Paradan para kazanılan kan emici sistem yok edilmeli

Batmış, çökmüş, iflas seviyesine gelmiş bir devlet, vergileri ve para cezalarını daha da artırarak düze çıkamaz. Aksine daha da krize girer. Halktan daha az para toplayabiilir. Toplum ile devlet sisteminin arası açılır, çatışmalar yaşanır.

Zenginlerden haksız şekilde daha fazla vergi alarak da çıkamaz ve anca yıkılışını hızlandırır.

Düze çıkmanın yolu, ahlaksızlığın yok edilmesidir. Herkesin, birbirini düşünerek yaşamasını sağlamaktır. İyiliği hakim kılmaktır. Başta bu sağlanmadan, iyi insanlar yetiştirilmeden, bu sorunlar çözülemez.

Herkes vergilerini vermeli, kimse vergi kaçırmamalı. Herkes imalat yapmalı ya da hizmet üretmeli ve kimse bedavadan geçinmek peşinde olmamalı. Paradan para kazanılan kan emici sistem yok edilmeli. Herkes israfı terk etmeli. İktisat/tasarruf, kamu kurumları başta olmak üzere toplumun bütün şubelerinde artırılmalı. Kamu kurumları, israfla mücadelenin gerçekçi, samimi örneği ve bayraktarı olmalı.

Yurt dışına akan paranın önü kesilmeli. Bu maksatla başta ziraat ve hayvancılık olmak üzere, temel ihtiyaç malzemesi olan eşyayı imal eden sanayi kuruluşlarına kadar her yer ayağa kaldırılmalı. Gerekli eğitmeler sağlanmadan, ahlak yükseltilmeden bu da yapılamaz. İlan edilen hiçbir proje uygulanamaz. Kamu kurumlarındaki israf bıçakla kesilir gibi kesilmeli. Yolsuzluklar ve hukuksuzluklar son bulmalı. Liyakatsiz ve ahlaksız olanlar kamu kurumlarından acilen temizlenmeli. Bunun için de öncelikle ahlak lazım.

Avrupa’yı bu millete örnek gösteren hokkabazlık… Cumhuriyet, laiklik, demokrasi sistemi… Masonların kasten topluma, devlet sistemine, dini ve milli değerlere vurduğu devasa darbeler… Onlarca senedir Türkiye’nin ve Türk milletinin temellerini bile boşalttı. Temelden yeni bir sistem tesis edilmeli. Sorun olan her şey açıkça ve dik duruşla ret edilmeli, inkar edilmeli. Türkiye kendini acilen yenilemeli. Bunun için acilen basın ve medya kuruluşlarındaki hainler, piyonlar, masonlar, satanistler temizlenmeli.

Adalet sistemi acilen ayağa kaldırılmalı ve haksızlığa, hukuksuzluğa, rüşvete, yolsuzluğa, dolandırıcılığa, kamu imkanlarını çalmaya set çekmeli. Adaletin olmadığı yerde hiçbir şey düzgün işlemez. Yurt içindeki yatırımcılar bile yurt dışına kaçarlar ki yurt dışı yatırımcıların gelmesini beklemek ahmaklık olur.

Ülkede baştan ayağa herkes sorumluluklarını yerine getirmeli ki ülke ayağa kalksın. Aksi halde, vergi artırmakla, faturaları şişirmekle, zenginlerden haksız şekilde vergiler almakla anca yıkılış hızlandırılır ve o devlet daha gürültülü şekilde yıkılır.

Toplumun ahlakını en kısa sürede yükseltmenin yolu, kız çocuklarını hususi bir eğitme ve öğretme sisteminde, nadide çiçekler misali koruma altına alarak, her türlü zarardan ve tacizden koruyarak, yüksek ahlaklı ve maneviyatli kişiler olarak yetiştirmektir. Çünkü erkekleri kadınlar doğurur. Sonra erkekleri kadınlar büyütür, yetiştirir ve her zor şartta onların yanında durarak, onların ayakta durmalarını sağlarlar.

Önce ahlak ve maneviyat yükseltilecek. Lafta değil, icraatta bu olacak. Derhal Tiktok, LGBT ve türlü zararlı şeyler resmen yasaklanacak. Yasaklamalarla alakalı denetlemeler de yapılacak. Yasaklamaların işe yaradığına emin olunacak. Evet, mali sorunları, krizleri aşmanın da en kestirme yolu bu, böyle gerekli ahlaki eğitmeler ve yasaklamalar.

Ahlaksız bir milletin batması, hatta batmak nedir, topluca helak olması, kaçınılmaz sondur.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın