Etiket arşivi: ABD

Piri Reis gerçekleri…

-Meşhur haritayı Süleyman peygamber mi çizdirdi?

– Piri Reis’in haritası ancak uzaydan fotoğraflama tekniği ile mi çizilebilir?

– Piri Reis, Antarktika’da buzulların altında kalan ve havadan bile gözükmeyen kara parçalarını nasıl çizdi?

– Piri Reis’in haritasının aslı elimizde mi, yoksa ABD haritaya el mi koydu?

– Piri Reis haritası aslında 16 parça mı?

– Piri Reis, bu haritanın çiziminin ermiş işi olduğunu, kendisine de Süleyman peygamberin çizdirdiğini söyledi mi?

– Hz. Zülkarneyn (İskender-i Zülkarneyn ya da Büyük İskender diyenler de vardır.) ve Hz. Süleyman zamanında insanlık bu gün olduğu gibi çok ileri teknoloji seviyesinde miydi? Uzaya gidilebiliyor, fotoğraflama yapılabiliyor muydu?

– Piri Reis’in haritası Antarktika’nın buzullarla kaplı olmadığı milyonlarca yıl önce mi çizildi?

– Ünlü hattat Faruk Başar, kendisine hazırtlattırılan sahte Piri Reis haritasını anlattı. 

– “Piri Reis haritasının şifresi” isimli eserin yazarı Metin Soylu ilginç bilgiler anlattı.

1.Bölüm

2.Bölüm

İlk yayın tarihi: Ağustos 2014

Mehmet Fahri Sertkaya

Öldürülmeseydi Başkan Kennedy’nin UFO sırlarını basın toplantısı ile açıklayacaktı.

Yeni kanıtlar ortaya çıkardı ki, Monroe, John Kenedy’nin kaza yapan UFO’yu gördüğünü ifşa etmeyi planlıyordu.

Yakın zamanda serbest bırakılan kanıtların desteklediğine göre, 4 Ağustos 1964’teki Şüpheli ölümünden kısa bir zaman önce, Marilyn Monroe ve arkadaşlarının dinlenen telefonları ve CIA’den sızan bilgiler birbirini destekliyor

Telefon dinleme belgelerine göre, Monroe, Başkan Kennedy’nin kendisine bahsettiği ve açıklanmayan hava kuvvetleri faaliyet merkezine yaptığı ziyarette gördüğü, kaza yapmış bir UFO hakkında basın toplantısı vermeyi planlıyordu

Monroe’nun telefon dinleme belgeleri, ilk defa 1992 de bir UFO araştırmacısına sızdı. Ve 1994 te ortaya döküldü.

Bu, CIA tarafından gerçektir diye onaylanmadı ve tartışmaya açık olarak kaldı

Bu, dün ortaya çıkan yeni kanıtlar gösterdi ki, sızan dokümanlar 1963 te CIA nın kullandığı gizli belgelere çok yakındı

Ya birisi, Monroe öldüğü zaman kuralları çiğneyip CIA’nın standard belgelerini taklit etti ya da CIA’nın bilgi rapor formunu bu gizli belgeler için kullandı. Ya da, Monroe’nun arkadaşları ile olan telefon dinleme belgeleri gerçekten gizli belgelerdi.

Bu, 3 Ağustos1962 tarihli CIA nın dinleme belgelerine göre Monroe nun Kennedy ve UFO hakkında söyleyecek bilgisi olmalı.

Rothberg, çok defa söyledikleri ile bunun altını çizdi ki Monroe’nun çok söyleyecek sırrı vardı, Şüphe yok ki bu durum Monroe ile Başkanın ve yetkili generalin aralarındaki güvenden geliyordu. Böylesine alelade sırda bile başkan tarafından Uzaydan gelen şeyleri teftiş amacıyla gizli bir hava üssünde ziyaretinden bahsedebiliyor.

Bu konu ile ilgili yetkili general, defalarca başkanı ve kardeşini, Monroe’ya karşı umursamaz tavırları yüzünden uyardı ve şikayet etti

Monroe, “Basın toplantısı düzenleyip, bütün bildiklerimi anlatırım.” diye tehdit etti

Outpost Forum Gazetesi’nden CIA nın istihbarat raporunu keşfeden Lee Nicholson…

“Lee Nicholson, 14 nisan tarihli Forum gazetesinde, CIA’in elektronik okuma salonunu gezdikten sonra ne bulduğunu tarif etti:

Bu makaleyi araştırma sürecinde, elimizdeki sorgulama belgesinde görülene benzer yazı örnekleri bulmak amacıyla, 1960’ların belgelerine bakarak, CIA’in elektronik okuma salonunda birkaç saat geçirdim

Malum konu başlığı ile 18 mart 1963 tarihli CIA Bilgi raporu keşfettim.”

Sovyet roket fırlatma projesi

16 temmuz 2011. Deşifre edilen bu orjinal CIA bilgi raporu, Marilyn’ın sızan belgesi için şekil ve sunum itibarı ile neredeyse mükemmel bir uyum…

Nicholson, Gizli CIA belgeleri ve Monroe’nun dinleme belgelerini karşılaştırarak yeni gerçekleri gün ışığına çıkarmaya devam etti,

“Aslında sıkı bir karşılaştırma ile bazı yeni gerçekler derlendi.

Öncelikle, Biz şimdi görebiliriz ki her iki belge de tıpatıp aynı harf formunu yada bilgi şablonunu kullanmış.

Muhtemelen bu yazar sınıflandırma ve dağıtılmadan önce, bu boş formlar yığınını ilgili bilgiyi eklemek için bir daktilo içine yerleştirmişti.

Biz de görebiliriz ki her iki döküman da aynı yazı karakterini içeriyor. Bu da 1960’larda IBM daktilolarında yaygın olarak kullanılan “Courier” tipi…”

Nicholson daha sonra 1963 te deşifre olunan bilgi raporu ile Monroe’nun dinleme kayıt belgeleri arasında bazı paralellikler tarif etti. Kendisinin vardığı sonuç ise her iki belgenin bir birine çok yakın olduğu ve Monroe’nun belgelerinin gerçek olduğu…

Monroe’nun dinleme belgelerinin yansımalarının varlığı ise hakiki ve şaşırtıcıdır. Bu, onun ölümünden sadece bir gün önce ortaya çıktı ki, Monroe Başkan Kennedy’nin gizli UFO hakkında ona söylediklerini açığa vuracağı bir basın toplantısı planlıyordu.

Gerçek olan o ki, CIA onun telefon görüşmelerini ve dinleme belgelerini takip ediyordu, ve bu CIA’ i UFO lara ilişkin bilgileri örtbas etmek için onun şüpheli ölümünden sorumlu tutar.

Bilindiği üzere Monroe, hiç beklenmedik şekilde, bir gün aşırı miktarda uyku ilacı yutmak suretiyle ölmüştü ve ölümü üzerinde her zaman kuşkular ve soru işaretleri mevcuttu.

Ve yine bildiğiniz üzere uzun süre gizleme politasından sonra FBI, Rooswell’e 1947 yılında gerçekten UFO düştüğünü kabul etti ve o tarihlerde tutulan raporları kamuya açtı. PAYLAS:    

“Bu evrende sadece dünyanın ve bizim olduğumuzu düşünmek çok kibirli bir tutum.”

Uzaya çıkan ilk İranlı uzay kaşifi Anousheh Ansari, evrenin büyüklüğüne dikkati çekerek, evrende başka canlıların da olduğuna inandığını söyledi.

Ansari, dünya dışı yaşama ilişkin soru üzerine, “Orada birileri olduğuna inanıyorum çünkü, oraya baktığınızda evrenin ne kadar büyük olduğunu görüyorsunuz. Milyonlarca yıldız, milyarlarca galaksi var. Bu evrende sadece dünyanın ve bizim olduğumuzu düşünmek çok kibirli bir tutum. Eminim ki bu evrende başkaları da var, ama ben oradayken kapımı çalmadılar” cevabını verdi.

18 Eylül 2006’da uzaya giden, Uluslararası Uzay İstasyonu’nunda kalan ve bu hareketiyle uzaya çıkan ilk İranlı uzay kaşifi unvanını da alan Ansari, “Uzaya uçuşların başladığı şu son 50 yıllık dönemde uzaya giden 52 kadından biri olduğum için kendimi şanslı addediyorum” dedi.

Yolculuğunu “olağanüstü bir deneyim” olarak tanımlayan Ansari, “Evrendeki o kadar şey arasında ne kadar küçük varlıklar olduğumuzu görme fırsatım oldu. Aynı zamanda büyük bir sistemin parçası olmak da harika bir his. Hayata farklı bir yönden bakmanızı sağlayan bir deneyimdi bu” diye konuştu.

Ülkeler ve sınırlar yok

Dünyayı uzaydan gördüğünde kendisini en çok etkileyen şeyin insanlığın belirlediği sınırların görülemiyor olması olduğunu belirten Ansari, “Evrendeki tek evimizi, dünyayı, nasıl koruyacağımızı düşünmeliyiz” dedi.

Şu anda özel sektör firmalarının uzaya yönelik çalışmalarında yer alan Ansari, insanlığın geleceğinin uzayda olduğu belirtti:

“Bütün kötülüklerin temelinde kaynak yetersizliği bulunuyor. Değerli metaller, enerji ve yaşamak için gerekli her şey uzayda bol miktarda bulunuyor. Eğer bu kaynakları kullanmak için barışçıl ve güvenli yollar bulabilirsek, buradaki birçok gerilim azaltılabilir”

| CNN Türk

ABD UFO’ların varlığını neden gizliyor? | ABD başkanı Eisenhower uzaylılarla üç kez görüşüp anlaşmış


34’üncü ABD Başkanı Eisenhower’ın üç kez uzaylılarla toplantı yaptığı iddia edildi. Başkan’ın danışmanı Timoty Good, uzaylılarla telepatik iletişim kurduklarını söyledi

Eski ABD Başkanı Dwight D. Eisenhower’ın telepati yöntemi ile iletişim kurduğu uzaylılarla 3 toplantı ve bir anlaşma yaptığı öne sürüldü. Eski hükümet ve Pentagon danışmanı İngiliz yazar Timoty Good, yıllardır dolaşan söylentiyi tekrar gündeme taşıdı. BBC2 televizyonunda Frank Skinner’ın sunduğu programa katılan eski danışman Good, 34’üncü ABD Başkanı Dwight D. Eisenhower’ın en az üç kez uzaylılarla toplantı yaptığını öne sürdü. Good, FBI ajanlarının telepati yöntemi ile iletişim kurduğu uzaylılarla gerçekleşen toplantıların New Mexico’da bulunan hava üslerinde gerçekleştiğini iddia etti.

ANLAŞMA BİLE YAPMIŞ!

Good, 1953-1961 yıllarında görev yapan Eisenhower’ın güçlü şekilde uzaylıların varlığına inandığına anlattı. Uzaylıların resmen ya da başka yoldan dünyada birçok kişi ile iletişim kurduğunu belirten Good, başkan Eisenhower’ın 1954 yılındaki uzaylılarla toplantısının New Mexico’daki Holloman Hava Üssü’nde gerçekleştiğini kaydetti. Eski başkanın bu toplantıların birinde “Yabancı griler” adı verilen bir ırkla anlaşma yaptığını da anlatan Good, anlaşmanın ayrıntıları hakkında bilgi vermedi. Good ayrıca birçok ülke hükümetinin uzaylılarla yıllardır devam eden iletişimlerinin bulunduğunu kaydetti. Eski başkan Eisenhower 1969’da 78 yaşında yaşamını yitirdi. Emekli New Hampshire eyalet temsilcisi Henry McElroy Jr ise 2010 yılında eski başkana uzaylılar hakkında yazılmış bir belge gördüğünü açıklamıştı. McElroy yayınladığı video kaydında eski başkana “uzaylıların ABD topraklarında olduğu ve onlarla görüşebileceğinin” yazıldığını öne sürmüştü. McElroy, belgede uzaylıların zarar vermek için ABD’de olmadıklarının ve endişe duyulmaması gerektiğinin de vurgulandığını kaydetmişti. 

(Sabah, 18.02.2012)  

ABD’li askeri yetkili ölüm döşeğinde itiraf etti: ABD Roswell’e düşen UFO’yu gizledi

Amerikalı eski bir askeri yetkili, 60 yıl önce ABD’nin New Mexico eyaletindeki Roswell askeri üssü yakınlarına düşen cismin içinde uzaylı cesetleri de bulunan bir UFO olduğunu ve bunların Amerikan ordusu tarafından gizlendiğini ölüm döşeğinde itiraf etti.

O dönemde üssün halkla ilişkiler subayı olan ve geçen yıl ölen Teğmen Walter Haut, ölümünden sonra açılmak üzere yazdığı mektupta, ABD ordusunun birçok teknolojiyi bu “kazada” ele geçen dünya dışı uzay mekiğinden aldığını iddia etti.

O zamanlar UFO iddialarını yalanlayan Haut, mektubunda üs komutanı Albay William Blanchard’ın kendisini 84. no’lu hangara götürdüğünü, 5 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde, yumurta şeklindeki metalik uzay mekiği ile 120 cm boyunda, büyük kafalı iki uzaylı cesetini gösterdiğini yazdı. Haut, yufka kadar ince olmasına rağmen demirden daha sert duran malzemenin dünya dışından geldiğine emin olduklarını söyledi.

Haut, mekikten elde edilen üstün teknoloji sayesinde gece görüş gözlükleri, lazer, entegre çip, casus uçak, Kevlar tipi kurşun geçirmez malzeme gibi ürünlerin geliştirildiğini iddia etti. Roswell UFO’suyla ilgili iddialar şimdiye kadar hep reddedilmişti.

(Hürriyet)