Yaaa… Çok ilginç.


Yani? Bundan ne anlamalıyız?

Koca ülkenin gayr-i meşru cumhurbaşkanı, bütün belediye başkanlarıyla bu şekilde muhatap oluyor mu? Hem bir de gecenin ikisinde bile doğrudan görüşüyor mu? Kadındır, hanesi vardır, çocukları vardır demiyor mu?

Mevzu gerçekten aslan ise, aslan bu görüşmede bir şifreleme değilse, sabahı bekleyememiş mi? Emrindeki bir kişiye mevzuyu havale edememiş mi? Neden hususi olarak ilgilenmiş?

Azılı vatan hainlerinden biri olan Fatma Şahin, bunca yıllık hainlik, yalancılık tecrübesine ve kamera karşısında bulunma tecrübesine rağmen… 2018 yılında yaşandığını söylediği bu hatırayı anlatırken neden o kadar gergin, neden beden dili o kadar sıkıntılı? Neden gözleri “Ben yalan söylüyorum, şu anda hepinizi kandırıyorum ama acaba fark ediliyor mu bu halim” mesajları veriyor?

Bir gece vakti, hayvanlar için yapılan iyi niyetli bir görüşme böyle bir beden dili ve gerginlik ile mi anlatılır?

Şimdi aklıma geldi, o yılda da birileri Tayyip’in cismini ve sesini taklit ederek birilerini mi oynatıyordu? Öyle değilse, aslında aslan denilenler ne, fil dedikleri ne, ne işler çeviriyorlardı? Eski boşbakan BinAli’nin oğlunun uyuşturucu cehennemi Venezuela’ya güya sağlık kiti götürmesine benziyor olmasın bu iş?

Son haftalarda, hususiyle son aylarda, çok riskli görülerek Türkiye’nin dışına çıkartılan şeyler neler, Antep yoluyla çıkartılanlar hangileri ve bu gayr-i resmi, suç kapsamındaki işleri gece gece yapmaları şaşırtıcı mı?

AKPKK’nin ve AKPKK’lilerin elinden uyuşturucu, silah, insan ve organ kaçakçılığı işleri alınırsa, geriye ne kalabilir, şu kara paracı ve hain teşkilata nasıl yetebilir?

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

“Yaaa… Çok ilginç.” üzerine bir yorum

  1. Türkiye de her şeyi takip ettiğimizi zannediyordum burada yazılanları görünce 40 yıllık kültür hayatımıza yeniden ciddi şeyler ekleme durumundayız.tesekkur ederiz.Sessiz gözüken Türk milleti tarihe yeniden Ergenekon imzası atabilir,siz doğru bildiğiniz yolda devam edin.

Bir Yorum Yazın