İstanbul, Tahıl Koridoru meselesinde yeniden liderlik yapmayacak Blinken…

Çünkü dön bak yayınlarıma, bu koridorun oluşmasını sağladım, meydanı açtım ama siz hep kara paraya bağladınız bu işi… İhtiyaç sahibi hiçbir yere de tahıl götürmediniz.

Sizi farklı zamanlarda tekrar tekrar yayınlarla ikaz ettim ama umursamadınız. Bu Tahıl Koridoru dediğiniz şeyde biraz daha ısrar ederseniz İstanbul ve Çanakkale boğazlarını hem Rusya’nın hem de batılı ülkelerin bütün sivil yük gemilerine kapatacağım. Dünyanın şaşıracağı sahneler yaşayacak, haberlerini bile yapamayacaksınız.

Adı ve bazı detayları değiştirilmiş sözde bir tahıl koridoru da duymak istemiyorum.

Son defa fırsat verdiğimde hala Rusya ile danışıklı dövüşmek yerine beklediğim hamleleri yapsaydınız, şimdi oluk oluk para akıyordu ülkelerinize… Bu da sizin tercihinizdi, bunlardan ders alın.

İstanbul böyle şeyleri hem başlatabiliyor, hem durdurabiliyor. İstanbul “olmaz” dediğinde, emrinizdeki Ankara’nın çaresizliği dünyanın her yerinden görülebiliyor.

Bence şimdiden sonra bile olsa, şu danışıklı dövüşlerinizi kesin ve Rusya’nın üzerine gerçekten gidin.

Bu arada, İstanbulla inatlaşmayı tercih edecekseniz, nükleer denizaltılarınızdan elektrik santrallerinize ve ayrıca herhangi bir yerdeki nükleer bombalarınıza kadar, her şeyinize dikkat edin.

Bu dünyanın her hangi bir yerinde insan ve organ kaçırmaya devam ettiğiniz sürece, hiçbir işiniz düzgün gitmeyecek, her gelen gün, geçen gününüzü aratacak.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın