Etiket arşivi: İslam dünyası

İntikamını alıyoruz/alacağız


Marmara bölgesi üzerinde yine yoğun şekilde UFO faaliyetleri var. Yine Marmara bölgesinde ikamet eden çok sayıda insan, UFO’ları gözleriyle gördü. Bu insanlar iletişim cihazları ve uygulamaları üzerinden birbirleriyle konu hakkında yoğun iletişim kurdular, kuruyorlar.

Uzaylı türler arasından, ağlaşarak, çığlıklar atarak, kelimelerle anlatılamayacak acıları yaşayarak ölenlerin sayısı, giderek artıyor. Hak ettikleri kadar feci hallerde ölüyorlar. O masum bebeklerin, çocukların, gençlerin, kadınların, hayvanların, ormanların hepsinin hesabını soracağım. Kurtarabiliyorsa İblis kurtarsın şimdi bunları…

Kerbela’da oyun içinde oyunlar çeviren… Hz. peygamberin soyunu/neslini kesmek için çırpınan… Mü’minler arasına fesat üstüne fesat saçan… Biyonik robotlar kullanan… Zihin kontrol teknikleri kullanan… Canavarca müdahaleler yapan uzaylı türlerden de intikamımızı almaktayım. Sonuna kadar, en dehşetli şekilde de alacağım.

Sahabe arasından, öldürülerek biyonik robotlarla yerlerine geçilenlerin de intikamını almaktayım.

Eba Eyyub el-Ensari hazretlerinin yerine geçilmesinin ve güya İstanbul’u feth etme teşebbüslerine alet edilmesinin… Güya cenazesinin İstanbul’da olduğu yalanının yayılmasının da intikamını almaktayım.

Pek çok denizimizin ve okyanusumuzun altındaki büyük uzaylı şehirlerine, deniz/okyanus suyunun dolmasını sağlayacağız. Sistemlerini öyle bir bozacağız ki yer altı şehirlerinden denizlere/okyanuslara bağlanan giriş/çıkış hatlarının kontrolünü kaybedecekler. Karşımızda duran, bizimle inatlaşan uzaylı türlerin şehirlerinin tamamı, tıkabasa su dolu hale gelecek.

Yer yüzünde denizlerin dengesini kasten bozmalarının… Deniz canlılarını mahveden istilacı balık türlerini genetik mühendisliği ile üretip yaymalarının… Akarsuların, göllerin ve iç denizlerin sularını bile, bize zarar gelsin diye yer altına aktarmalarının… Arılardan göçmen kuşlara kadar pek çok mühim canlı türünün dengelerini bozmalarının ve benzeri kasıtlarının intikamını bu şekilde toptan/hepsinden aynı süre içinde alacağız.

Ankebut Ağının kontrolündeki ülkelerin merkez bankalarının içlerinin büyük oranda boşaltıldığını… Altınların ve değerli madenlerin kutup bölgelerine büyük kargo uçakları ile götürüldüğünü… Yine dünya genelinden ilaçlar toplanarak kutup bölgelerine, oradan yer altı şehirlerine götürüldüğünü… Herkese açık uçuş/radar sitelerinde bile akıl almaz hava trafiğinin izlenebildiğini… Kutuplara doğru giden yüzlerce askeri kargo uçağının bir süre sonra radardan kaybolduğunu ve çok daha fazlasını kimse tartışmayacak mı, haber yapmayacak mı?

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Çok büyük kandırılıyorlar


Yer altı şehirlerinde gizlice yaşayan çok sayıda uzaylı türü, kendi idarecileri ve manevi liderleri de kandırıyorlar.

Dünyada yer altında gizlice yaşayan ve yer yüzüne çıksalar oksijen seviyesi, atmosfer basıncı, gün ışığı kendilerine hiç sorun çıkartmayacak türler de kandırılıyorlar.

Yer yüzüne sadece biyonik robotun içinde çıkabileceklerini, kendi bedenleri ile çıkarlarsa tabii güneş ışığının, gaz dengesinin ve atmosfer basıncının, derhal ölmelerine sebep olacağını zan ediyorlar. Önder diye şeytan gibi kişilere tabi olmuşlar, büyük kandırılıyorlar. Hem dünya hem ahiret felaketlerine sürükleniyorlar.

Yeryüzünde dünyalı insanlarla uzaylı insanların bir arada yaşamalarının mümkün olmadığına da inandırılmışlar. Oysa bu dünyanın gerçek tarihinde, pek çok farklı zamanda, dünyalılarla uzaylılar yer yüzünde bir arada yaşayabildiler. Sonra yine iblis oyunlarını oynadı, dengeleri bozdu, fitneler çıkarttı ve kan döktürdü.

Pek çok uzaylı tür, İslam dini ve Kur’an-ı Kerim hakkında da büyük kandırıldılar. Kur’an bir metafizik kitabı değil. Bir büyü kitabı da değil. Peygamberimiz de bir büyücü değil. Büyücülük ve kahinlik, İslam dininde en kesin şekilde yasaklanmış olan şeyler.

Ayet-i kerimeleri okuyarak ya da dinleyerek metafizik çatışmalara giren müslüman metafizikçilerin çok güçlü olmaları, Kur’an-ı Kerim’in gerçekten Allah kelamı olması ile bağlantılı. Yoksa haşa büyü ile bağlantılı değil.

Yayınlarım pek çok yeraltı şehrine yayılmasın diye… Hadis-i şerifler, ayet-i kerimeler ve yaptığım izahlar da yayılmasın diye… Çok ileri seviyede bir sansür de var. Uzaylı türlerin başındaki siyasi ve manevi liderler, son şanslarını kullanıyorlar. Hakikatları şeffafça duysa, görse, hemen kendine gelecek olan bazı zavallı uzaylı türler ise boş yere ölüyorlar.

Kur’an-ı Kerim sadece dünya insanlığına değil, uzaydaki bütün insan ve cin türlerine hitap eden son ilahi kitap.

“Her şeye Kur’an engel oluyor. Kur’an olmasa mfs bizi nereden bilecekti… Tam da biz kazanıyorduk, Kaf dağını da aşacaktık. Lanet olsun, lanet olsun, lanet olsun” diye diye çırpınan, sinyale girip çarpılan, ağzından kanlar gelerek ölen o insan şeytanları, yerin altını ayrı, yerin üstünü ayrı kandırıyorlar ve felaketlerden felaketlere sürüklüyorlar.

İtibarlı bir halde ve maddi refah içinde yaşamak için, İblis’e kanmış, ona tabi olmuş numarası yapan bu siyasi ve manevi liderler de aslında bütün hakikatların farkındalar. Tek hak dinin İslam dini olduğunun, uzayda her yerde İslam dininin ve Kur’an-ı Kerim’in olduğunun farkındalar…

Allah’ın ayetlerini üç kuruşa değişiyorlar. Üç günlük dünya hayatındaki geçici zevklere değişiyorlar. Bunlar, insanların en lanetlileri…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Katalonya’nın hürriyet mücadelesini büyük bir samimiyetle destekliyorum


Katalonya’da uygulanan metafizik baskıları, kontrolleri, bundan böyle ekiplerim sürekli olarak kıracaklar. Teknolojik zihin kontrol sistemlerini de kıracaklar. Katalonya’nın karşısında duran dünyalı ve uzaylı tarafların hepsini topluca hedef alacaklar. Katalonya halkının hürriyetine karşı bir mücadele içinde olan herkes, başta da uzaylı unsurlar, ağır metafizik sinyale girecekler. Katalonya’nın düşmanlarının orduları, araçları, cihazları, kamu kurumları, bilgisayar sistemleri, bankacılık sistemleri, sunucuları, enerji santralleri, internet ağları dahil her şey sinyale girecek.

Bu süreçte Katalonya halkının gün gün mücadelesini artıracağına, karşısına çıkan bu fırsatları kaçırmayacağına da eminim. Müslüman Türk milleti Katalonya halkına da yalanlarla anlatıldı ve bundan sonra Katalonyalıların biz Müslüman Türkleri gerçeklerle tanıyacağına ve seveceğine de eminim.

Çok yakında, Türkiye’nin ve bölgenin idaresini resmen de elime aldığımda, Katalonya halkının hürriyet mücadelesini ordularımla da destekleyeceğim.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Gerçek ben-i İsrail biz Türkleriz | Rüya tabirleri

Tüh, böyle rüya mı görülür.

(Sürekli bir takipçimin kardeşi görmüş rüyayı. Daha önce de salih rüyalar görmüştü bu kişi ve paylaşıp tabir ettiğimde isabetli çıkmıştı birkaç kere… Bu rüyasının son kısmını sonradan hatırlamış, eklemiş. Danyal as. yerine Davut a.s. da denilmiş olabilir ama isimden emin olamamış.)

Akademi Dergisi takipçisi: – Bu sabah oyle bir rüya gördüm az daha sabır efendim☺️

🥹Hilafet gömleğini gördüm camdan bir korunaklı kutsal emanetler bölümünde
Beyaz bir gömlek kılicinin kini ve aynı zamanda kemer olarak kullanılan geniş kırmızı içinde sarı renkli desenler var
Gömlek dürülü cam bir sandıkta belindeki o kemerle birlikte dürülü
Bir çok aksesuarı vardı kıyafetin ben gömlekle takılı kaldım encok
Peygamberlerden kalmış emanetlermi yoksa onların kiyafetlerindenmi parçalarda vardı bir de borazan benziyor bişey eski model ipliklikler sarilmış süslenmiş
Orada sizin sesinizi de duydum efendim
Biri size şunu sordu.?
Siz kimsiniz böyle bu kadar şey size niye bırakılsın
Sizde
Nice kağanlar’dan hz.Danyal’dan daha ileri benim soyum diye cevap verdiniz
Hz. Danyal hz zulkarneyn mi oluyor

Son uyanmadan abinin soyunun kimden geldigini bulması lazım diyor içimden uyanıyorum niyeki
Söylenen isim Danyal gibi hatırlıyorum ama ben ruyada soyunun kimden geldigini ismi net duyuyorum ve şok oluyorum soyunun geldiği kişi ileri dediği kişi peygamber ondan eminim ruyada çok şaşırmamn sebebi peygamber olmasi zaten

Mehmet Fahri Sertkaya: = Tüh, böyle rüya mı görülür

Paylaşırsam Yahudiler kinlerinden, öfkelerinden ölürler

Hatta intihar bile edenleri olur


Akademi Dergisi takipçisi: – Kahirlarindan ölsünler efendim

– O ruyada ki hz davutun sesi başka bir sesti aslında yazısındaki sesi olmasın hz davutun metafizik borazani beyinleri yakan

Rüyayı ekleme yapmış efendim

“Gerçek ben-i İsrail biziz” demiştim, inanmamıştınız ama biziz, biz…

O vakit bize “ben-i İsrail” denirdi, sonra Arap dendi, bir zaman sonra ise Türk dendi…

Kökümüz sağlam, kökümüz…

“Ben-i İsrail’in peygamberleri” denilen bütün hak peygamberlerle akrabayız, aynı soydanız biz…

Oğuz Kağan’ın yani Zülkarneyn’in de soyunun devamıyız biz…

Aslında sekiz bin yıl önce de Türktük, şimdi de Türküz… Sekiz bin sene önce de ben-i İsrail’dik, şimdi de ben-i İsrailiz. Aslında sizin ben-i İsrail hatta Arap diye bildiğiniz peygamberler de Türkler…

Daha çok şaşırmaya da hazır olun…

Tabir edeyim mi?
Ya da en azından ufak tüyolar vereyim mi?

Danyal peygamber, ben-i İsrail’den bir hak peygamberdi. Resul değildi, nebi idi. Yani kendisine risalet/kitap verilmemişti. Musa a.s. ın şeriatı ile amel ediyor ve ettiriyordu. Danyal peygamber, Hz Musa’nın, hz. Davud’un, hz. Süleyman’ın devam eden soyundandı…

Buhtunnassar zamanında yaşamıştı. Hayat hikayesi, pek çok yönden hz. Yusuf’un hayat hikayesine benziyordu. Zindana atıldı, rüya tabirleri yaptı. Rüya tabiri ile meşhur oldu. Buhtunnassar’ın unuttuğu bir rüyasını tabir etti. Sonra onun yanında devlet işlerine yardımcı oldu. Buhtunnassar her hususta ona danışır, ona danışmadan iş yapmaz oldu.

Oysa Buhtunnassar çok büyük bir zalimdi. Ben-i İsrail’i sürgün etti, katletti…

Bunca yıldır tekrarla anlattığım gibi, bu dünyaya dört kişi hakim oldu. Yani dört kişi, kendi devirlerinde dünyayı tek bir devlet halinde idare etti, bütün dünyanın tek hükümdarı oldu.

Bunlardan ikisi müslümandı, ikisi gayr-i müslimdi.

Müslüman olanlar, Danyal peygamberin ataları olan Zülkarneyn a.s. ile Süleyman a.s. idiler.

Gayr-i müslim olanlar ise Buhtunnassar ve Nemrud idiler.

Sahih hadis-i şerifte bu bilgiler verildikten sonra mealen “Ahir zamanda benim evladımdan olan beşinci bir kişi, Mehdi de dünyaya hükümdar olacaktır” denildi.


Kaynaklardan bazı kısımlar aktarıyorum…

O sırada, Buhtunnassar; bir rü’yâ görmüş(9), fakat, gördüğü rü’yada görüp de, kendisini şaşırtan şeyi unutmuştu.(10) Buhtunnassar, gördüğü rü’yadan, korkmuştu. Sihirbazlarla kâhinlerden, bunun, yorumunu sormuşsa da, onlar, yoramamışlardı.

Danyal Aleyhisselâm, arkadaşlarıyla birlikte zindanda bulundukları sırada, bu­nu, işitti.
Zindancı; Danyal Aleyhisselâmın hal ve gidişatındaki güzelliği ve doğruluğunu görüp hoşuna gitmekte ve kendisine sevgi göstermekte idi.

Danyal Aleyhisselâm, ona:

“Sen, bana bir iyilik yap: Sahibinizin katında aracı ol da, görmüş olduğu rü’yâyı, ona yorayım.” dedi.

Zindancı, gidip Danyal Aleyhisselâmın dileğini, Buhtunnassar’a haber verdi. (11) Bunun üzerine, Buhtunnassar, Peygamber oğullarından(12) Danyal Aleyhisse­lâmla üç arkadaşını huzuruna çağırdı. (13)
Buhtunnassar’ın önünde, ona, secde etmedikçe, hiç kimse duramazdı. Fakat, Danyal Aleyhisselâm, onun önünde secde etmeksizin ayakta durdu.

Buhtunnassar, ona:

“Seni, bana, secdeden alıkoyan nedir?” diye sordu.

Danyal Aleyhisselâm:

“Benim bir Rabb’im var ki, bana, ilim ve hikmet verdi. Kendisinden başkasına secde etmememi de, bana, emretti. Ben, kendisinden başkasına secde edersem, Onun, bana verdiği ilmi, benden çekip almasından ve beni, helak etmesinden korkarım!” dedi.

Buhtunnassar; Danyal Aleyhisselâmın verdiği cevaba hayret etti ve:

“Evet! Secde yapma! Sen, ahdine vefa etmekle, çok iyi etmiş ve sana verilen ilmin şerefini yükseltmiş, gözetmiş oluyorsun.” dedikten sonra: “Sende, şu gördüğüm rü’yânın ilmi ve yorumu var mıdır?” diye sordu.

Danyal Aleyhisselâm: “Evet!” dedi. (14) Buhtunnassar:

“Görmüş olduğum rü’yâyı, sonra, bana isabet eden bir şeyden dolayı, unuttu­ğum, beni hayrette bırakan o şeyin ne olduğunu, bana, haber verinizi.” dedi.

Danyal Aleyhisselâmla arkadaşları:

“Sen, o rü’yâyı, bize haber ver de, biz, sana, onun yorumunu, haber verelim.” dediler.

Buhtunnassar:

“Ben, onu yorumlayamıyorum. (15) Eğer, siz, bana, onu, onun yorumunu, haber vermezseniz, omuz kemiklerini­zi, sökeceğim!” dedi.

Danyal Aleyhisselâmla üç arkadaşı, Buhtunnassar’ın huzurundan çıktılar. Allah’a, dua ettiler. Tazarru ve niyazda bulundular. (16) Kendilerine, yardım etmesini (17), sorulan şeyin öğretilmesini, dilediler. Yüce Allah da, onlara, sorulan şeyi öğretti. Onlar, hemen Buhtunnassar’ın huzuruna vardılar.

Ona:

“Sen, bir heykel görmüşsün!” dediler.

Buhtunnassar:

“Doğru söylediniz!” dedi.

Danyal Aleyhisselâm ve arkadaşları:

“O heykelin iki ayağı ve iki bacağı seramikten; iki dizi ve iki baldırı bakırdan; karnı gümüşten; göğsü altından; başı ve boynu demirdendi!” dediler. (18)

Buhtunnassar:

“Doğru söylediniz!” dedi. (19)

Danyal Aleyhisselâmla arkadaşları:

“Sen, onu, hayretle seyredip durduğun sırada, Allah, onun üzerine, gökten, bir kaya saldı da, onu, ufaltıverdi! İşte, sana, rü’yânı unutturan da, bu idi.” dediler.

Buhtunnassar:

“Doğru söylediniz!” dedi ve: “Peki, bu rü’yânın yorumu, nedir?” diye sordu.

Danyal Aleyhisselâmla arkadaşları:

“Bu rü’yânın yorumu, şöyledir:

Sana, kralların kudret ve tasarruf durumları gösterilmiştir ki, onlardan, bazısı­nın kudret ve tasarrufu, bazısından, daha gevşek ve yumuşaktı.

Bazısının, kudret ve tasarrufu, bazısından, daha güzeldi. Bazısının kudret ve tasarrufu da, bazısından, daha sert ve katı idi.

İlk kudret ve tasarruf: Seramik olup o, kudret ve tasarrufun en zayıfı ve gev­şeğidir.”

“Sonra, onun üstünde bakır olup o, öncekinden daha üstün ve daha serttir. Sonra, bakırın üstünde gümüş olup o, bakırdan daha üstün ve daha güzeldir. Sonra, gümüşün üstünde altun olup o, gümüşten daha güzel ve daha üstündür.”
“En üstünde bulunan demir, senin kudret ve tasarrufundur ki, o, hükümdarla­rın en katısı ve kendisinden önce olanların en kudretlisidir.” (20)

“Senin görmüş olduğun ve üzerine, gökten Allah’ın salıp heykeli yere seren kaya ise, Allah’ın Âhir zamanda (21) göndereceği bir resuldür ki o, hepsini ufaltacak, emir/İdare onun olacak, ona, varıp dayanacaktır!” dediler. (22)

9- Taberi Tarih c.1, s.289, Sâlebî Araisb s. 338, ibn Esir Kamil c.1, s.266.
10- Taberî Tarih c.1, s.289, Esir Kâmil c.1, s.266.
11- Sâlebî Arais s. 338.
12- Taberi Tarih c.1, s.289.
13- Taberî tarih c.1, s.289, ibn Esir c.1, s.266.
14- Sâleî Arais s.338.
15- Taberî Tarih c.1, s.289.
16- Taberî Tarih c.1, s.289-290, ibn Esir Kâmil c.1, s.266.
17- Taberî Tarih c.1, s.289.
18- Taberî Tarih c.1, s.290, İbn Esîr, c.1, s.266.
19- Taberî Tarih c.1, s.290.
20- Taberî Tarih c.1, s.290, Esir Kâmil c.1, s.266.
21- Sâlebî Arais s.339.
22- Taberî Tarih c.1, s.290, ibn Esîr Kâmil c.1, s.266.

Şimdi devam edelim…

Resul, sadece peygamberler için kullanılmaz. Kelime manası olarak “haberci” demektir. Peygamberlerin yolundan giden ve onlara benzemeye çalışarak, onlara tabi olarak hizmet eden kişiler de haberci yani resuldürler. Peygamberimizden bu yana geçen sürede, bahsedilen pek çok meselenin iyice ve isabetle anlaşılmamasının nedenlerinden biri de dar bir bakış açısı ile bakmak, isabet edememenin vebalinden çekinirken ufku fazlasıyla daraltmak, alışılageldik manalara doğru ilerlemek…

Günümüzden binlerce sene önce Buhtunnassar’ın gördüğü rüya, ahir zamanda dünyaya gelecek, Ankebut Ağını paramparça ederek yok edecek ve dünyada tek bir devlet tesis ederek başına geçecek olan hz. Mehdi haber verilmiş. Danyal peygamber de rüyayı tabir ederken bunu açıkça ifade etmiş.

İşte bu rüyanın da bütün bu kişilerle, hadislerle, konularla bağlantıları var. Bundan sonrasına dair işaretler var

Dünyanın doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi ve yerin altı ile üstü… Her yeri hz. Mehdi tarafından idare edilecek.

Onunla kalmayacak, güneş sistemimizdeki başka gezegenler ve hatta başka güneş sistemleri bile hz. Mehdi tarafından idare edilecek. Mehdi, sadece bu dünyayı değil, yüksek sayıda başka gezegeni/dünyayı da adaletle dolduracak.

Hiç kimse, hiçbir güç, hiçbir teşkilat onu öldüremeyecek, yok edemeyecek, durduramayacak. Mağlup da edemeyecek. Çünkü onda peygamberlik vazifesi ve rütbesi olmadığı halde, yüz binlerce peygambere verilmemiş vasıflar, kabiliyetler, manevi rütbeler olacak. Tıpkı Zülkarneyn a.s. gibi olacak hatta çok daha fazlası onda toplanacak.

İmtihanlarını geçe geçe ilerlerken, her safhada ona başka başka tasarruflar, kabiliyetler, yetkiler verilecek.

Pek çok büyük peygamberden miras kalan emanetler, mucizevi yanları olan şeyler de Mehdi’ye verilecek. Musa’nın asası, Süleyman’ın mührü, Tabut-u Sekine ve daha bilinen ve de herkesçe bilinmeyen her şey ona verilecek, onda toplanacak. O da istikametten ayrılmadan bunları kullanacak ve dünyanın değil, dünyaların dengelerini değiştirecek.

Bu rüyaları da dün (18 Ocak) bir hanım takipçi atmıştı.

Bunlara benziyormuş rüyasındaki heykeller…

Dünyanın en meşhur firavunlarından biri olan Tutankhamun’un mezarında bulunan hazinelerinin arasından çıkatılmış bu heykeller ve 20 Ocak’ta İstanbul’da sergilenecekmiş.

Akademi Dergisi takipçisi: – Rüyamda toprağın alt katlarındaydım.
Başları hayvan olan mısır heykelleri dizili odalardan geçtim.
Buradan çıkış yok nasıl çıkarım bu kasvetli yerden diye tasalandım.
Ortanca kız ile Hatice yanımdaydı.
(Kendisini temsili gördüğü gibi, iki kızını da temsili olarak görmüş. Burada kızının adını değiştirerek Hatice şeklinde yazdım)Yerde düz taş vardı o taş ile çıkış kapısını açıp çıktım. Sonra taş tekrar iç kısma düştü kendini o tarafa çekti sanki.
Çıkış yaptığım yer yerin üstüne çıktı ve kanyon gibi bir yerdi .
Şu dağları da aşarsam şuranın kasvetinden kurtulurum dedim.
Az kalmıştı çıkmama
uyandımo sıralarda

Başka bi rüyada afyonda oluyorum
Kütahyadaki gibi kaplıcalar varmış orada.
Kadın erkek ve çocuk bölümleri ayrıymış.
Kadın bölümüne geçiş yaptım.
Şekli bizim köydeki kaplıca gibiydi.
Rüyada da ayırt edemedim burası afyon mu yoksa bizim memleket mi diye
Kaplıca havuzunda yüzdüm sanırım suyun içine de dalış yaptım

Bütün dünyayı tek devlet yapan ve dünyanın tek hükümdarı olan hz Zülkarneyn Türktü. Sonra bu devletin başına geçen ve bütün dünyanın tek hükümdarı olan Süleyman peygamber de Türktü. Annesi de Türktü…

Süleyman peygamberin mabedi, müslüman mabediydi ve İstanbul’daydı, Kudüs’te değildi.

Çünkü dünya tek devlet iken baş şehri İstanbuldu…

Şimdi yine öyle olacak…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Mübalağa yapmıyorum


Bankalar yakında beni ararlar, hepsine olumsuz karşılıklar vereceğim.

Ankebut Ağı yakında Tayyip’e “Hızlıca Mfs’ye yanaş, bütün sistemi kurtar. Türkiye batmamalı yoksa biz de batacağız” diyecek. O vakit de olumsuz duruşum olacak.

Bizim meselemiz sadece Tayyip’i, Bohçalıyı, AKPKK’yi ve sözde muhalifleri ezip geçme meselesi olsaydı, çoktan ve kaç tekrarla bunu yapmıştık. Yapmıştık ama sonrasında dünyadaki onlarca Ankebut Ağı ülkesinin karşılıkları nedeniyle onlarca sene boyunca ağır şartlarda mücadele vermek zorunda kalırdık. Ve işler gecikirdi. Biz, en kısa sürede, en mantıklı hamlelerle, en az bedellerle Türkiye’yi ve peşinden bütün Türk-İslam dünyasını gerçek hürriyetine kavuşturmak için mücadele ediyoruz. Bunun gerçekleşmesi için dünya genelinde Ankebut Ağı ülkelerinin ve dengelerinin işte bu hale gelmesi gerekiyordu, geldi.

Şimdi bu tarihi fırsatı kaçırmayacağız. “Dünya yansa, yıkılsa bile” derken, mübalağa yapmıyorum. Her ne olacaksa olsun, hedeflerimize en kısa sürede ve istediğimiz şartlarda ulaşacağız. Kısa vadeli ve mantıksız hedeflerle yol almayacağız.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..