Ankara’yı korumaya ve varlıkta tutmaya çabalayan onlarca ülke battı


Mehmet Şimşek hala boş yere kamuya masraf çıkartıyor. Boş yere dolaşıyor. TR’ye yatırımcı gelmeyecek, bir ikisi riske girerek gelse çok kısacık sürede çok büyük zararlar edecekler. Ayrıca yargılanacaklar.

Şimşek’in ruh sağlığı zaten iyi değildi, daha da bozuldu. Kendini bile kontrol edemiyor, hazineyi ve maliyeyi mi kontrol etmesi beklenir? Gerçekçi olun.

Ankara hükumeti denilen çete sisteminin, İstanbul hükumeti tarafından çökertildiğini kabul etmek istemeyenler ve mantıksızca inat edenler bu yaşananlara sebep oldular, oluyorlar.

TR’de Ankebut Ağı’na bağlı çok sayıda işletme ve patron bu inat yüzünden battı ve hala yenileri peş peşe batıyor. TR batakhane oldu ama halka masallar anlatılıyor ve mali göstergeler balon.

TR’de, İstanbul hükumeti karşısında inatlaşanların mantıksızca siyaset sahnesi sürdüğü piyonlar da çoktan döküldüler. Oyundan düştüler. İşe yaramaz oldular. Hatta Ankebut Ağı için de yük haline geldiler. Bu inatlaşmaların Ankebut Ağına TR içinde ve dünya genelinde zarar ve kayıp olarak yansımaları devasa oldu ve oluyor.

Bir gram akılları, mantıkları, sağduyuları kalmış olsaydı bile, yeni bir hükumet kurmaya çalışmazlardı. Haydi bunu zorladılar, Kalın’ı MİT’e, Fidan’ı Dışişlerine koymazlar. Bunlar; çılgınca hatalar. Çılgınca inatlaşmalar ve şuraya kadar ödedikleri bedel bile hiç. Görün, birkaç güne kadar bile daha ne bedeller ödeyecekler.

Defalarca yazmıştım:

Bu cerahat patladı. Bunu kapatmak, dikmek ve söndürmek mümkün değil. Dikilirse, bir süre sonra daha da şiddetli patlar.

Dediğim gibi de oldu. Ankara’yı korumaya ve varlıkta tutmaya çabalayan onlarca başka ülke de battı.

Topluca o kadar battılar ki Filistin-İsrail meselesini, batak ülkelerde gündemi meşgul etmek ve halkları oyalamak için de çıkarttılar.

İsrail bile açıkça iflasını duyurmasın diye de çıkarttılar. Sistemleri her kısmında bu kadar battı, çürüdü, çöktü, bitti, yıkıldı.

Sermayalerinizi koruyun, kameralara oynanan oyunlara kanmayın.

Daha öne açıkça yazmıştım ki Almanya yolunu seçti ve yok olmayı seçti. Hala Almanya’dan çıkmamış olan sermaye sahipleri Almanya’dan uzaklaşmalılar.

Filistin – İsrail tiyatrosu üzerinden sözde İslami cemaatlere ve sözde İslami yardım kuruluşlarına, bekledikleri kadar paralar akmıyor. Dolayısı ile onlar üzerinden İsrail’e de paralar akmıyor. Bu kısmında da istediklerini elde edemediler.

Uzun zamandır size “açıkça” söylemediğim bir şey var. Prenses Selman ve çetesi, darbe ile değil de bir işgal ile de devrilebilir. Kabe ve Mescid-i Aksa o sırada yıkılabilir.

Bohçalı’ya çok kızgın taraflar var. Onu, gürültü çıkartmadan öldürmek istiyorlar. En ama en yakınındaki kişileri bile onu öldürmekte kullanacaklar.

Ata’sını bilmez, nefsinin, hırsının peşinde koşan o bilinen kişiye işi vermek istiyorlar.

Çok çok sağlam istihbarat bu…
Türlü kanallardan doğrulandı.

Tayyip’in terör örgütleriyle bağlantılarını en somut delillerle her yerde ifşa etmek isteyen taraflar var. Ellerinde çok fazla delil var. Son karar safhasındalar. Öyle ki “Tayyip = PKK” görüntüsü bile oluşturacaklarmış. Tayyip’e bakan herkes artık PKK’yi görecekmiş.

Öyle konuşuyorlar.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın