Bakalım kim haklı çıkacak?

Geriye doğru bakınca göreceksiniz. Çok uzun süre önce yazdım ben, bölgenin doğalgaz dengelerini kontrol edeceğimi, Türkiye’yi bunun merkezi yapacağımı…

Hemen sonrasında, çok kısa süre sonrasında o Piton (Putin) yılanı ile o Süfyan Tayyip, bu çıkışımı da lehlerine çevirmek istediler.

Tuttular “Türkiye’yi doğalgaz merkezi, enerji merkezi yapacağız” dediler. Epeyi zaman da bunu yapabilmek için karşımda restleştiler.

Boşa uğraştılar. İzin vermedim, sonuç alamadılar, alamıyorlar.

Sonuçta dediğime gelindi, bölgenin doğalgaz dengelerini ben yönlendireceğim ve bu defa bunu engellemek için onlarca ülke panik haliyle bir şeyler yapmayı deniyor. Yine boşa uğraşıyorlar.

Ben, senelerdir rüya tabirleri ile biliyorum ki İran da dahil, bölgenin doğalgaz dengelerini ben yöneteceğim. Bundan şahsi menfaat de elde edeceğim, Türkiye’ye de kazandıracağım, bölge devletlerine/halklarına da kazandıracağım. Her kısmı adaletli, iyi niyetli, sorunsuz, harika bir şekilde işleyecek.

Yani, ABD, İsrail, Rusya, Çin, AB ve bunların kuklası olan o diğer taraflar, avuçlarını yalayacaklar. Uzaktan uzaktan bakacaklar ve hiçbir karşılık veremeyecekler. Bu iş doğalgaz ile de sınırlı kalmayacak. Peş peşe, peş peşe başka hamleler de yapacağız bölge devletleri ve halkları ile…

İzleyin, hep beraber süreci yaşayalım, bakalım bu kısım da dediğim gibi mi olacak.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın