Filistin diye bir devlet yok

Filistin denilen şeyin gerçek bir devlet teşkilatı, doğru düzgün bir askeri ve polisi bile yok. Olmayan bir şey, varmış gibi kabullenilemez.

Bu saçmalığa da şu andan sonra son veriyoruz. Filistin diye bir sözde devleti tanımıyoruz, muhatap almıyoruz. Filistinlilerle de herhangi bir ortak değerimiz yok. Türk olmak hasebiyle onlarla ortak temellerimiz yok. Onlar, Türk de değiller, Arap da değiller, Çingeneler. Müslüman olmak hasebiyle de onlarla ortak temelimiz yok. Çünkü onların sözde müslümanlığının, gerçek müslümanlıkla bağı yok.

Onlarca senedir Türkiye’deki müslümanların başını şişiren, enerjisini kemiren, hızını kesen Filistin davası isimli çıbanı bünyemizden derhal sökeceğiz. Sabah Filistin, öğlen Filistin, akşam Filistin diye diye gün geçirenlere ve müslümanları sömürüp oyalayanlara da meydan bırakmayacağız.

İsrail denilen sözde devlet, Filistin denilen sözde devleti ezip geçiyor mu, oturup anlaşıyor mu, danışıklı dövüşmeye devam ediyor mu, ne halt ediyorsa etsin, biz bu konunun da şimdilik muhatabı değiliz. Zaten oradaki Kudüs gerçek Kudüs değil, oradaki Mescid-i Aksa gerçek Mescid-i Aksa değil… Lakin İsrail ya da Filistin denilen topraklar bizden hile ve ihanetle kopartılmış topraklar ve doğru zamanda oraları tekrar sınırlarımıza dahil edeceğiz.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın