Oktay Saral…

Demedi deme İbrahim, azıcık insan tanımış bir kişi, şu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral denilen kişiye bir kere bakar, bir daha bakmaz, süzmez, incelemez ve bir daha yanından, yakından bile geçmez.

Bu tipleri çok iyi bilirim İbrahim, utanmaz, küstah, alaycı, şımarık, kibirli, cahil, idrakı kıt, muhakemesi kıt, sabır nedir bilmez, haşin, menfaati için sadece vatanı ve dini değil, anası ile kızını bile meydan yerde orta malı misali satabilecek, yani baş belası kişilerdir. İnsan, tahammül edemez bu modellere…

Şu şaralop marolop bir Yeliz vardı, hani Tayyip’in eski şoförü… Rezil oldukça, ar edip geri çekilmek yerine daha da meydana çıkıyordu. Onun alternatifi olarak mı görülüyor acaba şu gizli Ermeni vatan haini Oktay Saral?

Neyse, ney… Abime de dedim, bu sistem bu gibi pislikleri hususi olarak arayıp da mı buluyor bilmem ama bu tipler bizden uzak olsunlar. Belalarını başkalarından bulsunlar. Şuna bak, kendi gibi Ermeni/Çingene Halil Konakçı’yı, şu şartlarda bile, hiç utanmadan savunuyor ve milletin de destek vermesini istiyor.

Mikrop bunlar İbrahim, mikrop… Bunlara sözle, ispatla, ibretlik hallerle bir şeyleri anlatmak, kabullendirmek teknik olarak mümkün değil. Üstümüze bulaştırmamak lazım.

Bu tiplerin, dünyanın en sakin insanlarını bile katil etmesi, en fazla on dakika alır İbrahim…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın