Gaz merkezi de patladı

Lafı hiç uzatacak değilim. Rusyanın TR’de hiçbir şeyi olmayacak. Doğalgaz depolama merkezi de olmayacak, doğrudan aktarma merkezi de olmayacak, doğalgaz satışı için e-ticaret merkezi bile olmayacak. Bu hususlarda kim benim karşımda, Rusya’nın yanında durursa, kefenini yanında taşısın. O kadar kararlıyım…

Sözde doğalgaz merkezi planlarına baştan beri set oldum, engelledim. Çoktan çöktü o proje ama “Yapamadık, iptal ettik. Bu işte de İstanbul engeline takıldık. Dünyaya birkez daha rezil olduk.” demiyorlar da kelime oyunları yapıyorlar. Ne dedikleri, ne yapacakları bile net değil. Rezilliklerini kapatmaya mı çalışıyorlar, yeniden bir oyun mu deneyecekler, o da açık değil.

Depolarda gazla olmayacakmış da e-ticaret mi ne yapacaklarmış, ne halt edeceklerse kendi çöplüklerinden yapsınlar, Türkiye’yi bu işe karıştırmasınlar. Azerbaycan da İran da aynı duruşta olacak. TR hiçbirinin aracısı, kölesi, amelesi, merkezi, satış ve pazarlama bölgesi değil.

TR’nin kendi yer altı imkanları kendisine yetecek seviyede olduğu gibi, dünyaya da satılacak seviyede… Bir şey yapılacaksa, o yer altı zenginlikleri çıkartılacak ve çıkartılmasından satılmasına kadar her şeyi gerçek Türkler yapacak. Gelir de gerçekten TR’nin hazinesine akacak. Hazinedeki paralar da bu milletin refahı için sarf edilecek. Rusya’ya, Çin’e, İngiltere’ye, AB’ne, ABD’ye, İsrail’e akmayacak. TR sömürge bir ülke değil, kimseye aparat ya da maşa olmayacak. Putin, gidip o aklı havada Afrikalıları kandırsın böyle saçma sapan konuşmalarla…

Putin denilen o pislik herif Türkiye’ye de gelmeyecek. Asla gelmesine izin, meydan verilmeyecek. O hususta da yalanlar anlatmış. Kaç kere gelmek istedi ama gelemedi.

Artık TR içi unsurların hepsi Rusya ile iyice ayrışsınlar. Yoksa onların halleri şu Putin’in rezil, sefil hallerinden daha da beter olacak.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın