Etiket arşivi: Demokrasi Palavrası

Hamdiiiiiiii

Normalde de kafa tam yerinde değildi, artık kuru mu çekmiş, sulu mu çekmiş, ne halt etmişse, nirvanaya varmış… O haline rağmen münafıkların mekanı Nakit TV’ye çıkartılmış. Ciddi ciddi sorular sorulmuş.

AKPKK İstanbul militanı Ahmet Hamdi Çamlı (nam-ı diğer Yeliz) yine canlı yayında çamları devirmiş.

Şu Türkiye’nin neden bu kadar çok ve büyük dertlerle boğuştuğunu ve bir türlü bu dertlere derman olunamadığını soran olursa “İşte… Bakın bu adam Tayyip’in şoförüydü, bu bile sözde vekil yapıldı. Kaç senedir kaç kere rezil oldu ama hala canlı yayınlara çıkartılıp memleket meseleleri soruluyor. Meclis ve devlet kurumlarının idari kısımları bile bunlarla dolu.” dersiniz. Sözü AKPKK’den alır, demokrasinin ne kadar büyük bir baş belası olduğuna kadar götürürsünüz ve “Demokrasi denilen cahilce sistem olmasaydı, bu kadar cahiller, gafiller, hainler, mafyalar, hırsızlar, yolsuzlar devlet kurumlarını ele geçirebilirler miydi?” diyebilirsiniz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Gece yarısı sokakta dolaşırım, gezerim, SANA NE!

Gez tabii ki senin gece yarısı gezmene karışan senin gibi olsun. Umurumuzda bile değil. 
Lakin, sonra çıkıp cıyak cıyak bağırma ‘taciz ettiler’, ‘tecavüz ettiler’ diye… Yazıktır, başını yaktığın heriflere 42 sene hapis cezası veriyorlar. Hafifletici bir sebep bile saymıyorlar. 
Hem sonra, cesaretinde bir eksiklik his ettim. Neden “Gece yarısı BİR BAŞIMA, İSTEDİĞİM KIYAFETLER İLE sokaklarda gezer, dolaşırım. Kadın erkek eşit, ben de bunu yaparım. Benim bedenim, benim kararım, ” demedin? 

Haydi bunu yaz da afişlerine, yüksek sesle kahkaha atsın, senin gece yarısı yarı çıplak bir kıyafetle gezmenden dolayı senden binlerce kat daha çok sevinecek o malum tipler…
Yapacaksan bir şov, hakkını vermen lazım. Bir de sen bunu gerçekten yapıyor musun? “Ben yapmıyorum ama herkes yapsın. Bu milletin ayarı hala yeterince kaçmadı, daha da, daha da kaçsın” mı diyorsun?

Eşyanın hakikatine aykırı, insanın fıtratına aykırı kabullenişleri ve hayat tarzını doksan senedir hukuksuzca bu millete dayatıyor ve tek çağdaş yaşam şekli olduğu yalanını savunuyorsunuz. 90 sene sonra milleti getirdiğiniz hal meydanda. Her taraf geçimsizlik, kavga, gürültü, düşmanlık, fitne, fesat, alkol, uyuşturucu, hırsızlık, arsızlık, rüşvet, vurgun, intihar, cinayet, taciz, tecavüz… Acaba sen kendini bu milletten mi saymıyorsun, yoksa bir hayal dünyasında mı yaşıyorsunuz?

Bilim milim diyorsun, bilimsel göstergeler bile, senin kafandakilerin idareye hakim olduğu memleketlerin “yaşanmaz hale gelmiş” olduğunu, nizam-ı alemin çökmüş olduğunu, o toplumun insanlarının insanlıklarını kaybetmiş olduğunu gösteriyor. Ta ki tarih bilimi bile geçmişte senin kafandakilerin yönettiği ülkelerin de tamamının aynı feci sona ulaştığını gösteriyor. 
Haydi kafan yarasın sana. İyi bak kendine. Haberlerde görmeyelim seni.


Sözümüz söz, istediğinizi yapın. Haberlerde görene kadar karışmayacağız. Bu arada, gececi takımı seni bekliyor, biz de sözünün arkasında durmanı bekliyoruz.

Mehmet Fahri Sertkaya 

 Akademi Dergisi