Suriye Esed ailesinin değildir

Suriye’nin kara para gelirlerini daha da bozacağım. Suriye’de para birimi daha da değersizleşecek. Yakıt ve gıda sorunları daha da artacak. Oradaki petrol kuyularını da yakacağım.

Türkiye’deki milyonlarca sözde sığınmacıyı da Suriye’ye göndereceğim. Hatta Suriyeli olmayan sığınmacılardan milyonlasını da Suriye’ye göndereceğim. Suriye’yi iyice cehenneme çevireceğim. Suriye’de aç kalan milyonlarca mideyi Esed de Putin de onları oynatan Londra da bastıramayacak.

Trilyonlarca dolarlık devasa ve tertemiz projeleri güzel güzel yapmak yerine, Londra çingenelerine tabi olarak, İsrail çingenelerine tabi olarak şeytanca hedefler peşinde koşanlar… Güya İstanbul’a karşı oyun kurduğunu zan eden ahmaklar…

Hepsi birden çıkmaz sokaklara girdiler. İlerlemek isteseler yol yok. Dönmek isteseler bu da yıkıcı, çökertici, iflas ettirici bir tercih…

O İsrail ve o İngiltere, bunca ülkeleri ve büyük şirketleri bu konularda ahmakça bakış açılarıyla ve basit mi basit oyunlarla oyalarken, çıkmaz yollara sokarken bile hiç iyi halde değildi ama şimdi sadece Suriye değil, İsrail ve İngiltere de iyi halde değil. Çöktüler, bittiler.

Güya Çin ortadoğunun yeni sömürücüsü, yeni sahibi yapılacaktı, şu anlarda belini doğrultabilecek, kendi yükünü taşıyabilecek güce bile sahip değil. Çin balonu da çoktan patladı. Rusya da kendi sorunlarını bile çözebilecek şartlara sahip değil ve çoktan battı. Son Afrika tiyatrolaru da tutmadı.

Ben bu hususlarda da bütün tarafları ikaz etmiştim. O halde, ikazlara rağmen bu ahmakça çingene planlarına uyanların, canları cehenneme…

İstanbul mu? Gördüğünüz gibi, yerli yerinde ve o vakitten en az yirmi kat daha güçlü..

Sahi, o BAE’nin Arap zan edilen Çingeleri nerede, ne ile meşguller? Esed onlardan para alamıyor mu, açlıktan isyan derecesine gelmiş olanları yatıştıramıyor mu?

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın