Etiket arşivi: Elon Musk

Elon!


Twitter’ı satıyorsan, 10 milyon lira veririm. O da usulden, para verilmiş olsun diye veririm.

Kızma bana, zaten batacağını bile bile aldın Twitter’ı… Böyle gidersen de kısacık süre sonra Twitter tamamen çöp olacak, satılamadan kepenk kapatacak.

Çok zor vaziyettesin, çok zor… İki ay daha faaliyette kalabilirsen çok çok şaşıracağım.

Bu dünyada, Twitter’ın ayakta kalmasını sağlayabilecek tek kişi benim. Israrcı değilim ama iyi düşün, sizinkilerle konuş teklifimi. Bir iki ay içinde dünyada çok büyük hadiseler olacak ve o güne kadar doğru kararı vermemişseniz Twitter’ı da çöp etmiş olacaksınız.

Haberin olsun, diğer sosyal mecraların da çoğunu ben satın alacağım.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Hukuku, ifade hürriyetini, gerçekleri yayma hürriyetini istedik Elon…


Milletçe bunu istedik. İktidarı ele geçirmiş ve devlet sistemini keyfince, hukuksuzca kullanan hain ve kara paracı çetelere karşı milletçe mücadele vermeye devam ediyorken, Twitter’ı da kullanmak istedik ve sen de seçimini yaptın.

Hukuk tanımayanların hukuksuz taleplerini yerine getirdin. Kendin gibi kara paracı pislikler olan Türkiye’deki gayr-i resmi yetkililere yardım ve yataklık ettin. Zaten arka plandan türlü kara para işlerinde, hukuksuzluklarda, suçlarda paslaşıyorsunuz. Bu defa bütün dünyanın açıkça görebileceği şekilde birbirinizi kolladınız, kolluyorsunuz. Hepsi bu… Yok birbirinizden farkınız.

Bir de çıkıp ekran görüntüsündeki gibi cümleler yazarak, bütün insanlığı ahmak yerine koymaya kalkıyorsun. Başka başka ülkelerin hukuk tanımayan idarecileri de senden böyle son dakika golü talep ederse… Böyle açıkça seçimleri yönlendirmeni ve muhalifleri yok etmeni talep ederse, taleplerini yerine getiriyor musun, getirecek misin? Açıkça yaptıkların, engellediklerin vahim bir skandal ama bir de sinsice sansürlemelerin, onlara ne demeli? Sen nadir görülecek seviyede bir sahtekar ve pislik herifsin. İnsanlık düşmanı bir satanistsin, toplum içinde yaşamana bile izin verilmemeli.

Hiçbir şeye de mani olamadınız. Onlarca ülkenini, yüzlerce büyük şirketin, çok sayıda milletler arası terör örgütünün seferberliği ile Türkiye’de sözde bir seçim daha yaparak, iktidarın kendi adamlarınızda, kara paracılarda, hainlerde kalmasını istiyorsunuz ya, gör bak, neler oluyor ve olacak. Size bu sözde seçimi yaptırıyor mu bu millet, gör bakalım…

Bütün ifşalar TRT’den yapılacak. O sırada senin de Twitter’ın da gerçek yüzü belgeleri ile ifşa edilecek.

Twitter: “Türkiyede herkesin Twitter’a ulaşımını garantilemek için bazı içeriklere sınırlama getirdik.”

Yglesias: “Elon ile devlet, muhaliflerin sansürlenmesi konusunda anlaştı.”

Musk: “Beynini mi düşürdün? Tüm Twitter’ı kısıtlamak mı daha iyi bazı içerikleri kısıtlamak mı?”

Brian: “Bu hareketinde Twitter’ı destekliyorum, tek isteğim bunun şeffaf bir şekilde duyurulması olacak.”

Musk: “Türk devletinin bize ne yazdığını yakında paylaşabiliriz.”

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Twitter’ın başına çok ağır şeyler gelecek


Twitter’da, kaybettiğinizde maddi ve/veya manevi kayıp/zarar yaşayacağınız içerikleriniz varsa, hemen şimdi onları bir şekilde yedekleyin, koplayın.

Çünkü Twitter’ın başına çok ağır şeyler gelecek. Dünya genelinde erişilemeyecek. Bir daha açılmama, faaliyette olmama ihtimali çok çok yüksek. Haftalar sonra tekrar faaliyete geçse bile, kesinlikle verileri muhafaza edememiş olacak ve boş içerikle yoluna devam etmek isteyecek.

Daha önce de ikaz etmişim ki işlerinizi sosyal mecralar ve Youtube üzerinden yapıyorsanız, bunlar vesilesi ile sisteminiz işliyorsa, alternatiflerini bulmalıydınız. Şimdiden sonra ne yapabilirsiniz bilemiyorum. Lakin bilin ki Türkiye’nin, Türk milletinin iradesinin karşısında duran bu sistemler, dünya genelinde cezalandırrılacaklar.

Türkiye’nin bu seçimi o kadar mühim ki karışmayan yok. Başka gezegenler bile karışıyorlar ve ona göre de şiddetli bir son çatışma yaşanacak. Bu sırada dünya genelinde hiç ummadığınız şeyler de yaşanacak.

Adına Elon Musk denilen şu pislik karakterle iş yapan, etrafında bulunarak onu destekleyen ya da uzaktan uzağa onu destekleyen hatta yayıncılık yoluyla bile onunla aynı safta olan ve ona destek olan herkes, herkes başlarına gelenlere inanamayacakları hale gelecekler.

Şu karaktere destek veren yer altı şehirleri ve uzaylı türlerinden cin gruplarına kadar herkes de başlarına geleceklere inanamayacaklar.

Kimsenin, Türkiye’nin hürriyet mücadelesini engelleyebildiği yok, sadece kendi kafalarına sıkmış, kendi sistemlerini bitirmiş oluyorlar.

Savulun, Türkiye geliyor.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bunlar iyi günleriniz Elon!

Gördünüz mü, yine aynısı oldu…
Çok ağır metafizik saldırılar yaptığımız her gün olduğu gibi bu gün de gökten ne olduğu bilinemeyen bir şey düştü.

Sık sık olduğu gibi, bu gün de İstanbul’da düştü.
Düşen ne, nereye düştü, hiç belli değil ama “İstanbul’da metetor düştü” başlıklarını attılar bile…

Belki de bir uydu düştü? Belki de bir UFO düştü? Şunların nerelere düştüklerine ve gerçekte ne olduklarına bir bakılsın artık.

Elde hiçbir veri olmadığı halde “meteor düştü” diye açıklama yapanlara ve haberler yapanlara da “Nereden biliyorsun?” diye sorulsun artık.

Bunlar da iyi günleriniz Elon!
Görün bakın, başınıza daha neler gelecek.

Sizin grubun tamamını yerin altında da üstünde de imha edeceğim. Bırak para ve siyaset işlerini, nefes bile alamayacaksınız.

Sömürgeciliğin, satanistliğin, zulmün, cinsi sapıklığın, kara paracılığın, adaletsizliğin, dolandırıcılığın kökünü kazıyacağız.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Elon!

Her şeye gücün yetermiş gibi görünme çabanı, şifreli mesajlarla dikkat çekmeyi ve gündemde kalmayı, oraya buraya ayar çekmeye çalışmayı bir kenara bırak da şu Twitter’ını kurtar. Bak sunucular yanıyor, sistemler ciddi arıza veriyor. Yine her yerde “Twitter çöktü” deniliyor.

Üç kuruşluk itibarın kalmıştı, o da elinden gidiyor.

Sen İstanbul’a ayar çekmeyi falan unut, önce gücün, teknolojin yetiyorsa kendi çöplüğünü koru…

Elon!

Sizinkilere bir şeyler söyle de sahaya gelsinler. Böyle bir gecede bile sefil bir halleri var. Ayin yapıp saldırmalarını geçtim, kendilerini bile koruyamıyorlar. Ölen ölene, komaya giren girene, intihar eden edene, bayılan bayılana…

İyice tadı kaçtı bu işlerin…
Toparlanın acilen…

Biz çok sıkılıyoruz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi