Hangi ABD?


Belki de çok yakında peş peşe yaşayacakları musibetlerden sonra ABD’de eyaletlere ayrılacak?

Belki de ayrılan eyaletlerden bazıları kısa süre sonra yeniden federatif bir devlet sistemi kuracak?

Belki de o yeni devlete de ABD/USA denilecek? Hatta eski ABD’nin devamı olduğunu iddia edecek?

Belki de ABD sistemi tamamen ayrışmayacak, çökmeyecek de çok sayıda eyalet o sistemden ayrılacak ve ABD o şekilde yoluna devam edecek?

Farklı ihtimaller hep var.

Kesin olan bir şey var: ABD kesinlikle eski ABD gibi kalamayacak, İstanbul’a uyacak, sorunlarını gerçekten çözecek, çok ama çok değişecek, sömürgeci bir ülke olmayacak, gerçekten güçlü, müreffeh ve huzurlu bir ülke olacak.


Vietnamla iyi ilişkiler tesis etmek istiyorum. Vietnam da kendi iç kavgasını vermeli, kesin bir duruş sergilemeli. Safını seçmeli…

Hala hain Ankara hükumetini arkalayan, onunla iş tutan ülkelerdeki nükleer santaraller ve nükleer bombalar gerilmeye devam ediyor. Onları metafizik korumaya aldığına kanaat edenler, tarihe geçecek bir aldanış içindeler. Bu desteğin daha arka planındaki yer altı şehirleri de gerilmeye devam ediyor. Metafizik sinyallerimiz yerin üstünde ya da altındaki hedef noktalara biraz daha giderse, dünya cehenneme dönecek ve biz, dünya cehenneme dönse bile hatta ülkemiz cehenneme dönse bile, ülkemizi gerçekten hür bir ülke yapacağız.

Gerekiyorsa o cehennemi hal sırasında ülkemizdeki sözde sığınmacıları burada imha edeceğiz ama bu hususta da en kısa sürede en sert müdahaleyi yapacağız.

Zaten Türkiye’deki halkın çoğunu da çoktan gözümüzden çıkarttık.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın