Herkes aklını başına alsın

Bu gün ABD’nin pek çok eyaletinde hastahanelerin bile bilişim sistemleri çalışamadı. Acil servisler bile kilitlendi. Ambulans sistemi bile bocaladı, doğru düzgün işleyemedi.

Yemin olsun ki Ankara’yı hala arkalayan, destekleyen bütün ülkeler aynı hale gelecekler. Bu kadarı bir şey değil, hepsinde nükleer santraller ve nükleer bombalar bile patlatılacak.

Şimdi kimin gücü yetecek bakalım şu sözde sığınmacıları TR’de tutmaya, onları görmek istiyorum.

Dünyada hangi hacker, saldırı yaptığı sunucu sistmelerini bir de benzin dökmüş gibi yakabiliyormuş, onun da ilan edilmesini “işte bu kişi yapabiliyor” denilmesini bekliyorum.

Herkes aklını başına alsın, yoksa kısa sürede oluşacak yüzlerce trilyon dolar zarardan ve kısa sürede ölecek yüzlerce milyon insandan ben sorumlu olmayacağım.

Açıkça görülüyor ki ben hala siviller, masumlar için endişe ediyorum ve hala ikazlar yapıyorum. Oysa kaç kere “Yeter artık, ikaz mühlet devri bitti” dedim, yine de yapıyorum.

O ülkeleri cehenneme çevirmek bizim bir günümüzü bile almaz. Hala, bunca restleşmeden sonra bile bazı şeylerden geri duruyorsak, siviller/masumlar zarar görmesin diye duruyoruz ama bu geri duruşun, bu sabrın bir sonu var.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın