O bölgeleri yoğun sinyale alıyoruz


ABD’deki ve Avrupa ile Rusya’daki…

Silah, mühimmat, askeri araç, askeri maksatla kullanıla elektronik teçhizat imalatı yapan bütün işletmeleri…

Ta binalarına, elektrik hatların/trafonlarına, içeride ve bahçelerinde bulunan yanıcı şeylere, ayrıca çalışanlarına kadar her şeyleriyle yoğun sinyale alıyoruz.

Bu şirketlerden siparişleri olanlar varsa, silah ve araç teslim alacaklar varsa, iyice testlerini yapmadan teslim almasınlar. Çünkü sistemleri tamamen durana kadar geçecek sürede hiçbir şeyi düzgün imal edemeyecekler. Kısa süre sonra ise imalat yapmak için inat ettikçe zararlarını katlaya katlaya artırmış olacaklar. Kendi elleri ile o şirketleri ve imalat sistemlerini kapatacaklar.

İtalya’daki bütün araba imalatçılarını, tek istisnası bile olmadan yoğun sinyale alıyoruz. Tesla kadar beter hale gelecekler ama onun kadar kara para, reklam, ısmarlama haber desteği bulamayacaklar. İtalyan araba imalatçılarına parça üreten yan sanayi şirketlerini de yoğun sinyale alıyoruz. Bunların çalışanlarına kadar her şeylerini sinyale alıyoruz.

Bakalım dünyanın boğazlarındaki akıl almaz hadiseler mi daha çok konuşulacak yoksa İtalya’nın araba imal edemeyişi ve satamayışı mı…

Rodos adasını boşaltın

Burnumuzun dibindeki adalarımızın hala güya Yunanistan’a ait kabul edilmesini kaldıramıyorum. Bu ağır yükü taşıyamıyor, sabır edemiyorum.

Çılgınlıklar yapasım geliyor. O Rodos adasında hayvanlardan başka hiçbir canlı unsur kalmayacak. Askeri ya da sivil maksatlı hiçbir yapı/bina, tesis, silah, gereç kalmayacak.

Ya da keyfiniz bilir, ben ikaz etmiş oldum.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın