Etiket arşivi: Adem Taşmataracı

Şunlar necidir? Ne iş yaparlar?

O arkadaki gözlüklü kim, Tuncay Kantarcı mı? Gümrük işlerine mi bakıyor?

“O, Adem Taşmataracı’dır. Ukrayna’dan fuhuş için kadın getirir. Ayrıca uyuşturucu işinden organ işine kadar bulaşmadığı iş yoktur. Meral Akşener ile, Sedat Peker ile ve Soysuz ile de paslaşır. Adnan Oktarcılarla da arası sıkıdır. Çok geniş bağlantıları vardır.” dediler. “Siz çok dizi izlemişsiniz, karıştırıyorsunuz karakterleri birbirine… İsimleri de bağlantıları da karıştırmışsınız. O Tuncay Özmataracı’dır, yapmaz öyle işler” dedim.

Karmakarışık bir şey, çıkamadım işin içinden…

Yok neymiş, İskenderun limanında yanarak can veren Metin Abi ile bile bağlantısı varmış.

Şunlar necidir, ne iş yaparlar, kimlerdendir, bilenler düzgün bir şekilde yazsınlar da biz de öğrenelim. At izi it izine karışmış yine…

Değerli yolcularımız! Katar aktarmalı İngiltere’ye kaçışlar için, şey pardon uçuşlar için bütün hatlar şu an doludur. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Öyle gırgırdan görüp geçmeyin. Böyle yayınlar siyasi lidercikleri topuklattırır. Sert geri vitese taktırır. Pılı pırtıyı toplayıp kaçmalarına bile sebep olur. Hukuk sistemine yansısa bu “gırgır”lar, binlerce kişiyi tutuklu yargılatır. Parti iderlerinin bileklerine bile kelepçe taktırır. Hatta sözde siyasi partileri dağıtır, kısa sürede yok eder.

İnanmıyorsanız, mafya anası Meral Akşener’e sorun… Mafya anası Tansu Çiller’e sorun. Mafya babası Mehmet Ağar’a sorun. Sözde iyi partinin millet vekili olarak bilinen onlarca kara paracıya sorun. Bunların hepsi de size Türkiye’de siyasi partilerin gerçekte ne olduğunu ve siyasi liderlerin gerçekte ne iş yaptıklarını, neye ve kime çalıştıklarını anlatabilirler.

Az daha unutuyordum, o mafya babacığı Ümit Özdağ’a da sorabilirsiniz. O da çok çok iyi bilir bu işleri, çünkü oldu olası içindedir her türlü kara para ve ihanet işlerinin…

Böylelikle, bu gibi tiplerin dillerinden düşürmedikleri Adıtürkçülüğün, Kemalizmin, laikliğin, demokrasinin, cumhuriyetin ne demek olduğunu da en doğru şekilde öğrenmiş olursunuz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi