“Yeni ve büyük bir lider geliyor mu?”

Ne olduysa, Youtube yine böyle videolardan geçilmez oldu. Neler neler anlatıyorlar ama bir türlü net bilgi vermiyorlar, tarif etmiyorlar.

Kim şu kişi, artık birisi Allah rızası için söylesin, biz de öğrenelim. Çatladık meraktan… Şu astrologlar, her meselede ihtilafa düşebiliyorlar, ayrı görüşler verebiliyorlar ama “Yeni ve büyük bir lider geliyor mu?” sorusuna hep aynı cevapları veriyorlar.

Sizce de çok ilginç değil mi?

Şu Sinan Hoca da böyle konuşuyordu, bir videosunu paylaştım, şişip şımarmasına yetti. Sonra da başına gelmeyen kalmadı, parladığı kadar hızlı söndü gitti. Baştan güzel güzel anlatsaydı, biz de öğrenseydik, kötü mü olurdu?

“Manevi bir kişilik.” diyorlar. “Türkiye’nin sınırlarını genişletecek” diyorlar. “Bilim ve teknikte de iyi seviyede olacak” diyorlar. “TR’de çok büyük projeler yapacak, yabancı yatırımcının TR’ye akın etmesine sebep olacak” diyorlar. “TR’yi dünyanın merkezi yapacak” diyorlar. “Armagedon’da müslümanların lideri o olacak” diyorlar. “Kesinlikle şu anda sahada olan, tanınan, bilinen kişilerden biri değil” diyorlar. Daha neler neler söylüyorlar, kim olduğunu söylemiyorlar. Kim olduğunu bilmeden, bu kadarını sadece astroloji ile nasıl söylesinler? Belli ki biliyorlar…

Çatladık, gerçekten çatladık meraktan… Yeter artık, birisi söylesin.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın