Sınıfı bir süre sınıf başkanı idare edecek

Sınıfın öğretmeni bir anda ortadan kaybolacak. Başına ne geldiği hemen öğrenilemeyecek.

Sınıfı, bir süre, sınıf başkanı olan öğrenci idare edecek.

Öğretmenin olmadığı boş derslerde, sınıf başkanına uymak istemeyen ve sınıfı terk etmek ya da sınıf içinde sükuneti bozmak isteyen yaramaz talebeler de olacak. Sınıf başkanı bunlara meydan bırakmayacak.

O sırada zaten koridorda çoktan fırtına kopmuş olacak. Sınıf başkanı, o fırtına kendi sınıfına girmesin diye, sınıf kapısının arka tarafına yani kapının sınıfın içine dönük olan yüzüne eliyle ve vücuduyla destek sağlayacak. Kapının sağlam kalmasını sağlayacak. Fırtına sınıfın içine hiç giremeyecek. Lakin koridorda iken fırtınaya tutulanlar mahvolacaklar.

Bu yaşananlar, okul müdürünü içinden çıkılmaz hallere düşürecek.

___________________________________________

Bir deprem olacak, merkez üssü okul olacak. Çok ama çok şiddetli, sarsıcı bir deprem olacak. Okulun etrafı da yıkılacak. Yerlerde yarıklar dahi oluşacak. Bazı kişiler, o depreme ramak kala, depremin gelmekte olduğunu ve aşırı şiddetli olacağını anlayacaklar.

Depremden sonra sınıfın öğretmeni, kendisine mani olmak isteyen iki başka öğretmene rağmen, bir anda kendini balkondan atacak. Bir an önce ölmek ve kurtulmak isteyecek. Onun kendini attığını gören balkondaki öğretmenlerden biri de o anda tereddüt etmeden karar alacak ve o da kendini hemen aynı balkondan atacak.

Üçüncü öğretmen ise yaşananlara inanamayacak. Öğretmenlerin ölmemesini umacak ve onları hayatta tutmanın çarelerini arayacak. ( Güncelleme tarihi: 21 Ağustos, saat: 11:57 )

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın