Gizli Ermeni/Çingene paralel devlet çöküyor – 18

Firavunun torunlarının sözde İslami sohbetleri Youtube’da hiç sansürlenmedi, sansürlenmiyor.

Onlardan biri olan gizli Ermeni/Çingene Mehmet Yıldız’ı da CIA’nın Youtube’unda sansürsüz izleyebilirsiniz. Hatta Youtube’un onu ve benzerlerini sık sık önünüze çıkarttığını, tavsiye ettiğini de görebilirsiniz.

Liyakat mı? Sormayın, boş verin, zaten tek videosunun üç dakikalık kısmından bile Mehmet’in doğru düzgün dini tahsili olmadığı, neredeyse hiçbir şey bilmediği anlaşılabiliyor.

Zaten sözde kitaplarına ve şiirlerine verdiği isimlerden de seviyesizliği anlaşılabiliyor:

– Başlarım Senin Aşkına

– Bu Kitabı Sakın Okuma Sinirlerin Alt Üst Olur

– Bu Şiir Sizi Ağlatacak – Sabret

– İzlersen Ağlamak Zorunda Kalırsın – Yalnızlık

Konuşma üslubuna, yüz mimiklerine, beden diline de bakabilirsiniz. Bu kriterler çok mühimdir ve dersini iyi çalışmış, ezber yapmış münafıkları bile hemen anlamanızı sağlar.

Böyle münafıkların ve sahtekarların çok büyük kısmı Risale-i Nurcu olurlar. Bunun iki ana sebebi var:

1- Said-i Nursi denilen zır cahil herifin de gizli Ermeni/Çingene olduğunu çok iyi bilirler ve onun peşinden giderek bu millete daha fazla zarar vermek isterler.

2- Dini tahsilleri olmadığı için, sıkıştıkları zamanlarda “Biz üstadın, risalelerinin peşinden gücümüz yettiğince hakikatları size aktarmaya çabalıyoruz” deyip vaziyeti idare edebilirler.

Her şey bir yana, aslında bunlar, çalışıp çabalayarak, hakkıyla emek vererek ve gereğince riske girerek büyük para kazanmayı hiç beceremeyecek kişiler olurlar. Öyle yapamadıkları için, büyük paralar kazanmanın böyle bir yolu varken, bu kolay yoldan devam ederler.

Zaten Türkiye’de sistem firavunların torunlarının elinde, bunu bilirler ve resmi/hukuki bir sorun yaşamayacaklarını, sistemin diğer üyelerinin ve hatta MİT gibi resmi kurumlarının kendilerine ciddi bir sorun çıkartmayacağını da bilirler. MİT gibi kurumların talepleri olursa da asla geri çevirmemeleri gerektiğini bilirler. Olur ya bazen toplumun yönlendirilmesi gerekir gündemdeki bazı meselelerde, bazen de MİT hasılatın yüzdelik bir kısmına ortak olduğunu söyler, bunlar hiç sorun etmezler. Aksi halde yollarının kesileceğini bilirler.

Şu Mehmet Yıldız’ın sadece tahsili eksik değil… Dini sobhetler vermek için gereken asgari hafıza kuvvetine, zeka seviyesine, hitabet seviyesine hatta idrak seviyesine bile sahip değil.

Neyse… Para var mı, para verin, bağış yapın şunlara da yollarını bulsunlar.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın