Eski köye yeni adet mi geldi?


Rusya da herhangi bir başka ülke de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti denilen hükümsüz, geçersiz, gayr-i meşru teşkilatın bünyesinde, Kıbrısta herhangi bir resmi ya da gayr-i resmi temscilik açamaz.

Bir yıldır değil, bin yıldır üzerinde konuşulan bir şey olsaydı bile, açamaz. Bir devlet, tanımadığı bir başka sistemi, bir gayr-i meşru otoriteyi muhatap alamaz. Birbirini resmen tanımayanlar, birbirleriyle muhatap olamayacakları gibi alış veriş de yapamazlar.

Rusya, tamamı kara para cehennemine çevrilmiş olan Kıbrıs’taki kara para gelirlerini artırmak istiyorsa… Daha çok bebek, çocuk, genç kız, genç kadın, organ ve uyuşturucu kaçırmak istiyorsa… Daha çok kumar geliri elde etmek istiyorsa… Daha çok pezevenklik yaparak, kadınlar satarak fuhuş gelirleri elde etmek istiyorsa… O gelirleri elde etmenin yollarını korumaya almak istiyorsa, bunun başka yollarını arayacak. Böyle saçmalamayacak.

KKTC denilen yerin sözde yetkililerinin neler dedikleri zaten bizim için mühim değil. Hepsi de yakında ya öldürülecekler yapacağımız resmi ve hukuki gerekçeli operasyonlarda ya da toplanıp alınacaklar, yargılanıp idam edilecekler. Hepsi bu işte…

Onların da bütün pislikleri devletimizin resmi yayın kuruluşları üzerinden yayınlanacak… Londra kraliyetine kadar, paslaştıkları bütün ülkeler, hükumetler ve sözde kraliyetler de ifşa edilip anlatılacak. Ortadan kaybolmuş milyonlarca çocuğun hesabı sorulacak.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın