Hazırlıklı olunacak

Rusya’dan Türkiye’ye doğru çok kalabalık göç dalgaları oluşabilir. Rusya aslında şimdiden sonra çok büyük ve yıkıcı darbeler alacak. Şu ana kadar yaşadıkları, başlangıç kısmıydı. Devasa mali kriz, açlık, yokluk, karaborsa, hırsızlık, yağma, cinayet, tecavüz hadiseleri bitmek bilmeyecektir. Nükleer santrallerin ve nükleer bombaların peş peşe patlaması da kısa süre içinde Rusya’da devasa sorunlara sebep olacaktır.

Suriye ve Türkiye de dahil olmak üzere, dünyanın muhtelif yerlerinde insanları acınası hallere kasten düşüren ve acımasızca onların her şeylerini sömüren, onların sorunlarını çözmelerinin önüne geçmeye çabalayan Rusya da artık cezasını bulacak, bulurken de Rusya’nın sorunları çevre ülkelere de yansıyacaktır.

Artık yaşanmaz hale gelecek olan Rusya’daki halkın bir kısmı idareye karşı ayaklanırken, Rusya’daki sorunları temelden çözmeye çalışırken, bir kısmı ise onursuzca bir davranışla çevre ülkelere doğru göç dalgaları oluşturacaktır. Silahlı iç çatışmalardan da kaçacaktır.

Rusya’dan çevreye yayılan göç dalgalarının, hiçbir güzergahtan Türkiye’ye çıkmasına/bağlanmasına izin verilmeyecek. İktiza ederse Gürcistan’a askeri ve teknik destek vereceğiz ve göç dalgalarını Gürcistan sınırında durduracağız. Sömürgeci, insan ve organ kaçakçısı devletlerin bu krizi kara para kaynağına çevirmesine de izin vermeyeceğiz. En azından kontrolümüz altında olan bölgelerde bunun önünü kesin şekilde keseceğiz.

Türkiye olarak, Rusya’da gerekli mücadeleyi vermeyip de onursuzca kaçacak sivillerin hiçbirinden ve hiçbir şeylerinden mesul da değiliz. Bu hususta Türkiye’de aksine propaganda yapılmasına dahi izin vermeyeceğiz.

Rusya, hala İstanbul ile inatlaşmasının bedelini bundan sonra çok daha ağır ve çok daha hızlı ödeyecek.

Suriye sorunu çözülmedikçe, Suriyeliler başta olmak üzere Türkiye’deki bütün sözde sığınmacılar derhal Türkiye’nin dışına gönderilmedikçe, hala hain Ankara hükumeti ve onun kara para işleri desteklendikçe, yerin altı da üstü de yıkılacak, yanacak, çökecek, batacak. Başta da İsrail, Rusya, İran, ABD, İngiltere, Fransa, Çin, Almanya, İspanya ve sözde Arap devletleri denilenler…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın