Tayyip yine Kıbrıs’ta bir açılış yaptıTıpkı Azerbaycan gibi, en ileri seviyede kara para üssü yapılmış yerlerden biri olan Kıbrıs adasında, yeni Ercan havalimanının açılışını yaptı.

Tayyip bir yerin açılşını yapıyor ve o yeri övüyorsa, vakaların çoğunda kara para işi vardır ve kendisinin de büyükçe bir hissesi/payı vardır. Vakaların bir kısmında ise çok büyük meblağda rüşvet almışlığı vardır. Vakaların bazılarında kara para aklama vardır. Vakaların bazılarında ise sürekli ücret tahsili yoluyla hazineye gidiyormuş gibi görünen paraların epeyi bir kısmına çökme vardır.

Tayyip, kuru kuruya açılışa katılmaz ve övmez. Kesinlike şahsi menfaati de olmalıdır. Sistemin yani Ankebut Ağının parasını/payını çalamaz ama kendine ayrıca pay alır. Sistemin payını çalmaya kalkarsa ABD başkanı tekrar beyzbol sopası gösterir, ardından Reyhanlı patlaması misali yeni patlamalar olur. Yine de ayara girmezse 17/25 Aralık gibi şeyler olur ve son saniyede, yalvarmaya başlayınca onu serbest bırakırlar, oyunda kalmasına izin verirler.

Kıbrıs’ta öve öve açılısını yaptığı Yakın Doğu Üniversitesi hastahanesinin, ülkeler/hükumetler arası organ kaçakçılığına yıllarca merkez üslerden bir üs yapıldığı… Kaçırılan sayısız mültecilerin (ki küçük çocuklar ve kadınlar dahil) epeyi bir kısmının orada parçalandığı ve organlarına ayrıldığı çoktan meydana çıktığı halde, hukuki takibatını kimse şu ana kadar yapmadı.

Şu lanet olasıca Tayyip’ten ve çetesinden artık sadece Türkiye ve bölge değil, bütün dünya kurtulmalı…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın