Türkiye bu meseleye doğrudan müdahale etmeyecek

Bir değil bin tane hastahane vurulsa bile…
Bin değil bir milyon sivil ölse bile…
Gazze değil Filistin’in tamamı yok edilse bile…
Hatta peşinden Suriye, Irak, İran, Ürdün ve Lübnan da yok edilse bile…

Türkiye bu meseleye doğrudan müdahale etmeyecek. Filistin’e ya da İsrail denilen yere ya da çevre ülkelere asker, silah, mühimmat, para, erzak, tıbbi yardım vs. göndermeyecek. Arabuluculuk, şuculuk, buculuk da yapmayacak.

Ta ki doğru zaman geldiğinde ve gerekli şartlar oluştuğunda ben aksini ilan edene kadar…

Ben sahayı yönlendirdim, yokladım ve benle beraber herkes de gördü ki helak olasıca bir saha var. “Ümmed-i Muhammed” denilen şey gerçekte yok, lafta var. Asırlardır bu böyle… O halde helak olsun saha. Herkes neyi hak ediyorsa onu yaşayacak. Münafık yığınlar helak olmasın diye ya da İsrail TR’yi tuzaklara çeksin diye, sahaya mı atılacağız? Üstelik Tayyip’ten Bohçalı’ya ve muhalif denilen partilere ve liderlere kadar hepsi İsrail’den, ABD’den, Londra’dan emirler alıyorken, öyle mi?

Türkiye, şu süreçte kendi içindeki sorunları çözecek. İçimizdeki İsrail’i boğup yok edeceğiz. İsrail’e askerliğe gidenlere, gitmeden önce birer kurşun hediye edeceğiz. Ne yapacaksak, sınır içinde yapacağız. İsrail’e vergi veren Türkiye’deki şirketleri soruşturacak, yargılayacak, mevzuyu çok uzatacaklarsa sıkıp atacacağız. Türkiye Filistin-israil meselesine de en temelden, damardan, can alıcı yerden girecek. Türkiye’nin içindeki İsrail’in boğulması demek, İsrail denilen sözde devletin zaten çökmesi, bitmesi demek.

Hem neden heyecan yapılıyor? BM teşkilatı yok mu? Acil toplantıya çağrılmadı mı? Çin ve Rusya ve İran ve diğerleri yok mu? Neden her yükün altına TR sürükleniyor, çekiliyor?

Onlar sinsi sinsi oyunlar kurup duruyorlarsa, aklımızla dalga geçercesine basiit basit hamleler yapıyorlarsa, biz de her basit hamlelerinde canlarını ve mallarını ve hatta mülklerini yakacağız. Bu kadar kolay işte, neden büyütüyoruz? Vereyim bir talimat, bir günde TR içindeki İsrail’in kadrolardan bin tanesine sıkılsın, görün TR’nin gücünü…

Türkiye içindeki ABD’yi de boğacağız. ABD ve NATO üslerini de kazıyıp yok edeceğiz. Sözde sığınmacıları da Suriye, Irak, İran, Yunanistan, Bulgaristan ve deniz yoluyla İsrail’e süreceğiz. Def olup gidecekler.

Türkiye’yi bölmeye, en çok da doğu ve güneydoğu bölgelerimizi bizden kopartmaya dönük planlara karşı mücadele edeceğiz. Bu adice ve bölücü planlara çalışan içimizdeki İsrail’i de içimizdeki Ermenistan’ı da boğazlayacağız.

İyice anlaşıldı mı? Kendi memleketimizdeki devasa yangınları söndürmemişiz, orada buraya yangın söndürmeye sürükleniyoruz.

Dengeler, şartlar aniden değişirse ve Türkiye’nin Filistin’e ya da başka bir yere müdahale etmesi gerekirse, ben zaten bir şekilde herkese duyururum. Kimsenin endişesi olmasın.

Sakinleşin, TR içine yönelin, işe yarar müdahaler yapın şimdi ya da itiraz makamından gürültüler çıkartın ki kime çalıştığınız daha da netleşsin. Sizler de hediyelerinizi alın.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın