Tayyip’in konuşması ile borsanın çökmesi arasında bir bağ yok

Borsanın ana aktörleri zaten Tayyip’in o şekilde konuşmasını isteyen aktörler. Tayyip’in kara para kaynakları bulmasını, bunun için gerekirse Türkiye’yi orta doğu bataklğına sürüklemesini isteyen ve milletimizi umursamayan aktörler. Çocuklar, bebekler, kadınlar da umurlarında değil onların…

İsrail ya da muhtelif ülkelerdeki Yahudi/mason lobileri de borsayı dibe çekecek hiçbir hamle yapmadı. Aksine ayakta tutabilmek için en çok onlar ve bir de gizli Ermeni hainler çırpınıyorlar.

Borsa günlerdir zaten çökük halde ve türlü oyunlarla, hilelerle çökmemiş gösteriyorlardı. Borsa, pzartesi sabahtan itibaren çöktü aslında… Hafta sonu yazdıklarım hatta önceki hafta yazdıklarım Çin’i bile devasa bir krize soktu. ABD yetkilileri bile panik açıklamaları yaptılar. Dünya sarsıldı. İstanbul borsası mı ayakta kalacaktı?

Şu saçma sapan yorumları bir bırakın artık. Çapınızı, ufkunuzu, neyinizi genişletiyorsanız genişletin, gerçekleri görün. Nereden ne saçmalayacağınızı şaşırdınız artık.

Şu borsa, senelerdir karşımda inatla ayakta tutuluyordu. Lakin artık kara paralar iyice bitti. Arap denilenlerden de artık para gelmiyor, onlar da sıkışık halde. Kimse önünü görmüyor. Kimse TR’ye yatırım getirmiyor ve getirmeyecek. Acil nakit sıkıntısının çözülemeyeceği artık tamamen kesinleşti. İngiltere, ABD ve İsrail bile batmış halde… Kim defalarca daha Türkiye’ye kaynağı belirsiz onlarca milyar dolar sokacak? TR’de peşkeş çekilen her şeyi geri alacağımı ve onları buraya gömeceğimi hepsi de biliyor. Bu şartlarda TR’de kim dursun, TR’ye kim yatırım yapsın, TR’ye kim kaynağı belirsiz para getirsin, peşkeşler bile boşa çıkacaksa, ellerinden alınacaksa?

Bitti o iş, bitti. Borsa bundan dolayı çöküyor. Son çatışmada “Rumlar” yani bütün hristiyan alemi kaybettiği için de çöküyor. İsrail kaybettiği için de çöküyor. Londra’nın sözü geçmez olduğu için de çöküyor. İstanbul kazandığı için çöküyor. Ayrıca istanbul’a güvenerek borsalardan, hisselerden çıkanlar çok olduğu için çöküyor.

Ayrıca, sermayesini İstanbulla birlikte devasa yatırımlar yapmaya odaklayanların sayısı çok arttığı için de çöküyor.

Hani o darbe yapılmadı ya?
Hatırlıyor musunuz o günü?
Ben hiç unutmuyorum.

Kamuoyu ve bütün taraflar, Soysuz’un tutuklanmasına hazır olsun. Bu defa kaçarı yok.

Bir insan bir rüyada görülmüşse ve arabasıyla bir yolda giderken denize uçmuşsa… Bu, devlet gücü ile ansızın yolu kesilecek, tutuklanacak demektir.

Kaçamayacak ve kıskıvrak yakalanacak demektir. Bilemiyorum hangi tarafların rüya tabircileri bunları çözmüştü ama ben çözememiş olanlar için de açıkça yazmış oldum. Çünkü artık açıkça yazsam da bozulmayacak şartlar oluştu. Rüya tebdil ya da tehir olmayacak, yaşanacak.

Şunu diyorum şunu:

“İşte rezil oldu. Bütün pisliği meydana çıktı ve intihar etti”

🔻🔻🔻

Bir kişinin rüyada intihar ettiği görülmüşse bu da gerçek manasına gelmez.

O kişinin içinde bulunduğu dengeler yıkılır, dünyası başına yıkılır, çok zor şartlar altında kalır, iflas eder, elindeki her şeyi kaybeder, ceza evine girer, itibarını da kaybeder ve ne kadar çırpınsa da o gidişatı değiştiremez.

Ya Meral Akşener’e ne olacak?

Hatırlatıyorum, Bohçalı, cenaze arabalarının önüne geçecek.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın