Alarko, tarifi kelimelerle anlatması çok çok zor olan bir krizin içinde…

Ne yaparlarsa yapsınlar, çıkış yolu bulamıyorlar. İstanbul, Türkiye’deki ve bölgedeki kara para işlerini ve trafiğini boğdukça, Alarko’nun da hiç şansı yok.

Alarko’dan uzak durun. Hiç beklenmeyen bir sürpriz çıkış yolu bulamazlarsa, büyük gürültüyle çökecekler.

Eskiden beri Çingene dolu olan Kayseri’deki bir aile, çok eskiden beri Çingene adası olarak bilinen Kıbrıs’a, Osmanlı sultanı tarafından sürüldü… Çünkü rahat durmuyorlar, laf anlamıyorlar, kimseye rahat vermiyorlardı. Sürekli pis işler yapıyorlardı. Alparslan Türkeş adıyla bildiğimiz sözde Türkçü/milliyetçi, özde CIA piyonu kara paracı Çingenenin ailesinin hikayesi bu işte… Nesini tartıştıklarını anlayamıyorum.

Şu anda da Kuzey Kıbrıs’ın başındaki hükümsüz, gayr-i meşru idari kadronun neredeyse tamamı Çingene… Ne alakaları var Türklükle? Açıkça Türkiye, Türk ve İslam düşmanlığı yapan Çingeneler onlar ve bunu kim, ne hakla milletimizin gözünden kaçırmaya, başka başka şekillerde yorumlamaya kalkabilir?

Kıbrıs adamızın elimizden çıkmasına asıl sebep olanlar da Türk rolü oynayan Çingeneler…

Kıbrıs sorununu çözmemiz için evvela yapmamız gereken, bu sarsıcı tarihi gerçekleri kabul etmek, Türkiye’deki ve Kıbrıs’taki söz konusu Çingeneleri boğmak, yok etmek. O malum ülkeler, o Çingeneler arada olmadan, bize bu kötülükleri asla yapamazlardı.

Şu AKPKK isimli tarihi çaptaki ihanet, sömürü, zulüm, vahşet projesinin kuruluşunda bile, Çingene Tuğrul Türkeş var. Çingene Tayyip’in koluna girerek, oradan şuraya götürüp tanıştıran, gezdiren, bağlantılar sağlayan kişilerden biri de Tuğrul Türkeş…

Seneler önce Devlet Bohçalı ile danışıklı dövüşerek AKPKK’ye geçmişti. Neler yapmakta olduklarını anlattım, öyle bir korkup geri çekildi ki hala pek kendini gösteremiyor. Gazetecinin biri sordu “Ne oldu böyle birden?” diye… “Eee valla ben de anlamadım” dedi. Daha ne olsun bu ülkede, adli yetkililerin müdahale etmesi için?

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın