Etiket arşivi: Alihan Kuriş

Alihan Kuriş kimdir? Alihan Kuriş’in evi nerede? Alihan Kuriş’in eşi kimdir? Alihan Kuriş’in kaç çocuğu var? Alihan Kuriş babası kimdir? Alihan Kuriş nerede yaşıyor? Alihan Kuriş’in yarış atları var mı? Alihan Kuriş kaç doğumlu? Alihan Kuriş hakkında Mehmet Görmez ne dedi? Alihan Kuriş hakkında Cübbeli Ahmet ne dedi? Alihan Kuriş eğitim durumu nedir?

Bu sitede bunlar ve benzeri uzayıp giden soruların tamamınından daha fazla önem vereceğiniz bilgiler mevcuttur.

Yazıların tamamını okumadan kanaat oluşturmamanızı tavsiye ederiz.

Yine yanlış anlayanlar olmuş.

Hayır, siyasi meselelerde ben yetkiliyim ve Alihan Bey hiç karışmaz. Siyasi meselelerde kendisinden talimat alıyor ve de kendisinin yönlendirmesiyle hareket ediyor değilim.

Bu güne kadar, siyasi meselelerde kendisiyle irtibat kurmuş pek çok kişiye, bu sahada benim söz sahibi olduğumu anlamalarını sağlayacak cümleleri kurmuştu ve kuruyor. Bu sebeple kendisiyle siyasi meseleleri sathi/yüzeysel konuşmanın yeterli olacağını sesli mesajımda ifade ettim.

Aslında kendisi de ben de aynı yerden talimat alıyoruz. İkimizin de üzerinde olan kişiler var.

Belki bu şekliyle daha net ifade edebilmişimdir. Kendisi, bu vazifeye geçtiği gün “Allah’ın kılıçlarından bir kılıç başımıza geçecek ve biz de kendisinin yanında hizmetimize devam edeceğiz.” demişti. Bu meseleyi dört yıldır birkaç tekrarla işlemiş, konu etmiştim.

Mehmet Fahri Sertkaya

“Süleymanlılara operasyon” mu dediniz?

“Süleymanlılara operasyon” mu dediniz?

Tayyipgiller familyası o kadar kötü hallerde ki oturdukları koltuklar bir taraflarına batıyormuş gibiler… Rahat edemiyorlar, yerlerinde duramıyorlar. Sonlarının geldiğinin ve devrilmelerinin de hak ettikleri kadar sert olacağının farkındalar.

Oturup planlar yapıyorlar. Biz Süleymanlılar cemaatine nasıl operasyon yapabileceklerini, muhterem büyüğümüz Alihan Kuriş Bey Ağabeyimizi nasıl içeri alabileceklerini, bunları yapabilirlerse devamını nasıl denk getirebileceklerini, beni ve teşkilatımı nasıl susturup durdurabileceklerini, vatanseverleri nasıl bulup yok edeceklerini v.s. konuşuyorlar. Her şeyin her gün daha da aleyhlerine döndüğünün farkındalar. Yukarı tükürseler bıyık, aşağı tükürseler sakal…

Her bir yanından konuşuyorlar da dönüp sözün başına sarıyorlar. Bize operasyon yapmaya güçlerinin yetmeyeceğini, ellerindeki devlet gücüyle bir anda bir çılgınlıkla buna teşebbüs etseler de arkasını getiremeyeceklerini hatta bu hamlenin altında kalacaklarını çok iyi biliyorlar. Hiçbir karşılık vermeseler de buz misali eriyorlar…

Üstelik daha önce yaşanmış acı tecrübeleri de var. Mustafa Koç, cemaatimize operasyon yapmak isterken öyle bir şekilde öldü ki, eminim hiç akıllarından çıkmıyordur. Tayyip “Haberi televizyonda gördüm, şok oldum. Ölmeden önceki gün görüşmüştük” demişti.

Mehmet Fahri Sertkaya