Daha kimler kimler gelemedi…

Ya ben Putinle Türkiye’de görüşecektim ve İstanbul’a rest çeker gibi o açıklamayı da yaptım ama işte ne bileyim ya…

Hani bir vakit demiştim ya “Gazze’ye gideceğim” diye ama gidememiştim. Alay etmişlerdi yıllarca ve “Gazze’ye gideceğim demedim, Gebze’ye gideceğim dedim” cümleleriyle capslar yapmışlardı. Ha onun gibi oldu işte… Tamam, yeter. Daraldım çok gelmeyin üstüme. Sanki ben mi gidemedim, Putin gelemedi.

Siz de var ya, çok geriyorsunuz insanı… Sanki bir tek Putin mi gelemedi. Sisi de gelemedi. Netanyahu da gelemedi. Daha kimler kimler gelemedi ve gelemiyor. Sanki tek sorunumuz bu…

Neler çekiyoruz burada, sizin haberiniz var mı? Haber bültenlerinde ve sosyal medyada bir şey duyup öğrendiğinizi mi zan ediyorsunuz siz? Hakan Fidan da Irak’a gidemedi, gidecek mi belli değil. Gitse ne halta yarayacak, zaten çöp oldu bütün dengeler. Irak da çok korktu. Herifler korkudan hemen Telegram’ı ülke genelinde yasaklamaya kalktılar, sonra mfs’nin diline düşünce yasağı kaldırdılar. İyice rezil oldular. Bu defa mfs yaranmak için resmi açıklamalar bile yaptılar. Hakan Ukrayna’ya gidecekmiş, tahıl koridoruna alternatif yol bulacakmış. Gitse ne halta yarayacak. Mfs “kapatırım, akıllı olun, benimle restleşmeyin.” dedi, Panama kanalını bile kapattı. Kaç tane ülkenin gücü bir arada ama işe yaramıyor, sorunlar çözülemiyor. O yana bu yana savrulan tek ben miyim ya, şu dünyanın ne hale döndüğüne bir bakın.

Yeter, gelmeyin üstüme…
Bir hünerimiz yok ama İstanbul’un üzerine hep beraber, bunca ülke ve liderle gidelim dedik, henüz neye uğradığımızı bile anlayabilmiş değiliz. Biz bir anlayalım, sonra gereken izahları yaparız. Şu ahmak Amerikalılar da vaziyet böyle iken orada burada bir iki gemi ile boy göstermeyi marifet zan ediyorlar. Parazit yapıp duruyorlar. Mfs’yi daha çok geriyorlar ve her şey daha kötü oluyor.

Bazıları için ifşa olmak, ölmek demektir. Başka yolla kurtulmaları mümkün değildir.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın