Son hazırlıklarını yapmalılar

ABD’den Türkiye’ye gelerek dürüstçe, iyi niyetle ve İstanbul’un hassasiyetlerine de dikkat ederek Türkiye’de yaşayacak ve çalışacak teknik adamlar, hazırlıklarını yapmaya başlasınlar. Sadece şu andaki Türkiye’de değil, çok yakında çok büyük hızla genişleyecek topraklarımızda da onları vazifelendireceğim.

Türkiye üç beş sene sonra çok büyük hatta devasa yüzlerce projeyi uygulamaya başlayacak. O günlere gelene kadar bu kadrolar da iyice Türkiye’ye yerleşmiş, uyuşmuş ve hazır hale gelmiş olacaklar. Kurallara uyanları, hiçbir sorun yaşamayacaklar. En ileri seviyede din/inanç, ibadet, fikir ve ifade hürriyeti içinde yaşayacaklar. Hiçbir baskı altında kalmayacaklar. Hiçbir zaman adaletsizlik görmeyecekler. Maddi şartları da çok iyi seviyede tutulacak. 

Onların ABD’de daha fazla kalmaları çok mantıksız ve riskli… Yakında ABD daha da inanılmaz bir yere dönüşecek. Can, mal, ırz emniyeti hiç kalmayacak. 

ABD’den ayrılarak yoluna kendi başına ya da başka birkaç eyaletle bakacak olan eyaletler de son hazırlıklarını yapmalılar. Türkiye/İstanbul onları da kollayacak ve destekleyecek. 


Sonra da Avrupa’dan (şartlara uyacak) teknik kadroların Türkiye gelmelerini ve yerleşmelerini sağlayacağım. Dünya krizlerden krizlere savrulurken, onlar nispeten çok çok iyi şartlarda olacaklar. 

Söz konusu teknik kadrolar arasında sadece mühendisler ve bilim adamları, akademisyenler değil… Hakimler, savcılar, öğretmenler, çiftçiler, besiciler dahil çok geniş çevrelerden insanlar olacak.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

“Son hazırlıklarını yapmalılar” üzerine bir yorum

Bir Yorum Yazın