Ne yapacaksınız?


Rusya’nın ordusundaki rütbelilerin büyük çoğunluğunu tutuklayacak mısınız?

Boşuna uğraşıyorsunuz. Rusya’da esen İstanbul rüzgarını durduramazsınız. Onlarca ülke sizinle danışıklı dövüşmeye, yükünüzü hafifletmeye, sizi ayakta tutmaya hala çabalasa da arka plandan somut destekler verse de bu sürecin sonu belli, devrileceksiniz.

Rusya’yı da Ankebut Ağının kontrolünden çıkartacağım. Rusya’ya da huzur, adalet, mutluluk, din ve ibadet hürriyeti, sağlık gelmesini sağlayacağım.

Biraz gürültülü de olsa…

Rusya, Belarus’a saldırılması halinde onu koruyabilecek, dikkate alınır bir askeri karşılık verecek şartlarda değil. Orada işler halde bir Rusya siyasi otoritesi de askeri sistemi de yok. Rusya’nın içi kaynıyor. Pek çok kriz bir arada yaşanıyor. Rusya’nın elinde silahı da cephanesi de erzakı da parası da yok.

Yine nükleer silahlar ile tehdit edebilir ama karşısında da nükleer silahlı unsurlar görünce bundan da geri çekilir.

Ortada, çoktandır parçalanmaya hazır bir Rusya var ama Rusya’yı arka plandan bu güne kadar yönetmiş olan İngiltere de İsrail de Rusya’nın parçalanmasını istemiyorlar. Rusya’da artık mfs rüzgarı esiyor ve şimdilik ben de Rusya’nın parçalanmasını istemediğim için görüntüden ibaret de olsa Rusya denilen bir sistem var meydanda…

Aniden dengeler ve kararlar değişirse, biraz gürültülü de olsa kısa sürede Rusya’nın parçalanmasını sağlayabilirim.

Rusya ordusundaki rütbelilerin tutuklanmasından ötürü aşırı seviyede gerginim. Onlar tutuklu kaldıkça sakinleşebilecek gibi de değilim.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın