Kalın kafalı olanlar da çok…


Ben, eskiden beri gizli Ermeni ve gizli Yahudi dediğim kişilere, şimdi Çingene demiyorum.

Bakılsın geçmiş yayınlara, tekrarla “Siz Ermeni de Yahudi de değilsiniz. Siz Çingenesiniz” dedim ama üzerine fazla basmadım, detaylara girmedim. Üstelik, sadece Türkiye’dekileri de kastetmedim. Dünyanın her yerindekileri kastettim. Çünkü bir kişinin neleri bildiği değil, neleri anlatabileceği, muhataplarının neleri anlayabileceği mühim…

Ben buna çok çok dikkat ediyorum her meselede ve bildiğim her gerçeği hemen anlatmıyorum. Anlatmaya başlarken, birden anlatmıyorum. Hatta bildiğim çok sarsıcı gerçekleri hiç anlatmıyorum.

Buna rağmen bile uçuk, kaçık, deli görülüyorum. Çünkü insanın fıtratında vardır, anlayamadığı, yorumlayamadığı şeylere düşman olur. Sert tepki verir. Lakin dürüst niyetli, samimi, ahlaklı, iyi niyetli, sabırlı kişiler bu gibi konularda sakin kalırlar da neyin ne olduğunu anlayana kadar, kendilerine yakışan tavırlar sergilerler. Hemen nefislerine ve şeytanlarına uymazlar, insan gibi davranırlar. Böyle yapmayanlar ise borazancı takımının üyelerinin arasına hemen girerler, hemen gürültü çıkartmaya başlarlar, atarlar tutarlar, lüzumsuz tipler olduklarını da ilan etmiş olurlar. Bunların hayatlarına bir baksanız, yapmadıkları rezillik yoktur. Günah bunlar için sıradan olmuştur. Sürekli insanları çekiştirirler, sürekli uğraşacak meseleler, insanlar bulup da üzerlerine giderler. Aksi halde rahat edemezler.

Şurası da var ki aylar öncesindeki yazılarımda “Ermeni diye bir ırk yok” diye açıkça yazdım. Ben şu anda yine hassasiyet gösteriyorum ve bazı insanlara doğrudan Çingene demek yerine “Ermeni/Çingene” diyorum. Çünkü o insanların tam Çingene olmadıklarını biliyorum. Karışık kodları var. Zamanında Çingeneler ile başka kodlardan olan ırkların birleşmesi neticesinde çok sayıda melez ırk/millet oluştu.

Ben, her zaman, her meselede olduğum gibi, bu hususlarda da samimiyim, dürüstüm ve tam Çingeneleri bile linç etmiyorum. Onların arasından bile iyi niyetli olanları ayrı sınıflandırıyorum. Haksızlık yapmıyorum. Irkçılık yapmıyorum. Tarihi ve sarsıcı gerçekleri, zamana yayarak meydana seriyorum. Tam olarak bunu yaptığımı ve tam olarak bu tarzda yaptığımı da dost ve düşmanım olan herkes kısa sürede anlayabiliyor. O halde, neden şurada burada eline borazanını almış da gürültü çıkartmaya çabalayan borazancılar var? Çünkü işlerine gelmiyor…

On seneden fazladır hizmetlerim sırasında sergilediğim dürüstlüğü, iyi niyeti, adaleti, samimiyeti hiçbir insanın görmemesi mümkün değildir. Lakin bazı insanlar, gördüklerini bile inkar edecek kadar şeytanlaşmış, insanlıktan çıkmış kişilerdir. Peygamberlerin ellerinde peş peşe mucizeler bile gördüler, öncesinde “Göster mucizeni, anlattıklarına inanalım” dediler ama gördükleri halde inanmadılar. Böyle tipler, peygamberlere bile inanmadılar, bana mı inanacaklar? Peygamberlere bile düşman oldular, bana mı düşman olmayacaklar? Peygamberler hakkında bile karalamalar yaptılar, bana mı karalama yapmayacaklar, iftira atmayacaklar?

Bitmez bunların gürültüleri, cevap vermek de çare değil. Çünkü gerçekleri zaten biliyorlar ama şeytanlaşmışlar ve uğraşmaya, inatlaşmaya mevzu ve adam arıyorlar. Onların şifası bende yok. Başka kişilerde de yok. Onların şifası İslam devletinin İslam hukukunda var, o da şu anda dünya üzerinde yok, uygulanmıyor.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın