Etiket arşivi: Biden

Saha fazlasıyla gergin


Charles, Sunak, Trump, Aliyev, Lavrov, Netenyahu, Biden, Austin, Obama, Scholz, Miço, Şi, Tayyip, Bohçalı, Soysuz derken… Hepsi de çıldırıyorlar. Çok öfkeliler, çok çaresizler.

O çıldırmalar sırasında, yerli/yabancı askeri unsurlarla beni mekanımdan kaldırmaya dönük çılgınca planlar dahi yapıyorlar. George Soros bile var çetenin içinde… Helikopterlerle havadan özel ekipler indirmek, bu planın “hafif” kısmı… Dedeağaç’tan bu tarafa doğru özel ekipler göndermek de bu planın hafif kısmı… Kartal açıklarına, Türkiye’ye ait askeri gemiler getirmek de öyle…

Bundan sonraki süreç fırtınalı olacak. Ankebut Ağı’nın dünya genelinde hızla ve somut şekilde çöktüğü, parçalandığı, kaybettiği bir süreç olacak. Dolayısı ile her seferinde bana kızacaklar. Her seferinde çılgınlıklar denemek isteyecekler. Umurumda bile değil, hepsine gereken karşılıkları veririz, vereceğiz.

Etrafım şu anda da fazlasıyla riskli. Dost unsurlar buralarda çok dolaşmasınlar. Şüpheli hareketler sergilemesinler. En azından iç çembere girmesinler. Bir kaza kurşununa denk gelmesinler.

Herkes anlıyordur ki böyle bir çatışma başladığı anda artık Türkiye eski Türkiye olmayacak, dünya da eski dünya olmayacak. Bir daha çatışma bitmeyecek, ta ki biz o yolla sonuca varana kadar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Görüyorum, çok net görüyorum…

Türkiye’deki bütün yabancı diplomatlara ve askerlere sıkıldığını görüyorum. NATO ve ABD üslerine bile Türk askerlerinin ve milletinin girdiğini görüyorum. Karşılarına çıkan herkese sıktıklarını görüyorum. Yardım ekibi ve doktor bilinenlere bile sıkıyorlar. Sahra hastahanelerini parçalıyorlar, ayaklar altına alıyorlar.

Görüyorum, Biden’ın ne açıklama yapacağını bilemediğini, krizlere girdiğini görüyorum. Trump’ın bile onu o koltukta daha fazla tutamadığını görüyorum.

Yaşananları Tayyip’in aklının bile almadığını, şaşkın ördek gibi ortada kaldığını ve sonra onun da vurulduğunu görüyorum.

Dur, hatta Kemal Kılıçdaroğlu’na bile sıkıldığını görüyorum. Diğer muhalifler de vuruluyorlar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Böyle işte bu işler…

ABD’nin, seçim hırsızı ve gayr-i meşru başkanı Biden:
“Çin ile çatışma değil, rekabet peşindeyiz. Yeni bir Soğuk Savaş niyetinde değiliz.” dedi.

Nasıl bir sürecin devamında böyle bir açıklama yaptığını biliyorsunuz. Çin çaresiz, açıkça iflas etmemek için kıvranıyor. Kuzey Kore zaten çaresiz, Pentagon’dan emirler alıyor. Tayvan meselesi hemen çözüleblir, Japonya rahat edebilir ama…

Batının eline tarihi bir fırsat geçtiği, İstanbul dengeleri bir anda değiştirdiği halde, ABD ve müttefikleri Çin’in, Kuzey Korenin üzerine hala gitmedi, gitmeyeceği de iyice kesinleşti. Hala tansiyonu düşürebilmek için üst üste manevralar yapıyorlar. Kazara bir çatışma çıkarsa, mahvolacaklar. 

“Bakın, takip edin, hiçbir şey yapmayacaklar. Çünkü dünyanın o bölgesinde de danışıklı dövüşler hakim. Tamamen danışıklı olmasalar da büyük oranda danışıklılar” demiştim.

Büyük düşman olarak gösterdikleri Çin’in ve Kuzey Kore’nin üzerine gitmek yerine… Türkiye-Yunanistan meselesinde danışıklı dövüşüldüğünü gözler önüne seren… Asya’da dengeleri değiştiren, danışıklı dövüşü gözler önüne seren, İstanbul’a karşı hep beraber hamle yaptılar. Evet, evet… Kızdılar, öfkeden çıldırdılar ve hep beraber bunu yaptılar.

“Biz birbirimizle neden gerçekten savaşalım. Zaten dünya insanlığını ayakta uyutuyoruz. Her şeyi ifşa etmeyi bırak. Her yerde dengeleri bozmayı bırak. Bize her günü cehennem etmeyi bırak. Kara para işlerimizi bozmayı bırak. İnsan kaçakçılığı ve organ kaçakçılığı işlerini devletler arası ittifakla yaptığımızı anlamayı bırak. Alemin önünde madara olduk kaç kere” demiş oldular ve Türkiye’ye devasa suni deprem saldırılarını peş peşe yaptılar.

Daha öteye giderek işgal denemek istediler ama sert kayaya çarptılar. Şu başımızdaki hain Ankara hükumetinin aşırı cüretkar hainliklerine rağmen, Türkiye’ye sözde yardım niyetiyle çökme teşebbüslerinde bile başarılı olamadılar.

Şimdi de bu kavga bitmedi. İstanbul, cehenneme döndürülmüş bu dünyayı temize çıkartmaya kararlı. Bedeli her ne olursa olsun… Ve İstanbul, bedel ödetenlere onlarca misli ile bedel ödetmeye de kararlı.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Asla izin vermeyeceğiz

Liderlerin hepsi nefesini tutmuş da İstanbul’dan gelecek haberleri bekliyorlar. İstanbul’un nasıl hamleler yapacağına bakıyorlar. Dünya genelinde büyük bir sinmişlik, hareketsizlik var.

Biden ile Kamala suretindeki biyonik robotlar da tamir edilmeye calışılıyor. Biden’ın içi hala boş…

Metafizik sinyaller, biyonik robotları ve içlerinde çalışan uzaylı kişileri büyük krizlere sokmaya devam ediyor.

Meral Akşener suretindeki biyonik robotun içinde bir metal kutu var. O kutunun içinde küçücük boyda bir uzaylı var. Kulakları uzun ince bir uzaylı… Rengi de yeşil ile gri alacası… O kutu, olağan dışı bir halde, bir saldırı ya da kaza anında, biyonik robot parçalansa bile o uzaylının hayatta kalabilmesi için de kullanılıyor.

Meral’in hala biyonik robot kopyaları var. Ciddi sorun olduğunda robotu değiştiriliyor. Lakin sorunlar bitmek bilmiyor. İç-dış sürekli çarpılıyor. İçindeki kişiler de sık sık değiştiriliyor ama Meral karakterinin de fazla yolu kalmamamış gibi görünüyor.

Terörü ayakta tutmaya çabalıyorlar. Çünkü terör çökerse, terör örgütleri çökerse, mafyalar, hükumetler, holdingler, NATO, AB, BOP, ABD, Londra, herkes ve her şey çöker. Dolar da çöker, borsalar da çöker.

Bu nedenle ordumuzun Suriye’ye askeri operasyon yapmasını ve kara para işlerinin artmasını istiyorlar.

ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ.

Kanımızla, canımızla bedeller ödesek bile…

Herkesin önünde hesap kitap sayfaları, Excel dosyaları açık… Gerçek sayısal değerlere bakıyorlar. “Türkiye sıfırın altında seyrediyor.
Kimden alıp kime vereceğiz bilmiyoruz.” diyorlar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Nasıl gidiyor işler?


Kurtardınız mı paracıklarınızı?

Kasaları bomboş halde olan merkez bankalarının hala nasıl ayakta kaldıklarını çözebildiniz mi?

Döviz kurlarının sabit tutulabilmesi için kaç hükumetin organize olarak suçlar işlediğini çözebildiniz mi?

Hükumetlerin borsalarda ne seviyede manüplasyonlar yaptıklarını, kaç türlü takla attıklarını çözdünüz mü?

Araplardan o nakit paralar kaç gün daha gelir, şu ana kadar gelenleri geri alabilirler mi ve o paralar karşılığında onlara neler peşkeş çekiliyor, çözdünüz mü?

Daha ne kadar karşılıksız para basılabilir, hesaplayabildiniz mi?

İmalatçılar ve tüccarlar bu şartlara daha kaç gün dayanabilir, hesaplayabildiniz mi?

Bazı Arapların daha doğrusu Arap bilinen satanist Çingenelerin, Türkiye’nin güney doğusunu istedikleri ve sözleşmeler yapıldığı bile konuşuluyor, yalan mıdır bu iddialar?

Türkiye olarak, hain Ankara hükumetinin Araplara verdiği sözleri, attığı imzaları tanımak zorunda mıyız?

Memlekette her şey ayarından çıkmış vaziyette. Havalar bile soğumamış, ayılar bile uyumamış.

Türkiye’de mali kriz açıkça patlak verecek korkusundan ötürü Scholz’un, Biden’ın, Putin’in, Charles’ın da uyuyamadıkları doğru mu?

Taşıma su ile değirmen döner mi, ne olacak bu işler böyle?

Vurayım mı birkaç darbe daha, zamanı mı sizce?

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi