Tehlikeli köpek türlerinin soyu kurutulacak

Toplum için tehlikeli olan köpek cinslerinin yasaklanması yeterli değil ve sorunları bu güne kadar çözmedi, çözmeyecek.

Bu cinslerin, mümkün olabilen en kısa sürede yok edilmeleri, nesillerinin kurutulması şart. Bu hukukun, aklın, tıbbın gereği… Emniyetli bir ülke olmanın, insan hayatını ve sağlığını korumanın gereği… Bu bir zaruret… Her devlet bunu yapmalı ve bu hususta devletler arası bir işbirliği de olmalı. Basın ve medya kuruluşları da İblis’e tapınan mason ve satanist pisliklerden temizlenerek, bu gibi acil ve çok mühim meselelerde insanlığın faydasına yayınlar, bilgilendirmeler yapmalı. Bu da sağlanmalı…

Sonradan, genetik mühendisliği ile türetilmiş onlarca köpek cinsi var ve en kısa sürede nesilleri kurutulmalı. Bu, o hayvanlar için de en büyük merhamet. Çünkü onlar da vücutlarındaki dengesizlikler nedeniyle çok acılar çekiyorlar.

Tüyleri uzun ve gösterişli olsun diye, koyun tüyleri gibi tüyleri olsun diye genleri ile oynanmış köpek cinsleri de var. Bunlar insanları ve hayvanları parçalamıyorlarsa da çok ama çok büyük sorunlar ve acılar yaşıyorlar. Bu cins köpekler gözlerinin önünü bile doğru düzgün göremiyorlar. Ciltleri nefes almıyor ve temiz kalmıyor. Parazitler, iltihaplar, kaşınma halleri bitmek bilmiyor. Bunun devamında vücutlarının içinde de parazitler oluşuyor ve hiçbir zaman kurtulamıyorlar. Tıpkı insanlar gibiler ve bu sorunlar/acılar yüzünden doğru düzgün uyku da uyuyamıyorlar. Yeterince iştahlı olamıyor ve beslenemiyorlar.

Düzenli olarak insanlar tarafından tıraş edilmeleri, yıkanmaları gerekiyor. Aksi halde kendi başlarına hayatlarını sağlıklı şekilde devam ettiremiyorlar. Bu cinslerin de nesilleri acilen kurutulmalı. Bu acılara, bu genetik kod sorunlarına son verilmeli.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın