Yakıp patlatsak mı acaba?

Süveyş Kanalı’nda tankerler çarpıştı

Süveyş Kanalı’nda birbirini ıskalamayan iki tankerden biri sıvılaştırılmış doğalgazla çarpıştı.

Olay, gemi takip hizmeti Marine Traffic tarafından sosyal ağ X’te (eski adıyla Twitter) bildirildi: “Deniz Trafiği, Süveyş Kanalı’nda iki tankerin çarpıştığı yönünde bir görgü tanığı raporu aldı.”

Bir ajansa göre, Singapur bayrağı altında seyreden ve sıvılaştırılmış doğal gaz taşıyan Cayman Adaları ve BW Lesmes’ten gelen Burri tankerinden bahsediliyor.

Marine Traffic’e göre, Burri tankeri 22 Ağustos’ta yana döndü ve halihazırda yan tarafta bulunan BW Lesmes ile 20:40 GMT’de (Moskova saati 23:40) çarpıştı. Süveyş Kanalı yönetimi, arızalanan gemiyi çekmeye başladıklarını bildirdi. Mısır’da Süveyş Kanalı’nda iki tankerin çarpışması sonrasında navigasyonun kesintiye uğramadığı bildirildi.

Yakıp patlatsak mı acaba, birkaç dakikamızı alır.

Sıvılaşmış doğalgaz da çok güzel patlar. Şenlik olur ortalık. Gece patlasa görüntü daha da göze hitap eder. Seyir zevki yüksek olur.

İnsanlıktan eser kalmamış olan Mısır’da hoş bir İstanbul rüzgarı eser. Kalpleri çoktan taşlaşmış olan ve Ankara’yı desteklemeye ve Türk milletine açıkça düşmanlık etmeye devam eden o kara paracı, o vahşi kere vahşi Mısır ülkesi, neyin ne demek olduğunu görmüş olurlar. Kalpler taş ama belki akıllarına dank eder.

Roman mı, masal mı yazıyoruz biz burada?
Kapatacağız diyoruz kapatıyoruz. Bozacağız diyoruz bozuyoruz. Cezalandıracağız diyoruz, cezalandırıyoruz. Yakarız diyoruz, yakıyoruz. Öldürürüz diyoruz, öldürüyoruz. Ve bunları sayısız kere üst üste yapıyoruz.

Sıkıldım artık, yeter. Toptan benzin döküp yakasım geliyor bazı büyük şirketlerle büyük büyük şehirleri…

Dünyanın ticarette kalbi olarak görülen yerleri en baştan yakasım ve yıkasım geliyor.

Akademi Dergisi, Mfs, Mehmet Fahri Sertkaya,

Bir Yorum Yazın