Bir plastik makyaj, kaç saat boyunca bozulmadan durabiliyor?


Neyle temas ederse bozuluyor?

En çok da cilt tonu mu plastik makyaj olduğunu ele veriyor?

Saatler geçtikçe plastik makyajlı şahsın cilt tonununda hiç fark oluşmaması ve bir de gözle görülür şekilde terlememesi, onu ele mi veriyor?

Kafadan aşağı doğru geçirilen tam kafa maskesi, ta omuzlara ve göğüs çatalının altına kadar da uzuyor. Terletmiyor mu, kaç saat dayanabiliyor buna dublör kişi?

Zor iş, çekilecek çile değil bence…

Bir de kalıbı kalıbına uysun diye dublörün bacaklarını, kollarını bir şeylerle sarıp sıkıyorlarmış, ellerine bile plastik makyaj yapıyorlarmış.

Ohooo, ölme eşeğim ölme…

Hepsi boşa, gerçek bir beden dili uzmanı, en geç beş dakika içinde kesin karar verebiliyor. “Bu kişinin beden dili gerçek Tayyip ile aynı değil, bu kişi dublör ve Tayyip’in beden dilini taklit etmeye çabalıyor” diyebiliyor.

Neydi o günler…

Üstüne geçen sürede her şey daha da değişti, gelişti.

Bir de insanın elinde devlet gücü varsa, onca kurumlar, uzmanlar varsa, Türkiye’de ve dünyada bir değil, yüz tane bile Tayyip dolaştırabilirler.

Milletin parası/vergisi gani… Dublöre, plastik makyajcıya, rüşvetçi habercilere ve sözde uzmanlara, dağıt dağıt bitmiyor.

Dengeleri sarsan o rüyamda zaten gazete satan büfeler bile her yerden kaldırılmıştı. O bu manaya geliyor işte… Habercilerin sarsıcı gerçeği haber yapmalarına izin verilmiyor. Ama işbirliği ile, ama tehdit ile ama rüşvet ile…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın