İblis’e seve seve uyarak insanlığa her sahada kastetmenin karşılığını, cezasını…

Ak denizde ve Ege denizinde pek çok farklı noktada birikmiş olan yer altı gazlarını patlatmaya ve bu vesile ile depremlere sebep olmaya devam edeceğiz. Yerin altındakileri korkudan bile öldüreceğiz.

Bu güne kadar, siviller/masumlar zarar görmesinler diye geri duruyorduk ama bundan sonra pek çok düşman ülkede yanardağları patlatacağız. Faal olmayan yanardağları bile faaliyete geçireceğiz. Bu şekilde yerin altına ve üstüne aynı anda çok büyük sorunlar yaşatacağız.

Kıbrıs başta olmak üzere, dünyanın her yerindeki kumar, fuhuş ve eğlence merkezleri şu andan sonra en yoğun şekilde sinyale girecekler. İnsan denemez o tiplerin dehşetli şekilde ölüşlerini, peş peşe intiharları, kavgaları ve cinayetleri ve sinir krizlerini görenler, oralarda bir gün bile duramayacaklar.

Dünyanın önde gelen kara para merkezlerinden biri olan Azerbaycan da çöktü. Devlet dairelerinden hastahanelere, eğlence ve kumar merkezlerine kadar her yerde çok büyük sorunlar var ve gizleniyor. Dehşetli ölümler de gizleniyor.

Bu görüşmeler, manevi yandan bakınca, son ikazlardı. Bundan sonra takdir ne ise o olacak. Dünyada yeni virüsler falan yayılmayacağını, toplu ölümlerin virüslerden kaynaklanmayacağını buraya açıkça yazıyorum. Şimdi duhan vakti…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Kanada’da da nakit kalmadı

Bankalar ve büyük şirketler hep batak haldeler. Halka verdikleri krediler geri dönmüyor. Halk ödemelerini yapamaz halde. Çok ileri seviyede bir mali kriz var. Son çare olarak metafizik tekniklerle, ayinlerle, büyülerlle Kanada halkını sakin, tepkisiz bir vaziyette tutmak için uğraşıyorlar. Kanada hükumeti bu krizin açıkça görünmesini engellemek ve ötelemek için artık daha fazla çocuk kaçırtıyor ve bunları öncelikli olarak İngiltere’ye satıyor.

Kanada’da yerin altı da krizde… Yer altındaki uzaylı şehirlerinin çoğu kullanılamaz halde. Teknik sorunları çok büyük. Can kayıpları da çok fazla. En mühimi de şu ki geleceğe dair hiç ümitleri yok.

Kanada için de cenaze merasimi hazırlıkları başlatılabilir.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Yok mu artıran

Yok mu artıran?

Türkiye’de 710 milyar metreküplük doğalgaz keşfi yapılmış.

Türkiye, dünya enerji devlerinin de radarına girmiş.

Daha önce ABD, İngiltere, Kanada gibi pek çok ülkeden Karadeniz’deki gazı birlikte arama ve işletme gibi teklifler alınırken, bu kez ise dünya devi bir enerji şirketi Türkiye’ye büyük bir teklifle gelmiş.

Rezerv değerlendirme şirketi DeMac Türkiye’ye 300 milyar dolarlık peşin para teklifinde bulunmuş. Bu meblağa karşılık satma operasyonlarını birlikte yapma teklifinde bulunmuş.

Büyük suç ortakları Putin’in ortalıkta gözükmediği… Ölü mü diri mi bilinemediği… Rusya’da, ABD’de ve Türkiye’de aslında borsaların çoktan battığı… Döviz kurlarının bile gerçek değerinde tutulmadığı… Sahada nakit para kalmadığı şu zamanda… AKPKK’yi iktidarda hala tutabilmek için oynanan oyunun, söylenen yalanların, açıklanan sahte projelerin ve anlaşmaların bini bir arada…

Kemal Kılıçdaroğlu 500 milyar dolar bulduğunu üfürmüştü, sonra çabucak sönmüştü bu balonu… Bunlar neden mütevazı olup da 300’ü üfürdüler, ben onu anlamadım. İşte ben oraya takıldım. En azından 550 milyar dolar demeleri gerekiyordu. Kimseden de aşağı kalmazlardı.

Haydi buyurun, piyasada keklik ve sazan avı devam ediyor. Oltaya, saçmaya takılmak isteyenler için çok müsait şartlar var.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Böyle bir dünya yansın, yıkılsın artık


Tayyip yana döne uğraşıyor, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası denilen ve gerçekte ne olduğu muamma sistemi ayakta tutmaya çabalıyor.

Artık büyücülere, medyumlara akıtacak parası da kalmadı bunların… Zaten büyücüler de medyumlar da dibi gördüler. Hala ölen ölene…

Bohçalı ile etrafındaki çete, İstanbul karşısında perişan hale düşen Rusya’ya nasıl destekler sağlayabileceklerinin de derdindeler. Yaşananlara hala şaşkınlar. Ortada neredeyse bir Rusya kalmadı. Tabeladan ibaret kaldı şu anda Rusya ve çok yakında oraları parça parça edeceğim.

Ruslar üzerinden Deccal’ın işgali altındaki o milletlerin hürriyetlerine kavuşmalarını sağlayacağım.

Rusya ve Ukrayna, birbirlerine karşı değil, İstanbul’a karşı savaş veriyorlar. Hava sıcaklıklarının düşmesi ile bombalamaların artacağı ve daha fazla sayıda Ukraynalının o kara paracı Avrupa devletlerine kaçacakları, baştan planlanmıştı.

Kaçanların hiçbirinin can, mal, ırz emniyeti yok. Hala Alman makamları kaybolmuş 2 bin mülteci çocuk meselesinde üzerlerine düşenleri yapmadılar. Hala Kanada’nın kiliselerinin bahçelerinde binlerce çocuk kalıntısı bulunuyor ve dünya tepkisiz. Ankebut Ağına bağlı o hükumetler, hukukun gereğini yapmadıkları gibi, arka plandan aynı satanistlikleri, aynı kara para işlerini yapmaya da devam ediyorlar.

Kanada’da kiliselerin bahçelerinde kalıntıları bulunan o çocuklar bile hep satanist ayinlerinde tecavüz edilerek, işkence eidlerek öldürülen, İblis’e kurban edilen çocuklar…

Böyle bir dünyanın her karışı yansın, yıkılsın artık…

Gizli Ermeni, gizli terörist, hain, gizli dolandırıcı ve sömürgeci güçlerin piyonu olan Abdullah Gül, hala pis işlerine ve ihanetlerine devam ediyor. Firavunların soyundan gelen bir Çingene olan Rishi Sunak’tan talimatlar alıyor.

Altılı çetenin iplerini de çok büyük oranda Abdullah Gül elinde tutuyor.

Gizli Ermeni bir vatan haini, terörist ve MİT casusu olan Soner Yalçın da faaliyetlerine devam ediyor. Şuraya buraya raporlar veriyor. Soner’i MİT koruyor.

Gizli Ermeni bir vatan haini ve terörist olan Semih Yalçın da aslında bir MİT piyonu… Semih de her pisliğin içinde olanlardan. Emirlerindeki malum terör örgütlerinin sevkiyatları Semih’in de sayesinde sorunsuz şekilde yapılıyor. Semih de teröristlerle birlikte yapılan kara para işlerinde sahayı ayarlayanlardan biri…

Sınırlarımızda bulunan, daha çok ABD’ye çalışan malum terör örgütleri ve bunlar üzerinden yapılan kara para işleri, Hakan Fidan, Hulusi Akar, İbrahim Kalın gibi gizli Ermenilerden de soruluyor.

Tayyip’e açıkça “Eğer Yunanistan’ı rahatsız edersen seni koltuğundan indiririz.” diyenler var.

İşte koca ülkemizin bir piyon tarafından idare edilmesinin böyle vahim neticeleri var. Gelen geçen tehdit ediyor ve ülke kararlarına tehditler, şantajlar, kara para ilişkileri yön veriyor.

Yunanistan, kara paranın özel kargo şirketi gibi… Adrese teslim işler yapıyor. Gerçek bir ülke gibi sistemi/nizamı olmadığı için, şahıslara/şirketlere ve hükumetlere aracılık ederek geçimini sağlıyor. O nedenle her şey Yunanistan’a bir oyun gibi geliyor. Hiçbir konuda ciddi davranmıyorlar.

Haklarında yapılan yayınları görünce doğrudan Tayyip’i arıyorlar. Biraz mızmızlanıp kapatıyorlar. Aralarında bir düşmanlık yok. Bunların ortak düşmanları biziz, müslüman Türk milleti ve dünyadaki diğer müslüman milletler…

Güney Azerbaycan meselesinde sorun çıkartanların başında Bohçalı da var.

Gerçek Türklerin birlik olması, sorunlarından kurtulması, güçlenmesi, onun için kabus gibi bir şey. Lakin bir yandan da o bölgede nüfuzlarının olmasını istiyor. Oranın kara para işlerinde geçiş hattı olduğunu ve bu açıdan çok değerli olduğunu biliyor. Bu bakış açısıyla resmen ve açıkça değilse de gayr-i resmi olarak çetelerini oraya ve bu bakış açısına yönlendiriyor.

Soyunun bir yanı gizli Ermeni olan İlham Aliyev de Putin’i hayatta, ayakta ve iktidarda tutmak için çırpınıyor…

O da boşa uğraşıyor.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Duhan suresinde anlatılan sarsıcı hakikatler

Duhân Suresi, 10-16. ayet-i kerimeleri (mealen)

﴾10-11﴿ Göğün bütün insanlığı kuşatan belirgin bir dumana bürüneceği günü bekle. Bu, acı veren bir azaptır.

﴾12﴿ “Rabbimiz, üzerimizden azabı kaldır, bizler artık inanmaktayız” (diyecekler).

﴾13-14﴿ Kendilerine apaçık bir resul/haberci geldiği, sonra ondan yüz çevirerek, “Bu, kendisine bazı şeyler öğretilmiş bir deli!” dedikleri halde, onlar mı bundan ibret alıp akıllarını başlarına toplayacaklar.

﴾15﴿ Biz azabı biraz hafifleteceğiz, kuşkusuz siz de hemen eski halinize döneceksiniz.

﴾16﴿ Amansız bir şekilde yakaladığımız gün yaptıklarının cezasını hakkıyla vereceğiz.

Duhan ne demek

Duhan suresinde geçen “duhan” kelimesi aslında”duman” manasına gelmiyor.

Duhan kelimesi, aslında tütmek manasına geliyor. Tütmek kelimesi de sadece “dumanın tütmesi” manasına gelmiyor.

Bu dünyada ateşsiz, dumansız tüten şeyler de var.

Bu manasından bakılırsa, radyo dalgaları ile yayın yapmak da metafizik sinyaller göndermek de tütme işi yapmak oluyor.

Tütmek kelimesi, bünyesinden duman, buhar, sinyal ya da benzeri şeyleri meydana çıkartmak manasına, bunları havaya yaymak manasına geliyor. Bu nedenle, duhan kelimesine “duman” deyip geçmek hatalı oluyor.

Kıyametin en büyük alametlerinden biri olan, dünya genelini ve bütün insanlığı “duhan” kaplaması hadisesi, dünyanın gözle görülür dumanla kaplanacağı manasına gelmiyor.

Bu isabetli bilgilerden sonra Duhan suresindeki o çok tartışılan ayet-i kerimelere bakınca, her şey kesin şekilde anlaşılabiliyor.

Bir tartışma konusu da Duhan suresinde geçmişten mi, gelecekten mi bahsedildiği…

Duhan süresinde hem geçmişten hem de gelecekten bahsediliyor.

Kaynaklardan alıntı yapacağım önce…

[Abdullah b. Mes‘ûd’a nisbet edilen ve çoğunluğun benimsediği kabullenişe göre, Mekke müşriklerinin ve özellikle Kureyş’in İslâm’a karşı direnişinde ısrarlı olduğunu ve müslümanlara yönelik eziyetlerini arttırdığını gören Resûlullah, onların Hz. Yûsuf dönemindekine benzer bir kıtlıkla cezalandırılması için Allah’a dua etmiş, duasının kabul edilmesi sonucunda Mekke halkı büyük bir kıtlığa uğramıştır.

Bu kıtlık sırasında leş ve kemik yemek zorunda kalan ve açlıktan gözlerinde fer kalmayan Mekkeli müşrikler etraflarını duman kaplamış gibi görüyorlardı. Bunun üzerine Hz. Peygamber’e başvurarak bu felâketin kaldırılması için rabbine dua etmesini istemişler, kıtlık sona erdiği takdirde iman edeceklerine dair kendisine söz vermişlerdi.

Fakat Resûlullah’ın duası üzerine sıkıntıları biraz hafifleyince direniş ve eziyetlerini daha da arttırmışlardı. Abdullah b. Mes‘ûd’a göre söz konusu âyetteki duhân, Mekke döneminde gerçekleşen bu kıtlığa ve bunun sonucunda etrafı duman kaplamış gibi görme olayına, onu takip eden âyetlerde yer alan batşe-i kübrâ ise müşriklerin Bedir Gazvesi’nde uğrayacakları yenilgiye işaret etmektedir]

Şu ümmetin tarihi boyunca hep tartışılan meselelerden biri oldu bu… Kaynakta bahsedilen hadisede gerçek bir kıtlık hali yaşanmadı. Mekke’nin her yeri açıkken, düşman kuşatması yokken ya da ticaret kervanlarını durduran herhangi bir başka mani yokken, çevre diyarlarda kıtlık yokken, Mekke’nin çok kısa sürede ve o seviyede kıtlığa düşmesi zaten usulen mümkün de değil. Allah’ın her şeye gücü yeter. İstediğinde sebepsiz de yaratır ve olağan üstü hadiselerin yaşanmasını takdir eder. Lakin bu hadisede öyle olmadı…

Sorun, erzak bulunamaması değil, insanların vücutlarının tuhaflaşmasıydı. Her zamanki gibi yiyorlar, içiyorlar ama sanki yediklerinden hiç protein, vitamin alamıyormuş gibi oluyorlardı. Yeseler de hiç yemek yiyememiş insanlar gibi hızla zayıflıyor, güçsüzleşiyor ve hızlıca türlü hastalıklara yakalanıyorlardı. Bir yandan da peş peşe ölüyorlardı.

Çünkü hz. Peygamberimiz onları topluca manevi/metafizik kabiliyetleri ile çarpıyordu. Tarih boyunca çok sayıda peygamberin, haddi iyice aşan, inkar üzere kalmakta direnen insan topluluklarını hep çarptığı gibi… Mekke’deki inkarcıların arasında da metafizikçiler vardı. Onlar gerçeği baştan beri biliyorlardı ve bir süre sonra Mekkelilere gerçekleri söylediler. Güvendikleri büyücülerinden, kahinlerinden bu bilgiyi duyunca hemen inanan Mekkeli inkarcılar, peygamberimize gelip müslüman olacaklarını, bu yaptığı şeyi kesmelerini istediler. Hatta açıkça yalvardılar.

İşte Duhan suresinde bu hadiseden bahsediliyor. O inkarcılardan, haddi çok aşan muzır varlıklardan, gerçekten iman etmeyecekleri bilindiği halde, bir süre için bu azabın kaldırıldığından bahsediliyor. Ahir zamana kadar onların aynı yolda nesil nesil devam edeceklerinden, ahir zamanda, hz. Mehdi devrinde, yine aynı metafizik çarpılmanın bu defa dünya genelinde topluca yaşanacağından bahsediliyor. Beklemedikleri, inanmadıkları, şüpheye kapıldıkları anda bu tür azabın onları yakalayacağından bahsediliyor. Ahir zamanda söz konusu “duhan” hadisesi yaşandığında, o hadise dünya tarihinin en mühim hadiselerinden biri olacak. Çok yüksek sayıda dünyalı ve uzaylı insan beraberce çarpılacaklar ve ölecekler. Ölmeyenleri de çok fena acılar, hastalıklar, açlık ve kıtlık halinde kalacaklar ve sonra ölecekler. Bu “duhan” hadisesi “dabbetül arz” kişisiyle ve yapacakları ile de bağlantılı.

Anlatılması gereken çok sarsıcı yanları ve başka detayları da var. Şimdilik bu kadarı kafi… Vakti gelince, bazı şeyler yaşandıktan sonra o detayları da yazar anlatırım.

Şu kadarını şimdiden ve üstü biraz kapalı olarak anlatmakta mahzur yok:

– Zamanın Mekkeli inkarcılarının arkasında da İblis, İblis’in emrindeki çok kalabalık cinler, yine İblis’e tapınan satanist uzaylı taraflar, Ankebut Ağının o zamanki konseyi, çok ileri seviyede metafizikçiler ve teknoloji desteği vardı. Buna rağmen o hale düştüler. Hem de çok kısa sürede…

Zahiri güce tapınan pisliklerdi, güç görmekse mesele, onlara güç gösterilmiş oldu. Şaşkına döndüler, yaşananlara inanamadılar.

Kolayca yapabileceği halde, peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) onları toptan helak etmedi, öldürmedi. Çünkü burası imtihan dünyası. Bu dünyaya kötüler, inkarcılar da lazım ki iyilerin, inananların imtihan şartları oluşsun. Bu dünyada kötüler olmazsa iyiler olmaz. Gece olmasa gündüz olmaz, nedir bilinmez. Sıcak olmasa soğuk nedir bilinmez. Yüksek olmasa, alçak olmaz, nedir bilinemez. Hastalık olmasa, sağlık nedir bilinemez. Bu böyle saymakla da bitmez. Bu alemde her şey zıddıyla kaimdir.

Ayrıca Allah adildir. Hak ettikleri, çok mücadele ettikleri, sebeplere uydukları zamanlarda zaferi kafirlere, müşriklere, İblis’e de verir, yaşatır. O kadroların soylarının devam etmesi, dünyayı sinsice fesada vermeleri de türlü hikmetlerden/sebeplerden dolayı Allah’ın takdiriydi. Öyle de oldu…

Lakin onlara “Ahir zamana kadar hükmünüz geçecek. Sisteminiz/ağınız ayakta kalacak. Sonra bir anda duhan/tütme/çarpılma sizi yine yakalayacak. Üstelik o defa dünya genelinde yakalayacak” mesajı da verilmiş oldu.

– Duhan suresinin devamında Musa peygamberden bahsedilmesi, kıssasının anlatılması da hikmetsiz, sebepsiz değil. Musa a.s. devri, belki de dünya üzerinde metafiziğin en yaygın ve en tehlikeli şekilde kullanıldığı bir devirdi. Musa peygambere bu nedenle, her peygambere verilmeyen seviyede metafizik kabiliyetler verildi. Musa peygamber bu kabiliyetlerini hayatı boyunca hep kullandı. Ayet-i kerime ile sabit olan “beyaz el” mucizesi de bununla alakalı. Mucizevi seviyede bir metafizik kabiliyeti vardı. İstese tek başına dünyayı, dünyaları yıkabilirdi. Tek başına ve kısa sürede onlarca devletin ordusundaki bütün askerleri uzaktan çarparak öldürebilir, bütün araçları ve cihazları bozabilirdi.

– Yine Duhan suresinin devamında Zakkum ağacından bahsedilmesi de hikmetsiz, sebepsiz değil. Bu, başka zamanın konusu ve zamanı geldiğinde anlatırım. Şu kadarını şimdilik söylerim ki dünyada ne varsa, ahiret aleminde onun bir misali, çok benzeri vardır. Ahiret aleminde ne varsa, onun dünyada misali vardır. Cennetteki Tuba ağacının bu alemdeki misali güneştir. Cehennemdeki Zakkum ağacının da bu dünyada bir misali var ve Duhan süresinde, anlayabilecek olanlara bu hususlar da anlatılıyor. Zakkum ağacının dünyadaki misalinin, duhan hadisesi ile de bağlantısı var.

– Yine Duhan suresinin devamında, peygamberleri ve onların yolunda hizmet eden resulleri/habercileri inkar edenlerin… Onlara “Tamam bir şeyler öğrenmiş ama bu kişi deli” diyenlerin… Hakikati türlü türlü yanlarından ve kesinlik seviyesinde gördüğü, anladığı halde İblis’e uymaya devam edenlerin… Ahirette çekecekleri azap anlatılıyor.

Bu kısımlarda “Erimiş maden gibi karınlarda kaynar.” denilmesi ve “Kaynar suyun kaynaması gibi.” denilmesi… “Başının üstüne kaynar su azabı dökün” denilmesi… Bunların hep türlü hikmetleri var. Ahiretteki bu azap çeşitlerinin bu dünyada da benzerleri var. Duhan ve dabbetül arz hadiseleri sırasında bunların benzeri azap çeşitlerinin, dünya insanlığı arasından İblis’e uyan ve iblis’e çalışan kişileri çarpacağı, yakalayacağı anlaşılıyor. Ahiretteki azap sırasındaki o içten ve dıştan tütme halinin, daha bu dünyada da çok benzer haliyle herkes tarafından görüleceği anlaşılıyor. Ahir zamanda, bu yolla çok çok yüksek sayıda dünyalı ve uzaylı insanın öleceği anlaşılıyor.

Yine surenin devamında “Tat bakalım (bu acıyı, bu azabı, bu çarpılmayı, azaba yakalanmayı), hani sen güçlüydün, şerefliydin (İblis’in teşkilatının üyesiydin. İslam dininin hak din olduğunu çok iyi anladığın halde, İblis’in teşkilatından ayrılmadın. Her şeytanlığı yapıp yanına kâr kalmasını bekledin. Bile bile inkar ettiğin azap işte bu…)” mesajları veriliyor. Bunlar da hem ahir zamana hem ahiret alemine dair mesajlar. Bu da Ankebut Ağına çekilen büyük bir ilahi rest…

Devamında da zaten hz peygamberimize
“Artık sen bekle, onlar da beklemektedirler”deniliyor. “Ahir zaman gelince, onlar beklediklerini bulacaklar.” da denilmiş oluyor. Ayrıca “Ahiret alemine geçince onlar beklediklerini bulacaklar” da denilmiş oluyor.

Bir de şu kısmı var ki o İblis zaten dünyada da ahirette de kendi başına neler geleceğini biliyor. Kıyamete kadar ona mühlet ve ölümsüzlük verildi. Kıyamet vakti o da ölecek ve sonra o da hak ettiği azabı bulacak.

– Yine Duhan suresinde metafiziğe dikkat çekiliyor ve…

“And olsun ki biz, (o zamanki) İsrailoğullarını bir ilim (manevi/ruhi/metafizik ilimler) üzerine alemlere üstün kıldık. (Hiçbir yerde metafizik/manevi ilimler sahasında onlardan daha ileride olan yoktu). Onlara, içinde açık bir imtihan bulunan (hayra kullanılırsa çok büyük sevaplar kazandıran, şerre de kullanılabilen ve öyle yaparsa kişiyi çok büyük azaba götüren) mucizeler verdik.” deniliyor.

(Harut ve Marut’un öğrettiği çok çok derin, esrarlı ilimler)

– Yine Duhan suresinde

“O gün dostun dosta faydası yoktur.” deniliyor. Yani (Şeytan’ı dost edinerek Satanistleşenler ve İblis’in teşkilatına dahil olarak, organize şekilde faaaliyet icra edenler, organize şekilde dünyayı fesada verenler, o gün İblis’ten fayda göremeyecekler.) deniliyor.

Bu mesaj ve rest de hem dünya alemine hem de ahiret alemine taalluk ediyor.

“Ahir zamandaki Duhan hadisesi sırasında İblis, teşkilatının mensubu olan kalabalık insan gruplarını ve yoldan çıkarttığı çok kalabalık milletleri koruyamayacak. Onlara fayda veremeyecek. Hep olduğu gibi aciz kalacak” denilmiş oluyor.

Bir yandan da “Ahirette hesap ve azap sırasında o İblis, teşkilatının mensuplarını kurtaramayacak, onları koruyamayacak” denilmiş oluyor.

Şimdilik bu kadarı bile çok oldu. Biz inanıyoruz ve kısa süre sonra bunlar yaşanırken ve yaşandıktan sonraki zamanda, daha başka şeyler de elbet söyleyeceğim, anlatacağım.

Ahir zamana dair hadisler ve ayet-i kerimelerin herkesin hemen anlayabileceği şekilde olmamaları da hikmetsiz değil. Hayatın akışı bozulmasın, Allah’ın, peygamberlerin ve salih zatların düşmanı olan teşkilatlar bunları kesinlik seviyesinde anlayıp sinsilik yapmasın diye…

Dabbetül arz ve duhan hadiseleri yaşanırken, herkesten çok, Ankebut Ağının kontrolündeki orduların mensupları ölecekler. Hem de çok çok feci hallerde ölecekler.

İnsan kalmış olan, satanistleşmemiş olan herkes… ABD, İngiltere, Kanada, Çin, Rusya, İsrail, AB ülkeleri, Japonya, Güney Kore, Suudi Arabistan, Mısır ve benzeri ülkelerin ordularından derhal ayrılmalılar. Hiç vakit kaybetmeden istifa etmeliler. Bu mümkün olmuyorsa, firar bile etmeliler ama yine de oralarda durmamalılar.Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi