Etiket arşivi: Charles

Saha fazlasıyla gergin


Charles, Sunak, Trump, Aliyev, Lavrov, Netenyahu, Biden, Austin, Obama, Scholz, Miço, Şi, Tayyip, Bohçalı, Soysuz derken… Hepsi de çıldırıyorlar. Çok öfkeliler, çok çaresizler.

O çıldırmalar sırasında, yerli/yabancı askeri unsurlarla beni mekanımdan kaldırmaya dönük çılgınca planlar dahi yapıyorlar. George Soros bile var çetenin içinde… Helikopterlerle havadan özel ekipler indirmek, bu planın “hafif” kısmı… Dedeağaç’tan bu tarafa doğru özel ekipler göndermek de bu planın hafif kısmı… Kartal açıklarına, Türkiye’ye ait askeri gemiler getirmek de öyle…

Bundan sonraki süreç fırtınalı olacak. Ankebut Ağı’nın dünya genelinde hızla ve somut şekilde çöktüğü, parçalandığı, kaybettiği bir süreç olacak. Dolayısı ile her seferinde bana kızacaklar. Her seferinde çılgınlıklar denemek isteyecekler. Umurumda bile değil, hepsine gereken karşılıkları veririz, vereceğiz.

Etrafım şu anda da fazlasıyla riskli. Dost unsurlar buralarda çok dolaşmasınlar. Şüpheli hareketler sergilemesinler. En azından iç çembere girmesinler. Bir kaza kurşununa denk gelmesinler.

Herkes anlıyordur ki böyle bir çatışma başladığı anda artık Türkiye eski Türkiye olmayacak, dünya da eski dünya olmayacak. Bir daha çatışma bitmeyecek, ta ki biz o yolla sonuca varana kadar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Nasıl gidiyor işler?


Kurtardınız mı paracıklarınızı?

Kasaları bomboş halde olan merkez bankalarının hala nasıl ayakta kaldıklarını çözebildiniz mi?

Döviz kurlarının sabit tutulabilmesi için kaç hükumetin organize olarak suçlar işlediğini çözebildiniz mi?

Hükumetlerin borsalarda ne seviyede manüplasyonlar yaptıklarını, kaç türlü takla attıklarını çözdünüz mü?

Araplardan o nakit paralar kaç gün daha gelir, şu ana kadar gelenleri geri alabilirler mi ve o paralar karşılığında onlara neler peşkeş çekiliyor, çözdünüz mü?

Daha ne kadar karşılıksız para basılabilir, hesaplayabildiniz mi?

İmalatçılar ve tüccarlar bu şartlara daha kaç gün dayanabilir, hesaplayabildiniz mi?

Bazı Arapların daha doğrusu Arap bilinen satanist Çingenelerin, Türkiye’nin güney doğusunu istedikleri ve sözleşmeler yapıldığı bile konuşuluyor, yalan mıdır bu iddialar?

Türkiye olarak, hain Ankara hükumetinin Araplara verdiği sözleri, attığı imzaları tanımak zorunda mıyız?

Memlekette her şey ayarından çıkmış vaziyette. Havalar bile soğumamış, ayılar bile uyumamış.

Türkiye’de mali kriz açıkça patlak verecek korkusundan ötürü Scholz’un, Biden’ın, Putin’in, Charles’ın da uyuyamadıkları doğru mu?

Taşıma su ile değirmen döner mi, ne olacak bu işler böyle?

Vurayım mı birkaç darbe daha, zamanı mı sizce?

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Savrulma başlıyor

Takabilen, emniyet kemerlerini üst üste taksın. TL bir anda çok büyük değer kaybedecek. Olması gereken seviyeye inecek. Bu güne kadar suni müdahalelerle, yalan-dolan açıklamalarla, kara paralarla ve karşılıksız basılan paralarla buna izin vermediler. En başından beri tekrarla söylediğim gibi, bu yaptıkları bu millete iyilik yapmak olmadı. Şimdi kriz, daha da vahim seviyede patlayacak.

“TL değer kaybederse, TL düşük değerde tutulursa imalat ve ihracat artar” diyenlere kulağınızı tıkayın. Bu kriz, Nuh tufanı kadar sert ve hızlı gelecek.

Kriz herkesi vuracak ama bilinsin ki imalatçıların tedarik sistemi de bozulacak. İmalatçılar da bir anda sermayesiz, parasız kalacaklar. Sadece hizmet sektörlerinde değil, imalat sektörlerinde de toplu toplu işten çıkartmalar olacak. Yıllar önce “Türkiye yönetilemiyor, savruluyor” dediğimde, neleri kast ettiğim böylece, açıkça ve peş peşe görülecek.

Yıllardır “Dövizle borçlanmayın. Uzun vadeli mal almayın ve satmayın. Sermayenizden büyük işlere/borçlanmalara girmeyin” demiştim. Son süreçte ise “Bankalarda paranızı ya da değerli madenlerinizi tutmayın. Gerekiyorsa işletmelerinizi kapatın, sermayenizi altına çevirerek muhafazaya alın” dedim durdum. Nasihatlarımı, yönlendirmelerimi dikkate almayanlar feci hallere düşecekler. Çok feci hallere… Hatta belki de bu gün bile o hale düşebilirler.

Sık tekrarla “Dolara da güvenmeyin” demiştim. Aynını söylüyorum. Türkiye’deki bu kriz ABD’de çok daha şiddetli şekilde patlak verecek. Avrupa’da da öyle olacak. Rusya’da da öyle olacak. Çin zaten savruluyor, kıvranıyor, bin beter hale gelecek.

Putin’e de bakmayın. Ne oyun kurduysa bozdum, kurdukça bozmaya da devam ediyorum. Bundan sonra o kara ve kanlı paralarını Türkiye’ye gönderse bile hiçbir işe yaramaz. Çünkü gönderdiği her kuruş, karanlığa kurşun sıkmak gibi olacak. Burada dengeleri eline alamayacağını, gönderdiklerinin karşılığını alamayacağını Putin de anladı, çetesi de anladı. Ayrıca onlarda da para bitti.

Suudilerin 3.3 trilyonluk yatırım palavraları da sert kayaya çarptı. Ankebut Ağına bağlı ülkeler ve liderler olarak, İstanbul’un estirdiği rüzgarların peşinden oyunlar kurmak istediler. Ellerine ayaklarına dolaştı.

İndirimler yaptılar, bazı kalemlerde zamlar yapmayacaklarını açıkladılar…

Yetmedi de emekliye çalışana vaatler savurdular. Üstüne konut kredisi dediler. Bunlarda da hep hile yaptılar, çok yüksek maaş zamları yapmışlar gibi gösterdiler ama gerçek öyle değil ve insanları yine kandırdılar. Kandırmış olsalar bile, böyle yaparken türlü yüklerin altına da girmekten kaçınamadılar. İşte bu da vahim seviyede bir hataydı onlar için…

Namussuz, ahlaksız, karaktersiz, yalancı, dolandırıcı, vurguncu, satanist olmanın sonu ne imiş, iktidarıyla ve muhalefetiyle şu sözde siyasi partiler ve liderler üzerinden herkes görecek.

O Charles bile şu yazımı okuduğunda “Adam haklı, elimizde para da değerli maden de kalmadı. Zaten siyasi ve ticari itibarımız da kalmadı. Ordumuz, donanmamız da kalmadı. Kalan kısmını besleyebilecek paramız da kalmadı. Bir yerlere askeri müdahale yapalım, kan dökelim para kazanalım desek, onu bile yapabilecek imkanlara sahip değiliz. Kapatın gidelim.” diyecek. Başka bir şey dese, kendini kandırmış olur.

Açıkça yazıyorum ki İngiltere, Fransa ve Almanya’nın krizleri de çok büyük krizler olacak.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Charles’ın çok az vakti kaldı

Bir süre sonra Charles oyundan düşecek, İngiltere emrime girecek. Bunu da şimdiden böyle açıkça yazayım, daha öncekiler gibi gülen gülsün, gününü/göreceğini de sonra görsün.

Her zaman her konuda olduğu gibi herkese hür irade, hür tercih hakkı var. Ona göre de sonu/karşılığı var.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi