Vaziyet, tahmin edilenden çok daha vahim olabilirHerkes bir şey diyor ama gerçek Tayyip’in beşinci aydan bu yana… Yani Muharrem İnce’nin ölümden döndüğü ya da öldüğü günlerden bu yana… Meral Akşener’in de ölümden döndüğü ya da öldüğü günlerden bu yana.. Ve daha pek çok kişinin mahvolduğu günlerden bu yana ortada olmadığı da konuşuluyor.

Yani ben sık tekrarla “Tayyip ölecek. Bir sözde seçime daha izin vermeyeceğim. Darbe de olacak” deyip yazdığım günlerden bu yana ortada olmadığı konuşuluyor. Ve bu ihtimal giderek daha da kuvvetleniyor. Bütün işaretler bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

Tayyip’in ortada olmadığını gördüğüm şu son rüyamda geçen “sabah beş”, beşinci ay demek mi oluyor? Sizler sordunuz mu rüya tabircilerinize ve ayrıca medyumlarınıza?

Acaba, sözde seçime beş gün kala bir adayın öleceğini duyuran, sonra “iddiamın arkasındayım” diyen ve daha sonra sahte, ele geçirilmiş bir hesap olduğu iddia edilen hesaptan yapılan o paylaşımları bir daha değerlendirmek, tartışmak mı lazım?

Belki de o hesabı astrologlar değil, istihbaratçılar yönetiyordu? Her şey çok karışık ama kesin olan bir şey var ki o günlerden bu yana Türkiye’deki önde gelen siyasetçilerin sahadaki akışları olağan akış değil. Hiçbirinin olağan akışı devam etmedi, edemiyor. Hatta bunlar bu halde olduğundan olsa gerek, yedeğe alınan Fatih Erbakan, Sinan Oğan gibiler bile olağan akışta devam edemediler, edemiyorlar.

Türkiye’de neler dönüyor?

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın